Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név törlése lehetséges?

Születési név törlése lehetséges?

Figyelt kérdés
más néven születtem mint amit most viselek mert akkor anyukám még nem vált el az előző férjétől. viszont én mindenhova a "születési névhez" a mostani nevemet adtam meg. elvileg, amikor apukám felvett a nevére, kérhette azt, hogy a születési nevemet töröljék a nyilvántartásból vagy valami ilyesmi. ez így igaz lenne? lehet hülyének néznének az anyakönyvi hivatalban ha ezzel mennék be
2015. júl. 14. 09:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
3%

Ilyenkor az van szerintem, ami a férjes asszonyoknál szokott lenni, hogy születési névként beírod az anyakönyveset és a névhez meg ami a felvett neved.


Ha lány vagy, akkor az esküvő után ez tovább fog bonyolódni :D

2015. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan, hogy "felvett nev". Az a neved, ami a születési anyakönyvi kivonatban szerepel. Ha ott Tóth Kata van, akkor nem mondhatod, írható sehol, hogy te Mészáros Kata vagy. Ha mégis, az okirat hamisítás. Akár le is csukhtnak érte. Fogod magad, besetal sz az anyakönyvi hivatalba és kérsz egy másolatot. Kb 2000 forint. Ha Tóth van benne és te Mészáros akarsz lenni, akkor kérelmezed a nevvaltoztatast 10e illeték mellett, az összes Tóth névre szóló igazolvanyod cseréje mellet.

Amúgy kicsit több értelmet várna el az ember egy felnőtt nőtől, aki épp gyereket vár. ...

2015. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Olga75 válasza:
39%
Szia, mindenképp menj be az anyakönyvi hivatalba, nem fognak hülyének nézni. Lehetséges a törlés, én nemrég írattam át, új anyakönyvi kivonatot kaptam, minisztérium által hitelesítve. 10.000 Ft volt. Természetesen minden okiratot is át kellett íratnom. Neked kell mindnek utánajárni.
2015. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Olga75 írtam üzenetet!
2015. júl. 14. 09:37
 15/39 anonim ***** válasza:
Milyen eü kiskönyv? Amit születésedkor állítottak ki? Ha az, akkor értelemszerűen az a név van benne, amire anyakönyveztek eredetileg (tóth). Ha volt névváltoztatás, akkor annak van vmi dokumentuma, ami alapján kaptál/kellene lenni egy új szül.akvi kivonatnak (mészáros). Akkor a születési neved mészáros. Anyakönyvvezetőt hívd fel, segíteni fog eldönteni a dolgot.
2015. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
igen, a születési kiskönyvem. amiben az oltások szerepelnek. apu mondta, hogy csak az az egy anyakönyvi kivonatom van amiben a mostani szerepel. másik kiskönyvem meg nincs. lehet tényleg jobban járok ha bemegyek és megérdeklődöm
2015. júl. 14. 09:43
 17/39 anonim ***** válasza:

Én egy éve változtattam meg a születési nevem, a régit azt mondták felejtsem el, hala isten...

Viszont egyik rokonomnal ugyan ez volt, neveloapja felvette a nevere. Ekkor a születési név nem változik!! Hasznalhatod az ujat, de ha szuletesit kernek bizony a regit kell beirni.

Ez ugyan olyan, mintha ferjhez mennel, "uj" neved lesz, de a regi megmarad..

Szuletesi nevet csak 18felett lehet valtoztatni, meg kell indokolni miert, akinek a nevet akarod azzal alairatni, 3honap azthiszem mig jovahagyjak, az elso 10e ft, utana mar 50e.

Ha engedelyezik , kapsz uj anyakonyvi kivonatot, a regi meg mehet a daraloba:))

2015. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%

Most nekem ez zavaros hogy te mas néven szulettel mint amit most hasznalsz?

Nem kérhetik hogy töröljék a nyilvantartasbol a született neved...ugyanis nem nelkul bem lehetsz.

A mostani neved szerepel az anyakönyvi kivonatban?


Bocsi nem akarok személyeskedni.....de az igazi apukádat ismered? Örökbe fogadott vagy?

Csak azert mert nem konyu egy nevet megvaltoztattni...attol fuggetlenul hogy akkor anyukád milyen hazasagban élt...apassagi elismervenyel igazi apukád nevet viseled .....


De ha örökbe fogadott vagy akkor igen, születési neved lehet Tóth...es a csalad nevére vet mint Mészáros akkor ez az igazi neved....

2015. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

najó mostmár tényleg nem értem ezt az egészt :D


z gyermek egészégügyi kiskönyvemben "tóth" van.(amit születésemkor állítanak elő) viszont van egy anyakönyvi kivonatom, amit születésem után 5 évvel adtak ki. abban a mostani nevem van. akkor most mi is a születési nevem??? kéne lenni akkor egy másik anyakönyvi kivonatnak is amiben "tóth" vagyok nem? :D vagy egy másik egészségügyi kiskönyvnek, amiben a mostani van írva.. :D

2015. júl. 14. 09:51
 20/39 A kérdező kommentje:
az igazi apukám vett a nevére és igen ismerem. és erről van egy anyakönyvi kivonat amit születésem után 5 évvel állítottak elő. de elvileg csak ez az egy anyakönyvi kivoonatom van. de akkor az egészségügyi kiskönyvemben miért más név van írva? lehet apu a hülye és elkeverte a másik anyakönyvi papírt vagy nem tudom
2015. júl. 14. 09:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!