Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyukám állandóan...

Mit tegyek? Anyukám állandóan kutat utánam.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Kb. két éve romlottak meg anyával a dolgok. Állandóan kutat utánam, a szobámban. Megtudta az e-mailon a jelszómat, és nézi a levelezéseimet. Írtam naplót régebben de beleolvasott, azóta abbahagytam. Írtam benne róla is valamit. Semmi nem maradhat titokba előtte. Mikor a karácsonyi ajándékokat csináltam neki, akkor is arra lopakodott, még azt se lehetett előtte titokba csinálni. Most is félve írom, nehogy idelopakodjon.


Pedig nem adtam rá okot, jó tanuló vagyok, bár nem kitűnő.

Nem iszok, nem cigizek, nem nagyon bulizok. Csak néha megyek el ide-oda, de olyankor ő is elenged. Mindig hazamegyek, amikorra megbeszéltük. Segítek neki a házimunkába, a kertben, az állatok körül.

Bár igaz egyszer volt egy diákszerelmem, de őt is elüldözte.


Tudom, hogy még gyerek vagyok, de azért nekem nem lehet egy kis magánéletem sem. Egy kis féltett titkom sem, titkos naplóm sem. És amiért az ők kenyerüket eszem parancsra kell mindent teljesítenem, amit elvárnak tőlem.


2010. márc. 4. 15:10
1 2
 11/16 anonim válasza:
76%
Lehet,hogy az is a baja,hogy úgy érzi,nem osztasz meg vele dolgokat.Néha ülj le vele beszélgetni,suli után meséld el neki mi történt veled aznap,satöbbi.Ha nem akarsz neki elmesélni mindent,azt is megértem,találj ki valamit amit elmesélhetsz neki :D Ha még mindig kutakodna,akkor vezess mondjuk "ál naplót" amibe a jókislányos átlagos hétköznapjaidat írod le,az igazi naplódat pedig tartsd szigorúan mindig magadnál. De ha nem javulnak a dolgok,akkor fordulj egy közelállódhoz segítségért.(pl nagyszülők,vagy ilyesmi..)
2010. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%

tegnap 15:51-es: te is igen értelemes lény lehetsz!!!


Egy 16 éves tanuló hová és hogyan költözhetne el otthonról?????

18 év alatt a szülö határozza meg a gyerek tartózkodási helyét, és ha máshová megy, akkor - akár a rendörséggel is - hazahozathatja.

Ezen kivül egy albérlet is meg a megélhetés is elég sok pénzbe kerül - honnan venné a kérdezö? Vagy te fizetnéd neki?


Nem értem, hogy ilyen hülye ötletekkel miért jönnek az idétlen emberek - inkább gondolkodj egy kicsit, ha egyáltalán képes vagy rá (amit eléggé kétlek)

2010. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
változtass jelszót, éreztesd vele,hogy ez azért elég túlzás... illetve tudd meg h miért nem bízik benned, és győzd meg h bízhat benned, ha a jóindulat nem vezet célra, akkor kénytelen leszel keményebb eszközökhöz folyamodni.
2010. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2010. márc. 9. 09:02
 15/16 anonim ***** válasza:
Enyém is ezt csinálja:S
2010. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
enyém is... :/
2010. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!