Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név törlése lehetséges?

Születési név törlése lehetséges?

Figyelt kérdés
más néven születtem mint amit most viselek mert akkor anyukám még nem vált el az előző férjétől. viszont én mindenhova a "születési névhez" a mostani nevemet adtam meg. elvileg, amikor apukám felvett a nevére, kérhette azt, hogy a születési nevemet töröljék a nyilvántartásból vagy valami ilyesmi. ez így igaz lenne? lehet hülyének néznének az anyakönyvi hivatalban ha ezzel mennék be
2015. júl. 14. 09:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, elég nagy butaság aa hasadra ütni és elkezdeni más nevet írogatni, csak mert apukád azt mondta, átírt. Ez komolyabb dolog, semmint hogy a hasunkra üssünk és azt írjunk hivatalos papírokra, amit gondolunk. Addig semmiképp nem írhatsz más nevet a papírokra, míg téged személyesen nem értesítettek arról, hogy Tóth vagy Mészáros néven vagy. Apukád bemondása alapján ez nem megy. Ha ő mégis intézett valamit, értelemszerűen a papírjaid cseréjét nem kérte, hisz a régi neveden vannak az igazolványaid. Így kétféle néven létezni büntetendő! Intézd el mielőbb.
2015. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
89%
Az a születési családi neved, ami a szül.akvi kivonatban van, akkor is, ha azt 5 évvel a születésed után állították ki. Az eü kiskönyvben azért van a másik neved, mert az a kórházban, a születésed után állították ki, arra a névre, amire eredetileg anyakönyveztek. De mivel apukád később a "nevére vett", így az eredeti szül.nevedet elfelejtheted. (Nálunk pl: a gyerekeim eredeti születési neve X. Arra szól a kiskönyvük és eredetileg úgy is lettek anyakönyvezve. Utána megváltoztattuk, megkapták az én nevemet is, így X-Y a vezetéknevük. Névváltoztatási eljárásban, új anyakönyvi kivonatot is kaptak, így a hivatalos szül.családi nevük X-Y. Csak az apjuktól kapott X családnevük az eü kiskönyvön kívül sehol nem szerepel.)
2015. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
56%

Na fussunk neki akkor megegyszer.

1, Házasságban született gyermek apja mindig a ferj a jog szerint, így ő kerül az anyakönyvi kivonatban bejegyzésre. Amennyiben a házasságkötéskor abban állapodtak meg, hogy hogy a születendő gyerekek az ő nevét viselik, erre anyakonyveztek anno a kérdezőt.

2, Amennyiben a kérdező valódi apja nem az anyja férje volt, inditaniuk kellett egy apaság megdontese iránti pert, aminek eredményeként a ferj neve törlésre került az anyakönyvi kivonatbol, mint apa és az eredeti apa került bejegyzesre. Ezzel együtt a vezetéknév is meg kellett hogy változzon -hacsak nem az anya nevét viselte addig. Ez az új anyakönyvi kivonat felülirta a régit.

3, Anno, amikor az első személyi igazolvanyod készült, be kellett mutatni a születési anyakönyvi kivonatodat. Tehát fogd meg a szemelyidet és nézd meg, mi szerepel rajta.

2015. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
88%
Xard már le az egészségügyi kiskonyvet, a kutyát nem érdekli. Az anyakönyvi kivonat a lényeg, meg az, hogy milyen néven van a szemelyid
2015. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
11%

Most akkor "anyukád előző hazasaga férje Tóth gondolom mivel az van az anyakönyvi kivonatban.

5ev utan viszont Mészáros lettel? Es o az igazi apuka?

Az anyakönyvibe viszont a toth áll?

Mindket ferfit(toth es meszarost is ismered)?

2015. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
79%
Amit én értek: megszülettél Tóthként,oké. Ráírták a kiskönyvedre, hogy Tóth. 5 év múlva apukád a nevére vett, és Mészáros lettél. Akkor te Mészáros vagy. Ez van a személyidben is, nem? Ha a kiskönyv annyira bánt, nem is értem mondjuk miért, húzd át tollal, és írd fölé, hogy Mészáros. Páromnak a kiskönyve ilyen: születésekor kiállították éppen Tóth vezetéknévre, majd ő a mamaája vezetéknevét kapta, így a Tóthot áthúzták, és fölé írták, hogy Schmidt. Az ne zavarjon meg téged, hogy egy születéskori papírodra az akkori nevwdet írták, a kiskönyv 3 éves kor után meg senkit sem érdekel a igazán, így senki sem húztabát a Tóth nevet.
2015. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
az anyakönyvi kivonatomban amit apu adott abban apu nevét viselem. egyedül a kiskönyvemben vagyok Tóth. apu mondta, hogy amikor felvett a nevére a másik anyakönyvi kivonatot elvették és ezt adták oda. amin a mostani nevem szerepel. akkor a gyerekem személyi igazolványára a születési nevemhez a mostanit kell meg adni, mert végül is az áll az anyakönyvi papírban?!. ha jól értelmezem :D
2015. júl. 14. 10:13
 28/39 anonim ***** válasza:
76%
Huh, kérdező, te tényleg ilyen buta vagy? Az anyakönyvi kivonat számít. A kiskonyvet nem érdekel senkit.
2015. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
mert most azt nem értettem, hogy a születési nevem akkor az mészáros. mert a legutobbi anyakönyvi kivonatomban az szerepel. akkor a gyerek adataihoz is a születési nevemhez a mészárost kell adnom :D ez nem volt világos. bocsánat a bonyodalmakért :D
2015. júl. 14. 10:16
 30/39 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi csak egy kerdesesm lenne hozzad kérdező amikor a kezedbe kerül az anyakönyvi kivonat akkor letszives nezd meg hiszem a jobb vagy a felső sarokban a dátumot!
2015. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!