Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van anyám élettársából....

Elegem van anyám élettársából. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyám élettársa 2 éve nem hajlandó dolgozni,csak kocsmába jár.A kertben sem volt nyáron hajlandó dolgozni,csak ült a konyhában a rádió mellett.Állandóan részeg,elissza anyum és a bátyám pénzét,meg parancsolgat.Alig jut pénz másra,mert a pénz nagy része piára,meg cigire megy ki,nyáron volt,hogy naponta 16 üveg sört megivott.Mit tegyek,költözés kizárva.
2010. márc. 5. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, miért mondasz le az egyetemről. Pont segítene is. Ha felvesznek államira, akkor nem kell fizetned érte.

Amúgy mi az, hogy távutas? Én ilyen szót még az életben nem hallottam, pedig egyetemista vagyok.

2010. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Bocsi,szlovákiai vagyok,nálunk a levelező tagozatot így is hívják,tőlünk az egyetemek elég messze vannak,az útiköltséget sem tudnám kifizetni,mert ahogy írtam,dolgozni nem engednek,és gyakran otthon még kaja sincs...
2010. márc. 5. 14:06
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden hálának van határa. Úgy gondolom, azt a 3 évi befogadást már rég megháláltátok neki. Nem kellene tovább tűrnötök. Édesanyádnak kellene ezt első sorban belátnia és rövid uton megszabadulni tőle.
2010. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Anyunak elege van belőle,a bátyám védi
2010. márc. 5. 14:20
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Jajj szegénykém :(:(:( Nagyon sajnállak. Nálatok nincs diákhitel? És ha Magyarországon tanulnál? Sok külföldi hallgatónk van és semmi gond nincs belőle, hogy nem Magyarországon laknak. Gondold végig még egyszer!
2010. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Én is erre gondoltam, hogy Magyarországra is beadhatsz jelentkezést, támogatás is járna biztos, meg szerintem kollégium is. A támogatásból azt biztos ki lehetne fizetni (mondjuk nem tudom milyen árak vannak, én nem kolis vagyok), biztos, hogy olcsóbb, mint egy albérlet, és mellette még dolgozhatnál is. Akkor nem kéne levelezőre menned, így igazából útiköltségre sem lenne gondod, hiszen nem kötelező hazautaznod. Szerintem egy próbát simán megér.
2010. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát tudtommal a kollégium 15000 Ft maximum havonta. Persze kaja nincs benne, de szociális és tanulmányi ösztöndíjjal na meg diákhitellel könnyen kijössz :) Szurkolok neked :)
2010. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam,hogy kimegyek tanulni Magyarországra,de sokszor az itthoni veszekedések elveszik a kedvem mindentől,ráadásul a bátyám is kezd ilyen ordítozós lenni,azt hiszi,azzal mindent meg lehet oldani,de én már kikészülök lassan tőle is.
2010. márc. 6. 12:01
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha a bátyád is kezd hasonló lenni akkor lépned kell. Ha sokáig elviseled egy idő után természetes lesz. Jó ötleteket adtak az előttem szólok. Legyél önálló és boldog.
2010. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Tényleg ide kéne jönnöd Mo-ra. Nem egy fényes helyzet, de kitartás, mert ott csak jobb lesz. Ha van egy kis eszed, fel is fognak venni, a külföldieknek általában kolit biztosítanak, menni fog ez =)
2010. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!