Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név törlése lehetséges?

Születési név törlése lehetséges?

Figyelt kérdés
más néven születtem mint amit most viselek mert akkor anyukám még nem vált el az előző férjétől. viszont én mindenhova a "születési névhez" a mostani nevemet adtam meg. elvileg, amikor apukám felvett a nevére, kérhette azt, hogy a születési nevemet töröljék a nyilvántartásból vagy valami ilyesmi. ez így igaz lenne? lehet hülyének néznének az anyakönyvi hivatalban ha ezzel mennék be
2015. júl. 14. 09:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
82%

Most komolyan, mégis hogy került képbe az eü-i kiskönyved? Szerintem van aki azt sem tudja, mi az. Egyáltalán mihez kellett?

Jesszus, és úgy vársz gyereket, hogy nem tudod, hogy hívnak?

Ez csak nekem megdöbbentő?

Nagyon egyszerű amúgy, nézd meg a személyidet. Remélem, már van...

Ugyanis azt születési anyakönyvi kivonat alapján állítják ki.

2015. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
62%
Értem! Az a gondod, hogy Tóthként születtél, de 5 évesen Mészáros lettél, akkor mi a születési neved? A Mészáros. Mert itt konkrétan nem arra a névre gondolnak, amivel születtél, hanem ami a születési anyakönyvidben van. (örökbefogadottaknál sem a valódi születési név a fontos, hanem amit kaptak, ami az anyakönyi kivonatban van). Igazából a születési névnek az a célja, hogy ha valaki felveszi a házastárs nevét, mondjuk Tóth Péter felesége lesz Tóth Rita , akkor kiderüljön, hogy Tóth Rita lánykorában Kiss Rita volt, mert ez van az anyakönyi kivonatban. ( lehet, hogy kiss Ritát örökbefogadták, és Kovács Ritaként született, de ez senkit sem érdekel, az ő születési neve a Kiss, mert ez van az anyakönyviben).
2015. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
42%
A születési név az, amit régen leánykori névnek hívtak. Anno csak a nő vehette fel a férfi nevét, ma már a férfi is a noet, így némi alapon való hátrányos megkülönböztetés lenne továbbra is leánykori névnek hívni. Születési név, házasságkötés előtti név lett a hivatalos megnevezése.
2015. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen felesleges bárhova menned.

Előveszed a személyi igazolványod és a hátoldalán ott van szép sorban:

születési név

születési hely

születési idő

anyja neve


Ami ott fel van tüntetve születési névként, azt kell mindenhol megadnod. Mással (kiskönyv, nagykönyv, kivonatok) ne foglalkozz.

2015. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk ez nem egészen így van, utolsó. Ugyanis ha nem házas és nem vette fel a férje nevét, a hátoldalon a születési név nincs fel tüntetve.
2015. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Ugyan miért sikerült lepontozni? Nézd meg a gyerekedet, nincs beirva hátra születési név
2015. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2015. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Talán azért nincs külön feltüntetve a születési név hátul, mert feltételezik, hogy ha nem írják oda külön, akkor nyilvánvaló, hogy a születési neve megegyezik a családi nevével. Mert ugye születési név nélkül nincs ember...
2015. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Így van, utolsó. Az egyik előző válasz adó írta, hogy ott nézze meg. De ha nem házas, ott nincs semmi.
2015. júl. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!