Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan intézhetem el, hogy én...

Hogyan intézhetem el, hogy én kapjam a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és másfél éve nem anyámnál lakom, akinek a pénzt utalják. Ő ezt az összeget nem hajlandó odaadni, pedig ez nekem jár. Mi a teendő?

2015. aug. 4. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Magyar Államkincstár adja a családit, menj be hozzájuk, és érdeklődd meg, hogy mi a teendő.
2015. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a kormányhivatalok intézik?
2015. aug. 4. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha már ennek másfél éve akkor nem mindegy..amúgy ha jól tudom addig kapja ameddig iskolába jársz, szóval, ha tervezed hogy még jó ideig szeretnél iskolázni, akkor érdemes utánajárnod a dolognak.
2015. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akivel élsz ,gondolom apád vagy a nagyszülőknek kell ezt elintézni.Szólj nekik.Te nem fogod megkapni,csak a hivatalos gyámod.
2015. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatalos a különélésed, akkor 18 éves korod alatt sajnos nem juthatsz hozzá a beleegyezése nélkül. Ha rossz gyámügyest fogsz ki, még vissza is paterol hozzá. Sajnos átmentem rajta, a születésnapomat követő napon mentem igényelni, akkor viszont már megadták saját névre, de banki, jegyzői kéttanús és már a tököm se emlékszik, milyen papírokat kellett bevinnem, hogy igazoljam a különélést...
2015. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A családi pótlék nem neked jár, hanem utánad, anyádnak. Kinél laksz most egyáltalán? Tanulsz?
2015. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy rendőrnővel, megkaphatom a családi pótlékot. Egyébként anyám férje alkoholista, nem dolgozik. Anyám főállású anya, úgyhogy a juttatásokból élnek. Az igazi apámat négy hónapja ismerem. Szerintem ez sok mindent elárul.
2015. aug. 4. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha apáddal élsz, akkor neki kell kérvényeznie a CSP-t, de önmagadban te nem fogod megkapni, ezt bizton állíthatom. Iszonyú vergődés egy ilyen. Ha apád adja be az igényt, akkor sokkal hamarabb jutsz valamerre, mintha a saját nevedre kérnéd, de ez gyámhatósági procedúra, sőt, esélyes, hogy gyermekelhelyezési! És csak csendben mondom, kevés rendőr van tisztában a családjoggal...
2015. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, a rendőr hivatalos személy, de nem ez a szakterülete, szóval ne vedd készpénznek, amit mond. Menj be a kormányhivatalba, és ott kérdezd meg, mert ott fognak tudni biztosat mondani. Anyukádnak tényleg nem jár a családi pótlék, ha nem egy háztartásban éltek. Viszont ehhez jó lenne, ha fel tudnál mutatni egy olyan lakcímkártyát, amin legalább a tartózkodási helyed más, mint anyukádé. Meg tényleg azt sem ártana leírni, hogy kivel élsz együtt, és milyen jogcímen.
2015. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!