Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Éretlen vagyok?

Velem van a baj? Éretlen vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, hamarosan 21. Barátom 26 éves és 3 éve vagyunk együtt.

Itt az oldalon rengeteg olyan kérdést olvasok miszerint 18-22 éves lánykák siránkoznak, miért is nem jegyezték még el őket, miért nem akar a párjuk összeköltözni velük meg vágynak a gyerekre... Nekem semmi ilyesmi vágyam nincsen :( Nagyon nagy baj?

Imádom a párommal együtt lenni, sokat vagyunk náluk és nálunk is, sokszor együtt alszunk miután ő végzett a munkával, én a sulival, másnap reggel együtt indulunk el. Anyuék nagyon szeretik őt és én is jól kijövök a szüleivel. Tesók is megvannak együtt. Szóval tök szép minden, még sem szeretnék még összeköltözni vagy akár eljegyzést. A gyerek témától meg egyenesen kiver a víz.

Szükségem van néha rá, hogy egy este egyedül aludjak itthon, olvassak, filmezzek stb. Barátnőkkel csajos estéket tartsunk, anyuékkal kiránduljunk egyet. Vagy csak hugommal elmenjünk soppingolni. Örülök hogy a barátom is elmegy néha sörözni a barátaival, stb.

Nekem az eljegyzés és társai már nagyon komolynak tűnnek, úgy érzem ilyenekre még nem állok készen. Majd pár év múlva, szeretnék még egy egyetemet levelezőn elvégezni, közben dolgozni, karriert csinálni.

Nagy baj ez? Kellene már a továbblépésen gondolkodnom? Le vagyok maradva?


2011. nov. 4. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, én 22 leszek 5 éve vagyunk együtt a párommal mégsem akarok ilyesmit :) vagyis egyszer biztos de nem rögeszmésen:) Jó mondjuk ha elém állna egy gyűrűvel nagyon boldog lennék mert tudom hogy azért kéri meg a kezem mert úgy gondolja hogy az életét velem szeretné leélni és nem azért mert én akarom... de ezt majd ő eldönti, sokan vannak úgy hogy jaj esküvő meg miegymás mert az a "szokás" nincs veled semmi baj ! :) örülj hogy ilyen vagy és nem mászol rá a párodra hogy na na mikor esküszünk:)
2011. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerektémához meg annyit hogy én rühelltem a gyerekeket nem is akartam, most meg ahogy megszületett unokatesóm kisfia odáig vagyok tőle pedig elég problémás, meg fogsz érni arra is, a hormonok majd beindulnak ha nem most akkor 2 év múlva hidd el :)
2011. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez igaz, örül is neki, hogy nem nyaggatom ilyesmikkel, elég hasonlóan vélekedünk ezekről a dolgokról.

:)

2011. nov. 4. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok a barátom 26 és mi is 3 éve vagyunk együtt. Mi jövőre összeköltözünk mert szeretnénk ha komolyabbra fordulna a kapcsolatunk, ugye lakva ismeri meg az ember a másikat igazán.


Ezenkívül a mai helyzet miatt az országban nem megy egyik pillanatról a másikra semmi, meg kell alapozni a jövőnket és ez bizony nem 1-2 év alatt fog sikerülni. Én általában előre tervezek. Az eljegyzést és az esküvőt nem tartom fontos dolognak, az első gyermek viszont 3-4 év múlva szeretnénk ha összejönne. Persze ez az anyagiaktól függ és attól, hogy a kapcsolatunk, hogy fog alakulni a jövőben.


Én szeretem az önállóságot, de szerintem nincs veled baj, picit későn érő típus lehetsz, végülis igazad is van mert nem vagy semmiről lemaradva, de azt azért vegyétek számba, hogy egyik napról a másikra nem fog semmi az öletekbe hullani és a párod se lesz már fiatalabb. :)


Nem vagy lemaradva a mai fiatalok legtöbbjének nem igazán vannak tervei, mégcsak keresik az "útjukat" ennyi idősen. :)

2011. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bánomisén ***** válasza:

Nem vagy lemaradva semmiről, sőt, még éretlen sem vagy. Éled az életed, terveid vannak, tanulni akarsz, van egy stabil kapcsolatod, vannak barátaid, akikkel jól érzed magad, mindehhez 20 éves vagy.


Mutass más 20 évest, akinek ilyen teljes az élete. Ugyanis nem feltétlenül a házasságtól, gyerekvállalástól lesz kerek a világ, nem csak az lehet a továbblépés. Attól lesz valakinek teljes az élete, hogy jól érzi magát benne. Szerintem ez nálad megvan.

Majd amikor hiányozni fog a saját család az életedből, gondolom, ezt is beleveszed a terveidbe. De miért kellene már most csak azért ezen gondolkodnod, mert más korodbéliek ezt teszik?

Úgy élj, ahogy neked jó.

2011. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, és nem vagy lemaradva.

Még bőven van időd!

Viszont csak azt nem értem hogy amiket a végén felsoroltál az miért nem lehet úgy hogy együtt éltek, esetleg jegyese vagy? olvasás, filmezés, csajos buli,vásárlás, kirándulás..stb. nem arra gondolok hogy vidd magaddal, hanem hogy, attól még hogy együtt éltek ezek nem tilosak. Én 2,5 éve élek együtt a párommal, fél éve összeházasodtunk, de úgyanúgy eljárok a nélküle csajos buliba, vannak külön programok, szerintem ettől nem kell megijedni. Amúgy én nagyon összeköltözés párti vagyok, mert lakva ismerni meg az embert igazán. Hiába alszol ott valakinél gyakran, ha van "menekülési hely", és valami kifogással ha nyűgi vagy, otthon maradsz, ezt is el kell viselni egymásnak, a rossz napokat.

De amint már mondtam nem vagy lekésve, biztos fogsz még változni, főleg, ha elkezdesz dolgozni.

24N

2011. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a GYIK-et vedd alapul, hogy eldöntsd jól érzed-e magad a bőrödben, kapcsolatodban vagy sem. Ha Neked/Nektek ez így jó, akkor nincs semmi baj. Ennyi! :)
2011. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

dehogy baj :)

20 évesen hogyan már :D ez tök normális nyugi :D

majd észreveszed amikor ugy érzed szükséged lesz rá olyan 28-34 éves korodra saccolom :D

2011. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megnyugodtam azt hiszem :)

Igazatok van. Most tényleg így érzem teljesnek az életem, pár év múlva gondolom majd beindulnak a hormonjaim meg a satöbbi :)

2011. nov. 4. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!