Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név törlése lehetséges?

Születési név törlése lehetséges?

Figyelt kérdés
más néven születtem mint amit most viselek mert akkor anyukám még nem vált el az előző férjétől. viszont én mindenhova a "születési névhez" a mostani nevemet adtam meg. elvileg, amikor apukám felvett a nevére, kérhette azt, hogy a születési nevemet töröljék a nyilvántartásból vagy valami ilyesmi. ez így igaz lenne? lehet hülyének néznének az anyakönyvi hivatalban ha ezzel mennék be
2015. júl. 14. 09:03
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
jó lenne tudni, hogy most mi is történt, mert kisbabát várok és nála fontos, hogy melyik nevemet adom meg "születési" névkét
2015. júl. 14. 09:04
 2/39 anonim ***** válasza:
60%
A születési anyakönyvi kivonatodban milyen név szerepel? Ha törölték a "születési" neved és átírták, akkor újat kellett kapnod, tehát ami most benne szerepel az a születési neved.
2015. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
46%

azt amit mikor megszülettél anyakönyveztek !

kérj ki egy születési anyakönyvi kivonatot és kiderül :-D

2015. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
nem kaptam újat. vagyis apu egyet adott oda, de abban a régi nevem szerepel. nem lehet "törölni" a nyílvántartásból a régit és átírni a mostanit nevemre? mert tényleg mindenhova a mostanit adtam meg :D
2015. júl. 14. 09:10
 5/39 anonim ***** válasza:
74%
De ha a régiben az van, akkor hogyan tudsz más nevet használni? Az nem úgy van, hogy eddig Ottónak hívtak, de a Róbert tetszik, ezentúl az leszek.
2015. júl. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%

Akkor ezentúl használd jól a nevedet, azt ami valójában.

Vagy fogod magad, elmész az anyakönyvi hivatalba és megkérdezed, hogy mit lehet tenni és hogyan lehet elintézni.

2015. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
hát, hogy apu fel vett a nevére. :D mert születésemkor nem vehetett vagy mi és később kaptam meg az ő nevét :D de az anyakönyvi kivonatomban meg anyunak a volt férje neve szerepel. csak egy papírom van arról, hogy apu fel vett a nevére
2015. júl. 14. 09:18
 8/39 anonim ***** válasza:
25%

amúgy meg közokirat hamisítás ha nem a valós nevedet adod meg !


szal bemész és kérj ki egy frisset ...

születési nevet nem törölnek !

az mindig az marad még ha örökbe fogadnak és felveszed az új apuka nevét

még névváltoztatás után is be kell írni a születési nevet !

2015. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Azt KELL megadnod, ami a születési anyakönyvi kivonatodban szerepel. Ez nem játék, és nem azon múlik, hogy te mit akarsz.

Minden alkalommal okiratot hamisítasz, amikor rossz nevet írsz.

Ha valaki nevet változtat hivatalosan, akkor új anyakönyvi kivonatot is kap - csak onnantól kezdve írhatja születési névnek is az új nevét.


Ez nem kívánságműsor, meg "ezt szoktam írni" kérdése! Nem is értem, ezt hogyan gondolod.

2015. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
az egészségügyi kiskönyvemben "tóth" van írva. de apu "mészáros" van egy születési anyakönyvi kivonatom, amiben a "családi nevem" mészáros. de akkor nem kellett volna kapnom egy új egészségügyi kiskönyvet?? mert az orvos rá kérdezett mi az a Tóth. mondom a születési nevem. lehet én vagyok a hülye? :D
2015. júl. 14. 09:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!