Váláskor ha az egyik fél jóval többet keresett, akkor mi történik vagyonmegosztáskor? Ti elfogadnátok az ajánlatot?
Van 3 ingatlan: családi ház és lakás Budapesten, egy nyaraló a Balatonnál.
2 autó.
A férj szeretné a családi házat, az autókat és a nyaralót, plusz a megtakarítás 80%-át.
A nő szeretné a családi házat és az egyik autót, plusz a megtakarítás 40%-át.
A férj szerint ha az ügyvédek döntenek, akkor kb semmit nem kap a feleség, mert anyagilag szinte mindent a férj teremtett elő.
Házassági szerződés nincs, az ingatlanoknak 50-50%ban tulajdonosai és mindet a házasság fennállása alatt vették.
Ajándékozás nem volt, a feleség örökölt, ebből vették a lakást.
Egyébként baromi egyszerű: örökölt vagyon a különvagyonod, tehát ha a laksávásárláson felül volt pénz, és ment a megtakarításba, az is a sajátod.
A többi szerzemény eredetét nem tudjuk, mert nem írtad.
Ami örökölt vagy házasság előttről származik, az azé, akié volt. A házasság alatti szerzemények viszont feleződnek.
Ha a férj keresett/dolgozott többet, akkor megegyezhettek úgy, hogy a férjnek több maradjon, de ha a feleség ugyanannyit dolgozott, vagy még többet, akkor ez nem indokolt - nem tudom, volt-e családi vállalkozás, felújítások levezénylése, ingatlanok felkutatása, stb., bármi értékteremtő munka, amit a feleség végzett akkor is, ha a bevétel nem őnála landolt papíron!
Illetve nem tudjuk azt sem, vannak-e gyerekek, és kinél marad mert akkor annál a félnél kell legyen a több erőforrás is ehhez.
14: A GAPS-diétát vezesd be nekik!
A neten megvan, szerintem igaz, én már próbáltam az elejét.
Nem a feleség vagyok, csak a sógórnő. A nővérem elég bizonytalan, nem értem, hogy tudja ennyire megvezetni az a .... hm ... pasi. Már azon is gondolkozott, hogy visszavonja a válást.
Ez az ingvasalás vicces :-) Amikor az ikrek születtek, mentem segíteni és bizony vasaltam a férj ingeit, hogy meg tudjon jelenni a tárgyalásokon :-)
1. Az örökölt vagyok saját vagyon marad. Ha a vagyontárgy eladásra kerül (vagy pénzbeli vagyonról van szó), akkor az értékeböl vett vagyontárgy továbbra is magánvagyon.
2. A házasság vayonközösség, ezért a fennállása alatt szerzett összes jövedelem, vagyontárgy közös (kivéve az örökölt vagy ajándékba kapott értékeket), függetlenül attól, hogy melyik félnek mennyi volt ezalatt a jövedelme.
3. A különvagyonra a házasság alatt ráköltött (nagyobb) összeg, az esetleges hiteltörtlesztés által keletkezett értéknövekedés viszont kösöz, azaz felezödik.
Összegezve: a kérdésben szereplö feleség semmi esetre sem teszi jól, ha belemegy bármilyen egyezkedésbe, mert a tényállás szerint neki jár több a közös vagyonból.
Az ügyvédek a törvények alapján döntenek, ami szerint 50-50, lényegtelen, hogy ki mennyit keresett, senkit nem érdekel, a házasság=vagyonközösség!
Egy kísértetiesen hasonló kérdés, csak ott fordított, mert a nő keresett sokat, sőt, volt, hogy csak ő keresett, a férje meg kérné vissza a törlesztők felét! Agyrém!
http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
"A férj szerint ha az ügyvédek döntenek, akkor kb semmit nem kap a feleség, mert anyagilag szinte mindent a férj teremtett elő."
A lakás pedig a feleség által örökölt pénzből lett vásárolva.
Nem érzed ezt a fenti mondatot ezek tükrében ellentmondásosnak????
19-es vagyok. Azt hittem a férj vagy. Szóval a férjnek kéne ellentmondásosnak éreznie amit írtam.
Amúgy abban van valami, hogy a nő nem nagyon fog kényelmesen elférni 4 gyerekkel tehát 5 fő az 1+2 félszobás lakásban. De mivel úgyis minden közös vagyonnak a fele jár, ezért nem is fog kelleni meghúznia magát a lakásban ötödmagával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!