Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha a párod tart el?

Mennyire gáz, ha a párod tart el?

Figyelt kérdés
Szeptemberben újrakezdem az egyetemet, mivel csak egy sima 3 éves diplomám van (BSc), a munkaerőpiacon viszont mindenhol az 5 éves diplomát (MSc) kérik a szakmámban. Terveztem, hogy ez idő alatt dolgozom, de iszonyat sok tárgyam lesz, és mind nagyon tanulós, így első félévben biztos nem fogok tudni dolgozni. Remélhetőleg, a második félévtől igen. Párommal több, mint 5 éve együtt vagyunk, ő elég jól keres, tehát a megélhetéssel nem lenne gond. Ennek ellenére továbbra is kellemetlen számomra a helyzet, főleg, hogy az ösztöndíj nagyon alacsony, csak a szociális támogatásban reménykedhetek, ami olyan 30-40 ezer forint. Így megengednétek magatoknak az alap kiadásokon kívül egyebet is? Tehát kaján, rezsin, utazáson felül pl. különóra vagy néha egy-egy iszogatás az évfolyamtársakkal.
2015. aug. 13. 09:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez befektetés, tanulsz. Anyagilag is beszállsz.


Ez nem gáz, ha megtehetitek. ( Bárén felkészülnék arra, tudjak hova menni, ha mégis vége...)


A szomszéd csajom gáz, a pasija házában él, miatta elköltöztek csávó szülei, mert nem bírnak vele együtt lakni. Aztán pár hónap után már kijelentette, hogy az ő háza, meg úgy osztja rokonságot, mintha az lenne. Dolgozott, alkalmi munkát, de abbahagyta, mert nem tetszett neki, azóta itthon van és virágokat öntöz meg kutyát tart és egész nap obégat neki. Be se száll, melót is ott hagyja, nem is tanul, eltartják, de az ő háza...

2015. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Már nem azért de ha msc-re mész, akkor nem az újrakezdés, hanem az előzőnek a folytatása. 2
2015. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szóval 2 év nem olyan hű de sok idő.
2015. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
De, újrakezdés, mert a BSc után jó pár évet kihagytam, dolgoztam, csak a nevetségesen kevés pénz miatt kell az MSc diploma is.
2015. aug. 13. 18:28
 15/18 anonim ***** válasza:

Eléggé, de ez van.

Majd második félévtől elmész melózni, ha tudsz.

2015. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokkal rosszabb véleményekre számítottam:)
2015. aug. 14. 12:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Mivel tanulni mesz nem szolariumozni vagy kormot csinaltatni igy nem gaz.

A foiskola egyetem mindig jo befektetes es nem vesz el.

nekem sajnos minden foiskolai kepzzes mellet dolgonom kellett es gyerekek is voltak mar.

Nagyon nagyon nehez volt farszto idegorlo szetesett evek voltak.

De kellett a vegzetseg mert nelkule molyfing fizetest kaptam.

minem adtam volna ha a ferjem anno azt mondja ,,te csak tanulj en eltartalak,,

a ferjem elvarta hogy 3 gyerek plus heti 28 ora munka plus szakmai gyakorlat plus utazgatas iskolaba minden menjen

Volt olyan 12 het mikor het 7 napot volt programom 3 nap munkaa 2 nap eloadasok 2 nap szakmai gyak

tanulj amig csak leeht mert kesobb nehezebb lesz

2015. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
semennyire nem gaz. en utalok dolgozni o meg eleget keres ahhoz hogy eltarson. Mo on ez nem menne de itt nem gond.
2015. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!