Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye még nem késtem le semmiről?

Ugye még nem késtem le semmiről?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok de pár volt osztálytársamnak, fiatalabb évfolyamtársamnak már gyereke van.

Nekem még barátom sem volt, munkát is most keresek.

Úgy érzem hozzájuk képest le vagyok maradva bár nem hiszem, hogy el tudnék látni egy gyereket.

Először szeretnék dolgozni, lakást keresni , pasit találni.

Ezek nélkül nehéz gyereket vállalni de lehet még így sem fogok tudni mivel nem lesz elég pénzem.

23/L


2015. aug. 3. 10:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Én 20 éves vagyok, mégis van 4-5 olyan volt osztálytársam, akiknek már gyereke van, sőt, van akinek már kettő is, a legtöbbjük pedig már a barátjával/vőlegényével/sőt akár férjével él. Van aki már 20 évesen érett erre, van aki még 30 évesen sem. Tényleg attól függ, te mikorra tudod megteremteni a körülményeket, és mikor érzed magad késznek rá.
2015. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy lemaradva.


Nekem is voltak akkoriban ilyen korú ismerőseim, 1-2 gyerekkel. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy nem a műveltebb osztályról beszélünk, hanem azokról, ahol a leány gyorsan odaszült 1-2-t, hogy megfogja a pasit, és ne kelljen dolgoznia.


Többet érnek emberileg az olyan emberek, mint te, akik tudatosan tervezik a jövőjüket, tanulnak, tesznek érte.

2015. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Mai viszonylatban fiatalon szültem (26 évesen). Első voltam az osztálytársaim között és a rokonságban.

Azt túlzás lenne mondani, hogy mindenünk megvolt, de voltam minimum feltételek, amik nélkül nem vállaltuk volna be.


1. stabil párkapcsolat

2. a párom (most már férjem) stabil munkahelye

3. biztos munkahely, ahonnét el tudtam menni gyedre

4. volt fedél a fejünk felett

5. kettőnk jövedelme elég volt arra, hogy hárman megéljünk belőle, és tovább is tudjunk lépni.


A többi jött menet közben. Ma már van két gyerekünk, (útban a harmadik), két autónk és családi házunk.

Szóval van egy minimum szint, ami alatt az ember ne akarjon gyereket. Hogy ezt 23 vagy 33 évesen tudja megtenni, az más kérdés. (nem tudom évfolyamtársaid hol tartanak) Az is más, hogy ki mit tekint elég alapnak a gyerekvállalásra, de csak úgy a semmire, meg bizonytalan párkapcsolatba szülni értelmetlen hülyeség.


Egyébként 23 évesen majdnem ugyanott voltam mint te. Igaz, én akkor már túl voltam egy komolyabb párkapcsolaton, de 23 évesen épp se pasim, se munkám, se lakásom nem volt. Nyugi, nem vagy lekésve semmiről.

2015. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Miről késtél le szerinted?

Gyerekre vágysz te most? Ha nem, akkor nem vagy elkésve.

Ki tudja a volt osztálytársaknak hogyan /miért jött össze. Lehet ők rád irigyek!

2015. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
Én 28 vagyok, a férjem 36, még nincs gyerekünk, ahogy sok munkatársamnak sem, pedig még idősebbek, mint én. Nem vagy lekésve semmiről :)
2015. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Én ezen a kérdésen inkább a 30-as éveimben gondolkoznék el, bár én nem vagyok az a fajta aki hopp csináltatja magát, majd a szülők nyakára szüli a gyereket, aztán csináljanak vele amit akarnak. NEM!

Ismertem in csajt, 15 évesen szülte meg a kislányát, szülők nyakára persze, ő folyton csavargott, pasizott, bulizott, a lányával alig volt együtt.

Nem tudom miért nem vetette el akkor?


Ott van másik barátnőm, ő 18 évesen esett teherbe, de neki a családja támogatta mindenben, volt már komoly kapcsolata, eljegyzés minden, már a lagz tervezték, és hiába vállalták, az élet nagyon csúnyán közbeszólt és koraszült, rá pár napra a baba meghalt.


Ott van rokonom, ő 41 éves. Nem tudott teherbe esni természetes módon, pedig egészséges, elementek a férjével ilyen beültetésre, sikerült neki (de ne tudjátok meg milyen hosszú kezelések árán), ikreket várt.

Nála boldogabb embert akkor még soha nem láttam.

Majd pár hét után (a második ultrahangos vizsgálat után) a gép nem mutatott már szivdobogást. Az ikrei meghaltak.

Az egész család el volt keseredve, de ő meg végképp.


Ilyen is megtörténik.

2015. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%

Legyünk alaposabbak: Most már jó lenne megismerkedni a társaddal. H miért? Mert mondjuk az ember minimum 2 évet együtt akar élni olyannal, akivel aztán gyereket csinál.

Ami azt jelenti, h ha pl. 28 évesen már gyereket akarsz, akkor 25 évesen (9 hónap miatt) már meg kéne ismerd. Azaz 1 tévedés fér bele (vagy 2 évnyi). Természetesen egyik számadat sem szent írás, inkább csak azért ez a szám, mert az embernek a rózsaszín felhői ekkorra párolognak el és veszi észre, h a másikkal mennyire tudna hosszabb távon meglenni. Szóval relatíve már a keresés stádiumban kéne lenned. Ugye ez mind nem egyszerű, ha közben tanulsz, dolgozol, miegymás. Én 30 évesen egy válás után, már erőteljesen le vagyok maradva, mert gyerek nincs. Viszont vágyom egy saját családra. 30/F

2015. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!