Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha a párod tart el?

Mennyire gáz, ha a párod tart el?

Figyelt kérdés
Szeptemberben újrakezdem az egyetemet, mivel csak egy sima 3 éves diplomám van (BSc), a munkaerőpiacon viszont mindenhol az 5 éves diplomát (MSc) kérik a szakmámban. Terveztem, hogy ez idő alatt dolgozom, de iszonyat sok tárgyam lesz, és mind nagyon tanulós, így első félévben biztos nem fogok tudni dolgozni. Remélhetőleg, a második félévtől igen. Párommal több, mint 5 éve együtt vagyunk, ő elég jól keres, tehát a megélhetéssel nem lenne gond. Ennek ellenére továbbra is kellemetlen számomra a helyzet, főleg, hogy az ösztöndíj nagyon alacsony, csak a szociális támogatásban reménykedhetek, ami olyan 30-40 ezer forint. Így megengednétek magatoknak az alap kiadásokon kívül egyebet is? Tehát kaján, rezsin, utazáson felül pl. különóra vagy néha egy-egy iszogatás az évfolyamtársakkal.
2015. aug. 13. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

5 év után elmondhatjátok, hogy egy csapatban játszotok.

Ha mindkettőtöknek megfelel, akkor igen, miért ne?

Mi is így voltunk amúgy, bár én tudtam dolgozni, de azért messze sem annyit, hogy mindenre elég legyen. Mi ezt úgy néztük, hogy a fontos az, hogy lehetőségeink vannak, és megélünk ketten együtt, én meg próbáltam a legtöbbet kihozni a helyzetből, hogy később jobban keressek. Sikerült.

2015. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Én sem jókedvemből kezdem az egyetemet, a mostani munkámat, amit egyébként nagyon szeretek, ott kell hagynom miatta, de annyira nevetségesen keveset fizet, és annyira nincs semmi lehetőség sima BSc diplomával, hogy muszáj újra elkezdenem a sulit, ha később jobban akarunk élni.
2015. aug. 13. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:
Öt év után természetes hogy segít, a közös jövőtökről van szó, később ha keresel a végzettségeddel, visszajön a rádköltött pénz! Sok sikert!
2015. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%

Miért lenne ciki? Egyetemistaként az akkori csajomnál laktam,gyakorlatilag ő tartott el,nagyon finom MILF volt...bárcsak most is lenne egy ilyen nőm. :(


27/F

2015. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élet is hozhat olyan helyzetet, hogy valamelyikőtöknek nem lesz munkája, mert kirúgták. Ez egy kényszerhelyzet, nem otthon fogod vakargatni magad. Ha a párod ebben partner, akkor tedd össze a kezed, és tanulj :) Az a pár 10 ezer is valami. Az anyagiakat meg a pároddal beszéld meg, hogy mi fér bele és mi nem :)
2015. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem gáz, mert egy pár vagytok, lesz még ilyen máskor is, pl mikor kisgyerekkel leszel otthon. De megértem amit írsz, én is hasonló attitüd vagyok. Milyen szakra jársz? Csak amiatt kérdezem, mert én még MA képzés mellett is rengeteget babyszitteltem, és nem a férjem miatt kellett, hanem magam miatt, mert jól éreztem magam attól, hogy ha jelképes összeget is de beleadok a rezsibe vagy épp nem tőle kérek kcs pénzt egy klassz ruhára. Szerintem jót tesz az önbecsülésnek, de meglátod.
2015. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

4. vagyok.


Most mi van????? Miért 0%???? Ja,tudom...nem szabad őszintének lenni és csak nőknek szabad pénzért qhúrni.

2015. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tekints úgy rá, mint egy befektetésre. Nálunk is hasonló a helyzet, bár én nem tartok még felsőoktatásnál, mellette pedig maszekolok. 6 év alatt bennem is felmerült, hogy gázos a helyzet, és ennek hangot is adtam, de pont párom volt az, aki azt mondta: menjek és csináljam, legyen belőlem valaki, ne egy sori munkás. És teljesen igaza van. Ha mindkettőtöknek megfelel ez a felállás, ne hezitálj!
2015. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat, én nem pontoztam senkit, mielőtt még ezzel jönne valaki. Bár tény, hogy én vagyok a nő, és 'kicsit' többet látok a páromban, mint egy-két jó kúrás vagy egy jó pénztárca, főleg hogy körülbelül fél évvel ezelőttig nevetségesen keveset keresett, mert ő sem talált normális munkát. Szerencsére most talált a szakmájában jól fizető állást.

Annak, aki a bébiszitterkedést mondta: pontosan nem szeretném megmondani, milyen szak, nehogy rám ismerjen valaki (viszonylag ritka szak), de én is tervezem mellette, hogy hasonló munkákból egy kis plusz pénzt keressek, csak nem az első félévben, mert 3 napom olyan lesz, hogy reggeltől estig suli, két napban szerencsére csak 2-2 órám lesz, de akkor viszont kéne a háztartást is csinálni, tanulni, mivel elég húzós szak, emellett talán pár óra munka belefér.

2015. aug. 13. 12:20
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, mikor én összejöttem a második férjemmel, bitang jól kerestem, + a gyt, csalipótlék, szóval bőven a 3x-át tettem be a közösbe, és nem zavart, sőt nagyon az eszembe se jutott, hogy ki mennyit.


Aztán a férj jutott egy jelentős összeghez, és az is ment a közösbe. Jelenleg ő az, aki a 3x-át hozza az én jövedelmemnek, és ez is közös. Egyikünket se zavar. Te se csinálj ebből problémát, hisz egy pár vagytok, és ez a lényeg.

2015. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!