Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek, ha elfáradtam,...

Mit tegyek, ha elfáradtam, hogy állandóan át kelljen siklanom a problémákon ami anyukám és köztem van?

Figyelt kérdés

Évek óta zűrös a kapcsolatunk. Már teljesen elfáradtam, hogy állandóan elengedjem a fülem mellett az otromba megjegyzéseit.

Állandó anyagi problémái vannak, segítek is, amikor tudok, de az anyagi segítségen túl semmi tanácsot nem fogad el.


Már nagyon elfajult a dolog és semmi jó érzésem nincs már vele kapcsolatban.

Most az egyszer nem én keresném. Megvárnám, hogy jelentkezik e.

Jártatok már így? Lehet egy életre elrontom a dologot?

28 éves


2010. júl. 21. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hál Istennek csak távolról ismerem a helyzetet, mert az én anyukámmal nincs ilyen probléma, ő csak segít. Viszont a párom anyukája sajnos évekig elvette a párom fizetésének felét, és még azon kívül is hetente kért tőle pénzt. Ez havi 50-60 ezerre rúgott, úgy, hogy a párom nem is lakott már otthon. A baj ezen felül még az volt, hogy egyszerűen nem volt hajlandó megérteni, ha nem tudott adni és olyankor rácsapta a telefont és nem beszélt vele, érzelmileg zsarolta. Akkor a párom mindig valahonnan szerzett pénzt és utalta át az anyjának. Amióta velem van a párom sikerült leállítani.
2010. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt már nem tudod jobban elrontani.

De megmondom: nem jelentkezne. Ha mégis, csak azért, hogy téged hibáztasson, hogy miért nem kerested.


Keress egy normális pasit, most még időben vagy. Ha pár év múlva mentek szét (mert előbb-utóbb bekövetkezik), sokkal nehezebb lesz párt találnod.

2010. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11.20 - látom nem csak én nem olvastam végig elsőre a kérdést :) - az anyukájával van gonja, nem a pasijával
2010. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:D. ez most megmosolyogtatott...

amúgy 10éve élek párkapcsolatban és 2 éve férjnél vagyok. Kiegyensúlyozottnak tartom a házasságom.

2010. júl. 21. 11:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd, hogy ha akar közeledjen - valószinüleg nem tudtok kijönni az anya-kislánya sémából, és ez miatt nem jutok semmire egymással. Ha nem jelentkezel, és megpróbálsz úgy viselkedni vele, mint egy másik felnött emberrel, akkor kialakulhat egy egyenjogú viszony, amiben mindenki teljes embernek számit.

Anyagi segitséget nem adnék, amig nem fogadja meg a tanácsokat is, ugyanis a te pénzedet arra költöd, amire neked kell, nem anyád adóságinak a kifizetésére kell. Vagy megbeszélitek a kiutat (esetleg szakember bevonásával), vagy nem adsz neki több pénzt. Ha nagyon szorult helyzetben van, akkor adj neki kaját, de ne többet.

2010. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És a férjed mit szól ehhez, hogy a keresetetek egy része anyudra megy? Gondolom ez akár konfliktus forrása is lehet nálatok, ahogy nálunk is az volt, mert a párom ugyan értette az én álláspontomat is, hogy ne adjunk, mert fiatal nő, menjen dolgozni, de mégis adott neki még jó ideig. Igazából az nyitotta fel a szemét, amikor albérletbe költöztünk és azt a havi 50-60ezret arra kellett kifizetni. Így már nem tudott adni. Megmondom őszintén, én sosem értettem, hogy egy anyának hogy lehet, hogy nem fontos a gyermeke boldogulása, és miért fontosabb neki az, hogy a saját igényeit a gyermekének igényei elé helyezze. Az én anyukám mindig csak ad, és hangsúlyozza, hogy igyekezzek spórolni, hogy mielőbb legyen lakásunk.
2010. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11:59 egyetértek veled. Kedves kérdező, hogyha anyukád nem fogadja meg a tanácsokat akkor csak magadat rövidited azzal, hogy pénzt adsz neki de nem segítesz rajta. Ő egy felnőtt ember, nem neked kell róla gondoskodni. Gondolj mostmár magadra és csináld úgy, hogy neked is jó legyen.
2010. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül változik, ha Te felnőttként viselkedsz vele. (De az is lehet, felnőttként viselkedni mindeképpe egy "alap" dolog!) Azért, mert ez tőle is függ, az ő viselkedésétől. Főleg tőle. Vagy meghatja, vagy nem. Vannak, akik nem akarják elengedni a gyereküket (bár inkább fiúgyerekek jellemzőek), ott ha a gyerek változtat is, az anya akár élete végéig "harcolhat" a maga módszereivel, ha úgy dönt. (Megnehezítve vagy tönkre téve a gyereke életét, párkapcsolatát.) Az anya szemszögéből ez nem tűnik persze így, még a gyereke válása után sem, ott a partnerre keni a hibát, de a fia/lánya érzi, tudja az igazi okot, bár sajnos erre csak később jön rá... Na mindegy, kicsit előre szaladtam az időben, szóval nem könnyű a más dolgok mellett még külön erre is energiát fordítani, hogy ne köpjenek bele a levesünkbe, bocs a kitérőért...


Javaslom, olvasd el Eric Berne: Emberi játszmák c. könyvet, szerintem nagyon hasznos ebben az esetben!! A cél, hogy nem belemenni a játszmákba, vagyis ez esetben nem belemenni a vitákba, játékaiba, nem "véres drámának" felfogni, amikor ezt eljátssza, közömbösnek lenni ilyenekre. Ha a megsértődése után Te jelentkezel, hogy "ugyan már, nem ezt akartam, csak", azaz játszod a vigasztalót, ő meg játsza a megvigasztaltat, akinek begyógyulnak a sebei, de eszébe sincs változtatni a módszeren, hogy ez NE FORDULJON ELŐ többet: akkor sajnos nem változott semmi, legközelebb újra eljátsza - kb. erről szól ez a könyv. Popper Péter (talán több íróval?) is van hasonló könyve. Lehet nem reagálni, nem odafigyelni, elviccelni...stb, és majd idővel észreveszi, hogy a korábbi szitu nem működik. Valószínű új játszmát keres, és ez így megy... de a lényeg, hogy Te már nem fordítassz rá különösebb figyelmet, elfogadod így, ahogy van, hogy az ő döntése. Mert ha "harcolsz ellene", az felemésztheti az energiáidat, nem marad az életedre, de arra szerintem nincs módszer, hogy helyette jól dönts, erre csak neki van lehetősége.

2010. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"sosem értettem, hogy egy anyának hogy lehet, hogy nem fontos a gyermeke boldogulása, és miért fontosabb neki az, hogy a saját igényeit a gyermekének igényei elé helyezze"

Ismereteim szerint: mert olyan szinten sérült lelkileg (ált. valamikor gyerekkorában), és ezt a sebet hordozza magában, ettől nem lát. Sajnos magának kell rájönni, senki sem tud segíteni neki (a gyereke sem), ha maga nem ismeri el és nem jön erre rá és nem keresi a megoldást.

Sokan vannak sajnos...

12.25

2010. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

12.25.

Nagyon tetszett a hozzászólásod, én is alkalmazni fogom a párom édesanyjával szemben, nem megyek bele a játszmába, vitákba és nem emésztem fel az energiáimat. Köszönöm neked. Ezzel megadtad a választ, hogy miképpen kell viselkedni egy ilyen helyzetben.

2010. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!