Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye még nem késtem le semmiről?

Ugye még nem késtem le semmiről?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok de pár volt osztálytársamnak, fiatalabb évfolyamtársamnak már gyereke van.

Nekem még barátom sem volt, munkát is most keresek.

Úgy érzem hozzájuk képest le vagyok maradva bár nem hiszem, hogy el tudnék látni egy gyereket.

Először szeretnék dolgozni, lakást keresni , pasit találni.

Ezek nélkül nehéz gyereket vállalni de lehet még így sem fogok tudni mivel nem lesz elég pénzem.

23/L


2015. aug. 3. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

25 éves vagyok,elég sok volt osztálytársamnak(áltaéűnos,közép),már gyereke/gyerekeik vannak v éppen házasok.én úgty gondolom cseppet sem vagyok lekésve semiről,csak a semmire nem szülök...

élj bulizz pasizz,fiatal vagy még

2015. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

23 vagyok, a régi osztálytársaim közül alig párnak van családja, beleértve engem is. Mégsem érzem azt, hogy kilógok a sorból, mert az ember nem azért vállal vagy nem vállal gyereket, mert másnak is van vagy éppen nincs.

Én érettségi után okj-re mentem, 2-t is úgy végeztem el, hogy mellette dolgoztam, így tudtam félretenni. Férjemmel összeköltünk eközben, kipróbáltuk, hogy milyen ténylegesen együtt élni, csak ezután lett esküvő és gyerek. A babánk mikor megszületett vettünk egy lakást, és volt megtakarításunk is.

Azt szeretném ezzel mondani, hogy ha pl egyetemet végeztem volna, akkor még most indítanám el azt az életet, amit már 4-5 éve élek.Jól látod a helyzetet, semmiről nem vagy lemaradva, mert nem az számít, hogy mennyi is vagy, hanem hogy legyen biztos alapod.

2015. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem késtél le semmiről. Nagyon jó az életfelfogásod, az értékrended, legyen munkád, lakásod, majd barátod, igazi társaqd és jöhet a gyerek. Akár 27-28 évesen is szülhetsz..
2015. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%

Már nem az a világ van, ahol férjhez mennek a lányok 17 évesen és 23 éves korukra már 2 gyereket nevelnek. Hogy lennél bármiről is lekésve? Van aki 40 évesen szül, akkor ő mit mondjon?

Az ismerőseid gondolom mind megtalálták azt akivel szívesen vállalnának gyereket, azért van nekik. Ne kapkodd el, azért nem szabad "akárkinek" gyereket szülni.


23/L

2015. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

23 évesen? Ne viccelj! Mire alapoznád a gyerekvállalást - jó, tökéletes körülmények sose lesznek, de ha se munkád, se pasid, akkor mégis hogyan...? Legalább ezek kellenek a gyerekvállaláshoz.

Amúgy meg ne másokkal foglalkozz, hogy nekik már van-e, hanem a saját lehetőségeiddel és képességeiddel, korban szerintem 30 évesig még bőven ráérsz.

2015. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
23 évesen. Maradjunk annyiban, hogy még fel se nőttél. Elég érett sem vagy. 26-27 évesen már ideális.
2015. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Gyorsan pottyantsál valamit, gyorsan gyorsan.
2015. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szántóvető ***** válasza:
6%
erre nincs szabály.de mire egzisztenciát építesz elmúlsz 30,osztálytársad gyermeke addigra már 10 éves lesz.tehát az sem igaz amit korábban írtak hogy nem vagy lemaradva.
2015. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem késtél le. Még csak most kezdődik a felnőtt életed. Egy harmincashoz képest te még szinte gyerek vagy.

Sok sikert! Majd minden jön szépen egymás után. Még nagyon sok minden fog veled történni a következő években.

2015. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem késtél le, csak egy ilyen osztályba jártál. :)

A mi osztályunkban így alakult (2003-ban érettségiztünk)

az első aki megházasodott, és gyereket szült 22 éves volt, és utána minden évben született egy gyerek az osztálytársak valamelyikének, de a következő házasság csak egy 24 éves korban lett, érdekes, hogy a fél osztálynak (23 fő) jelenleg kapcsolata sincs, pedig már 30-31 évesek vagyunk.

Jelenlegi állás szerint

házasok: 10 fő a 23-ból

gyerekek: egy gyerek 5 főnél van, két gyerek 2 főnél van.

Egyébként nem lényeges, a saját ritmusodnak megfelelően élj, ne a többinek!

2015. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!