Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Váláskor ha az egyik fél...

Váláskor ha az egyik fél jóval többet keresett, akkor mi történik vagyonmegosztáskor? Ti elfogadnátok az ajánlatot?

Figyelt kérdés

Van 3 ingatlan: családi ház és lakás Budapesten, egy nyaraló a Balatonnál.

2 autó.


A férj szeretné a családi házat, az autókat és a nyaralót, plusz a megtakarítás 80%-át.


A nő szeretné a családi házat és az egyik autót, plusz a megtakarítás 40%-át.


A férj szerint ha az ügyvédek döntenek, akkor kb semmit nem kap a feleség, mert anyagilag szinte mindent a férj teremtett elő.


Házassági szerződés nincs, az ingatlanoknak 50-50%ban tulajdonosai és mindet a házasság fennállása alatt vették.

Ajándékozás nem volt, a feleség örökölt, ebből vették a lakást.


2015. júl. 23. 10:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként baromi egyszerű: örökölt vagyon a különvagyonod, tehát ha a laksávásárláson felül volt pénz, és ment a megtakarításba, az is a sajátod.


A többi szerzemény eredetét nem tudjuk, mert nem írtad.

Ami örökölt vagy házasság előttről származik, az azé, akié volt. A házasság alatti szerzemények viszont feleződnek.

Ha a férj keresett/dolgozott többet, akkor megegyezhettek úgy, hogy a férjnek több maradjon, de ha a feleség ugyanannyit dolgozott, vagy még többet, akkor ez nem indokolt - nem tudom, volt-e családi vállalkozás, felújítások levezénylése, ingatlanok felkutatása, stb., bármi értékteremtő munka, amit a feleség végzett akkor is, ha a bevétel nem őnála landolt papíron!

Illetve nem tudjuk azt sem, vannak-e gyerekek, és kinél marad mert akkor annál a félnél kell legyen a több erőforrás is ehhez.

2015. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem volt háztartásbeli a nő, csak kevesebbet kersett, mint a férje.
2015. júl. 23. 10:58
 13/30 anonim ***** válasza:
44%

14: A GAPS-diétát vezesd be nekik!

A neten megvan, szerintem igaz, én már próbáltam az elejét.

2015. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%
Az örökölt pénz a tiéd, ha lakásba öltétek, akkor is a tiéd az a rész, ezt kipereli egy ügyvéd neked. A házasságon belül szerzett minden már fele-fele. A háztartási munka is számít, tök mindegy, ki mennyit keresett. Azt is be lehet árazni, hogy te meg vasaltad az ingeit.
2015. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Nem a feleség vagyok, csak a sógórnő. A nővérem elég bizonytalan, nem értem, hogy tudja ennyire megvezetni az a .... hm ... pasi. Már azon is gondolkozott, hogy visszavonja a válást.


Ez az ingvasalás vicces :-) Amikor az ikrek születtek, mentem segíteni és bizony vasaltam a férj ingeit, hogy meg tudjon jelenni a tárgyalásokon :-)

2015. júl. 23. 11:11
 16/30 anonim ***** válasza:
74%
Mert, ha egy nő háztartásbeli 10 évig, felneveli a férfi 4 gyerekét, miközben ő jól keres, akkor ki lehet tenni a nagy semmibe egyedül, merthogy ő nem keresett eleget az évek alatt, neki nem jár semmi, mi? Csak a négy gyerek eltartása, meg a szája, ugye kedves egyik válaszadó. Mert ez igazságos... nonsense.
2015. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

1. Az örökölt vagyok saját vagyon marad. Ha a vagyontárgy eladásra kerül (vagy pénzbeli vagyonról van szó), akkor az értékeböl vett vagyontárgy továbbra is magánvagyon.


2. A házasság vayonközösség, ezért a fennállása alatt szerzett összes jövedelem, vagyontárgy közös (kivéve az örökölt vagy ajándékba kapott értékeket), függetlenül attól, hogy melyik félnek mennyi volt ezalatt a jövedelme.


3. A különvagyonra a házasság alatt ráköltött (nagyobb) összeg, az esetleges hiteltörtlesztés által keletkezett értéknövekedés viszont kösöz, azaz felezödik.


Összegezve: a kérdésben szereplö feleség semmi esetre sem teszi jól, ha belemegy bármilyen egyezkedésbe, mert a tényállás szerint neki jár több a közös vagyonból.

2015. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Az ügyvédek a törvények alapján döntenek, ami szerint 50-50, lényegtelen, hogy ki mennyit keresett, senkit nem érdekel, a házasság=vagyonközösség!

Egy kísértetiesen hasonló kérdés, csak ott fordított, mert a nő keresett sokat, sőt, volt, hogy csak ő keresett, a férje meg kérné vissza a törlesztők felét! Agyrém!

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2015. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"A férj szerint ha az ügyvédek döntenek, akkor kb semmit nem kap a feleség, mert anyagilag szinte mindent a férj teremtett elő."

A lakás pedig a feleség által örökölt pénzből lett vásárolva.

Nem érzed ezt a fenti mondatot ezek tükrében ellentmondásosnak????

2015. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

19-es vagyok. Azt hittem a férj vagy. Szóval a férjnek kéne ellentmondásosnak éreznie amit írtam.

Amúgy abban van valami, hogy a nő nem nagyon fog kényelmesen elférni 4 gyerekkel tehát 5 fő az 1+2 félszobás lakásban. De mivel úgyis minden közös vagyonnak a fele jár, ezért nem is fog kelleni meghúznia magát a lakásban ötödmagával.

2015. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!