Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem a sógornőm?

Miért ilyen velem a sógornőm?

Figyelt kérdés

Ezek a dolgok nem szoktak zavarni, de gondoltam, rákérdezek itt, mert ezen tegnap - sokadik alkalom után - felhúztam magam. Mikor hivatásos fordítóként és tolmácsként kezdtem dolgozni, mondtam a testvéremnek és a sógornőmnek, hogyha bármilyen fordítás kell nekik, én szívesen megcsinálom ingyen, nekem meg ez jó lesz referenciának. Illetve kértem őket, hogy szóljanak másoknak is, ha kell valamilyen fordítás (olyan helyen dolgoznak, ahol ez gyakran kell és nem állnak konkrét irodával szerződésben).


Erre kiderült a minap, hogy a sógornőm most is inkább fordító irodától rendelt fordítást 12500 Ft-ért ahelyett, hogy engem keresett volna meg, és a munkahelyén is ezt a helyet ajánlja másoknak helyettem, mikor ott vagyok kézenfekvő, olcsó megoldásnak (képzett vagyok és anyanyelvi szinten beszélek több nyelvet - ezt ő is tudja, szóval ez nem lehet probléma). Én már sok szívességet tettem neki, amiért viszonzásul csak annyit vártam, amire megkértem őt. Szerintetek rosszat akar nekem vagy szimplán nem bír? Egyébként hajlamos arra, hogy épp az ellenkezőjét tegye annak, amit mások mondanak. Nem tudom, hogy ezt azért teszi-e, mert azt látja jónak vagy szimplán nem akar másokra hallgatni. Nem volt vele soha konfliktusom, de úgy érzem, hogy csak keresztbe akar nekem tenni (tudja azt is, hogy alig van megrendelésem mostanában, tehát nem vagyok leterhelve). Nektek mi a véleményetek?


2010. márc. 6. 06:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy mi az oka annak,hogy a másik irodával dolgoznak.Lehet,hogy a főnöke ahhoz ragaszkodik,vagy számla kell róla,vagy kellemetlenül érzi magát,hogy a rokonát beajánlja a főnökéhez stb...

Szerintem puhatold ki és vesd fel azt, hogy mi lenne,ha felkeresnéd hivatalosan is az irodájukat.

2010. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ne neheztelj rá! Tudod miért. Vannak emberek, akik ilyen helyzetekben tudják az ilyen munkák elvégzésének igenis ára van! Te igen jó szívvel felajánlottad neki az ingyen fordítást, de ő úgy érzi mindezért adósod lenne, bármilyen segítőkész vagy vele szemben ez ügyben. Úgy van vele az üzlet nem barátság, még rokonok között sem!
2010. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az a fordító iroda ajánlott valamit azért, hogy hirdesse őket...

Te meg ugye csak szivességet kértél...

És ő úgy van vele, hogy ne keverjük a családot az üzlettel... otthon lehet jópofizni, de azért nem fog lemondani a "jó kapcsolatokról" miattad.


De az is lehet, hogy egész egyszerűen nem akar téged bevonni a munkahelyi ügyeibe, mert családtag vagy... és ez akár rosszul is elsülhet.


De az is lehet, hogy ajánlott téged, de nem voltál szimpatikus a cégnek.


Vaaagy, lehet hogy el kellett számolniuk a kiadással és az az iroda tudott áfás számlát adni... te tudtál volna?!


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de szerintem kérdezz rá!

2010. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha pénzért csinálnád, sokkal megbízhatóbb ember benyomását keltenéd. a szívességnek mindig hátulütője van. mi van, ha vmivel nem elégedettek például? akkor hogy mondják meg annak, aki "ingyen, jóindulatból" csinálta? nem beszélve a szerződésekről, az adóellenőrzésekről stb. nincs olyan munkahely, ahol hivatalosan lehet ingyen dolgozni. mindenről komoly pénzügyi elszámolást kell vezetni!

az elvégzett munkáról teljesítésigazolást kell készíteni, amit a számlához csatolnak. na de nálad nincs számla...

ilyen értelemben megértem a sógornőd munkahelyét.

rád nézve sem jó, ha ingyen dolgozol. miért dolgoznál ingyen?! a boltban nem adnak semmit a mosolyodért. kérdd el a munkád árát!


azt pedig nem tudhatod, mióta dolgoznak a másik fordítóval.

2010. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A sógornőm panaszkodott régebben, hogy nincs fordítójuk, pedig megtehetnék, hogy legyen sajátjuk, mert annyira sok fordításra van szükségük, nem én találtam ezt ki. Cégnek meg nem dolgoznék ingyen (senki sem teszi), de olcsóbban dolgozom, mint egy iroda. Azt meg nem hiszem, hogy a cégnek nem lettem volna szimpatikus, mert sokkal több tapasztalatom van, mint a legtöbb magyar fordítónak, mert anyanyelvi környezetben tanultam a nyelveket.
2010. márc. 6. 17:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg ki mondta, hogy nem adok számlát? Ahogy írtam, hiteles fordítások készítek. Nem feketén dolgozom.
2010. márc. 6. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:

És arra nem gondoltál,hogy a személyed egyszerűen nem szimpatikus a sógornőd főnökének és ezért nem bíznak meg?



kérd meg férjedet vagy a feleségedet (nemtom nő vagy e vagy férfi) beszéljen a testvérével,kérdezzen rá mi az ok.Biztos lesz rá valami finom válasz,amiből érthetsz majd.

2010. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó hát ha minden lehetséges érvet kizártál, akkor egy dolog maradt, válaszul a kérdésedre:

Miért ilyen veled a sógornőd?


Azért mert utál és direkt rosszat akar neked. Egyszerűen bánja a napot, amikor megismert.


Ezt akartad hallani?

2010. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!