Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi pótlékot vissza...

A családi pótlékot vissza kell fizetni ha?

Figyelt kérdés
A 19-éves lányom Okj-nappali képzésre járt első éves de mivel rengeteget hiányzott így megszüntették a jogviszonyát e hónap elejétől . Vajon akkor most a családi pótlékot vissza kell fizetni nyártól vagy most csak le kell mondani ,hogy ne küljék már a következő hónapban ?
2015. febr. 10. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, csak kérni kell a megszüntetését, és nem kell visszafizetni. Én az okj-s suli befejeztével mondtam le. Kellett írnom pár sort, hogy középiskolai tanulmányait befejezte. Ha megszakítja, akkor gondolom azt kell írni. De amíg a jogviszony fennáll, addig jár a csp.
2015. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szólni kell, hogy nincs tanulói jogviszonyban, ezért szüntessék meg a családi pótlékot. A megszüntetés napjától kezdve nem jár a családi, de ha küldtek még pár havit akkor azt vissza fogják kérni.
2015. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Nem vettünk fel többet mivel e hónap 04-én szűnt meg a tanulói jogviszonya így ebben a hónapban amit kaptunk az a múlt havi volt mivel utólag fizetik úgy tudom .
2015. febr. 10. 09:53
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Akkor most menj be a MÁK-hoz, talán még elintéződik, hogy a következőt már ne utalják. Nekem gyorsan intézték.
2015. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
HA ebbe a hónapban szűnt meg, akkor a februári még jár, március 1-től kell lemondanod.
2015. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ebben, bocsánat.
2015. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem, ha e hó 4-én szűnt meg a jogviszony, akkor attól a naptól kell lemondani. Addig persze kifizetik.
2015. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, a családi pótlék teljes hónapra jár, tehát 28-ig jogosult rá, március 1-től kell lemondani.

Akinek június 26-án érettségizik a gyereke, aznap szűnik meg a jogviszonya, neki is július 1-gyel kell lemondani.


A nyilatkozatba annyit kell írni, hogy február hónapban tanulói jogviszonya megszűnt, kéri a folyósítás megszüntetését március hótól.

2015. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hiába okoskodsz, a 2014-es tanévben végzett a fiam, és attól a naptól kellett a megszüntetést kérni, amikor a záróvizsgája volt. Vagyis, a tanulói jogviszonya akkor szűnt meg. Hiába 1 hónappal később tudtam én csak bemenni, akkor is a jogviszony megszűnésének napját kellett a papírra írni. Nekem még kiutalták azt is, ami nem járt, vissza is kellett fizetnem. Méghozzá úgy, hogy mivel 3 gyerek van, addig a napig a 3 gyerekesre voltam jogosult, azután már csak a 2 gyerekesre. Vagyis, a különbözetet is hozzáadták, amit a másik 2 gyerekre utaltak. Pedig az én fiam akkor már betöltötte a 20 évét, vagyis nem is járt volna már automatikusan, mégsem kérték a születésnapja után a jogviszony igazolását, mert ugye az adott tanév végéig lett volna amúgy is csak jogosult rá akkor is, ha középfokon folytatja a tanulmányait.
2015. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És igen, kerekítenek, vagyis adott hónapra megkapja még, de a nyomtatványokat a fent írtak szerint kell kitölteni.
2015. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!