Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már. Mit tegyek?

Nem bírom már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leírom egy napom:

A négy évesem hatkor kelt.

Reggeliztetek, pakolok kicsit, magamba döntök egy főzet kávét.

Felkel a pici, hét-fél nyolc körül. Reggelizik ő is.

Elmegyünk boltba, addig alszik a pici. Vagy felnőttkaját, vagy bébiételt főzök. (felváltva)

Pakolgatok.

Ebéd és torna a picinek (kb egy óra) Ettől elfárad, alszik két órát. Játszunk a naggyal, majd ő is alszik.

A fent maradó egy órában pihenek.

Utána uzsonna, mosok, míg a mosógép megy, játszok a gyerekekkel, esetleg játszótér. Hazajövünk.

Vacsora, a nagy lefürdik és én is. Mesenezes alvás kb nyolckor a nagynak . egy óra torna a kicsinek, altatás.

Ezután elmosogatom ami van, feltörlöm a konyhát és a fürdőt. A pici 11kor felkel és hajnali háromig nem alszik, ha a fejreállok se. Ha szerencsém van, tudok 11 előtt aludni. Ha nincs, akkor csak hajnali három után van lehetőségem.

Egyszerűen mindenre egyedül vagyok.

Míg volt ovi, akkor elvitte, vagy elhozta a nagyot, de most nem jár, minden másra egyedül vagyok.


2015. júl. 9. 10:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisebbik gyerekednek teljesen el van csúszva a napirendje. Ha jól értem felkel reggel eszik és gyakorlatilag vissza is alszik reggeli után (amíg mentek a boltba). Este pedig 9 körül fekszik.

Akkor neki van egy hosszabb alvása hajnal 3-tól délelőtt 10-ig (vagy ameddig sétáltok), csak közben egyszer felkel enni és van 2 rövidebb alvása, ebéd után és este 9-11 között.

8 hónapos babának jó is a 2 rövid, 1 hosszú alvás, csak a hosszúnak kellene éjszakára esnie és a 2 rövidnek meg délelőttre és délutánra. Az nem baj, ha még közben egyszer felkel enni. Az én gyerekem 13 hónapos koráig evett egyszer éjszaka.

Szerintem ezt a 3 alvást kellene a napszakokhoz igazítani.

2015. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A fáradtságtól gondolkodni sem tudsz, ez teljesen érthető. Benne vagy egy taposómalomban és nem látsz ki belőle a kialvatlanságtól.


A picinek ne engedj nap közben annyi alvást, nap mint nap egy kicsit csípj le a nappali szunyiból. Éjszaka pedig nincs villanyfelkapcsolás, evés-ivás, játék vagy hasonlók.

2015. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem értem miért írják többen, hogy sokat alszik. Alszik kb. reggel 7-10 között, délben 2 órát, este kb. 9-11 között és hajnal 3-tól reggel 7-ig. Ez összesen 11 óra. Ez egy 8 hónapos csecsemőnek nem sok, sőt inkább kevés, de a legnagyobb baj szerintem, mint írtam az időpontokkal van. (Vagy nem jól számolom?)
2015. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!