Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Családi gond....

Mit csináljak? Családi gond. Légyszi adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Röviden: Anyumék 23éve vannak együtt,nagyon szerették egymást meg minden.kb ugy 3-4éve kezdődött az hogy apu úgfy kezeli anyut mintha a testvére lenne.Vannak bajai is a férfiasságával,de ahhoz is lusta hogy eljárjon a dokihoz kivizsgáltatni hogy mi lehet a baja.anyu mondta is hogy neki erre szüksége van stb,de őt nem érdekli...anyunak lenne más de mivel túl tisztességes nem akarja megcsalni,otthagyni, így csak őrlődik és látom ahogy épül le,szinte belebetegszik..Internetről szokott apunak kinyomtatni ezzel kapcsolatos információkat,hogy mit kéne ennie meg ilyenek,erre apu csak annyit mond rá hogy "hát szeret!!! Hát örödik velem tehát szeret!!" aztán megy tovább netezni és ugyan ugy tojik mindenre...Tök lekezelően beszél velm is meg anyuval is,anyu szép,mert edz és figyel mit eszik,apu meg kapott is bérletet de heti 1szer max ha eljár és este is egy nagy adag fehérkenyérrel eszik mindent...erről is próbáltunk vele beszélni,arról az oldalról hogy egészségtlen,meg azt is kérdeztem hogy te egyáltalán nem akarsz tetszeni anyunak???tehát ha van egy több mint 20éves kapcsolatom,akkor valahogy ápolni kéne nem??Anyu is mondta neki,azt mondta erre hogy mi a múltból táplálkozunk,se valentinnapra se npnapra soha semmi...1szál kóró sem,anyu bezzeg mindig készül,még szóba sem köszönti fel...én nagyon sokat idegeskedem az önző viselkedése miatt,meg ahyog beszél velem és nagyon gőgös,eg azt is rossz látni ahogy leépiti anyuma aki a legjobb barátnőm,bmit mondunk,tök finoman,mindig neki áll feljebb...pffff jah és ha külön mennénk akkor csak anyu fizujából elég neccesen jönnénk ki,mivel én fősulizom igy max egy 30ezret tudnék keresni az meg nem oszt nem szoroz.

egy 20éves lány..


2010. márc. 8. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
sajna ez klasszikus, amikor a férfi úgy gondolja, h mindenható és neki már nem kell tennie semmit.... ezen nem nagyon lehet változtatni, válás v tűrés....mivel apud nem fog változni.....esetleg anyukád keményíthet, de ezek sem szoktak nagyon menni....nem tudlak bíztatni semmivel
2010. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kemény dió...mennyi idős apukád? Csak mert általában 50 év körül szokott ez előfordulni, hogy meghülyülnek a férfiak (biztos hallottál már a kapuzárási pánikról) és ez nagyon sokféleképpen megmutathatja magát. Pl. megcsalja az asszonyt, elkezd inni, vagy éppen hegyet akar mászni pedig előtte lusta disznó volt...Ha szerencsétek van, 1-2 év és elmúlik, de kezelni nagyon nehéz, szinte nem is lehet. Sok szerencsét hozzá!
2010. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Anyámnak, apámnak a gyereke vagyok.


Vagyis nem vagyok egyiknek sem a legjobb barátja/barátnője, nem adok nekik kéretlenül tanácsot, nem avatkozom a dolgaikba. Nem az én dolgom az sem, hogy ítélkezzek a felett, mi bennük a rossz és a jó, mit tesznek ők helyesen és mit nem? Felnőtt emberek. Ha én is az vagyok, akkor könnyebb belátnom ezt. Működik.


Nekem sem működött mindig, sőt, csak pár éve van ez így. Idén leszek 42.

2010. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!! én is abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy anyukám a legjobb barátnőm( van korombeli barátnőm is, vagyis nem azért barátom anyukám, mert más nincs)mindig is az volt, kislány korom óta, szívesen veszem a tanácsait és ő is az enyémet. szerintem a mai világban ez nem ritka, hogy már nem minden anya begyöpösödött és játsza az anyát, amit lássuk be sokan elszúrnak. attól még ugyanúgy tisztelem, hogy tegezik a barátnőim, vagy lazán megiszik velem egy tequilát, ha rossz olyanom van.

hoigy a kérdésre is válaszoljak: szerintem, ha a pasi nagyon biztonságban érzi magát, akkor belekényelmesedik. azt hiszi mindent megtehet, mert szeretik, törődnek velük. szerintem anyukád egész egyszerűen kicsit hagyjon fel a törődéssel. néha főzés helyett olvasson egy jó könyvet, felejtse el ő is felköszönteni stb... csak észre veszi magát előbb-utóbb.

2010. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha apukád észhez térne. Lecsökkentene az egójából, mert ha anyukád egyszer besokall keres magának egy másik pasit aki értékeli, hogy tőrődik magával, karbantartja magát, na akkor már lehet késő lesz.Egy házasság nem működik sex nélkül. De ha apukád anyukád helyett inkább egy fél fehér kenyeret kíván és azt eszi meg, akkor már baj van! Vegyél neki egy doboz Peponen kapszulát, az jót tesz a potenciájának, vagyis férfiasságának is, sőt még a vérkeringésének is. Ha veled is ugyanolyan durva mint az anyuval, akkor legalább az anyud mellett álljál ki, neki légy a legjobb barátnője egyben a gyermeke is.
2010. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértem én, hogy Ti jót akartok, de vajon belegondoltatok már abba, hogy apukád mégis mindezt hogyan éli meg??? Egyfolytában cseszegetitek, felesége is, lánya is, nem jó, ahogy kinéz, nem jó, amit eszik, nem jó amit csinál,nem jó semmi se... Egyedül a pénze kell nektek...Az, hogy mufurc, lehet ennek is ám a következménye!

Ha ő maga nem akar például életmódot váltani, úgysem kényszeríthetitek rá.

Nem a szándékotokkal van a baj, de valahogy stratégiát kellene változtatnotok, nem folyton kritizálni, hanem éreztetni vele, hogy szeretitek, és elfogadjátok őt bármilyen is!!! Utána lehet beszélgetni vele majd egészséges életmódról, stb, és ha ő maga is rászánta magát bizonyos változtatásokra, akkor abban támogatni.

Egyébként az is szép dolog, hogy lejár edzeni heti 1x.

2010. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, az azért durva h nekünk csak a pénze kell,hiszen anyunál kb 30-40ezerrel keres többet.Nem a pénze kell,hanem nincs hova mennünk.én pont ezért sose kérek tőle semmit,inkább szegény anyut pumpolom mindenért h azt se kérhesse számon
2010. márc. 8. 17:25
 8/8 A kérdező kommentje:
jah nem cseszegetjük,a zokniját a földön hagyja,a mosogatóba se teszi be a tányért,bezzeg ha én vmit is előhagyok akkor csetepaté van már h hogy lehetek ilyen trehány..utána mindig anyu pakol,úgyhogy esgy szava sem lehet.És az hogy próbálom figyelmeztetni,óvni az egészségét,meg szólni neki, h hé figyi hamár nem adsz meg semmit anyunak akkor legalább adj magadra,ez eddig csupa jó szándékal ment.amúgy ő 52, de nem hajtja a vére csak ilyen lett.
2010. márc. 8. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!