Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már. Mit tegyek?

Nem bírom már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leírom egy napom:

A négy évesem hatkor kelt.

Reggeliztetek, pakolok kicsit, magamba döntök egy főzet kávét.

Felkel a pici, hét-fél nyolc körül. Reggelizik ő is.

Elmegyünk boltba, addig alszik a pici. Vagy felnőttkaját, vagy bébiételt főzök. (felváltva)

Pakolgatok.

Ebéd és torna a picinek (kb egy óra) Ettől elfárad, alszik két órát. Játszunk a naggyal, majd ő is alszik.

A fent maradó egy órában pihenek.

Utána uzsonna, mosok, míg a mosógép megy, játszok a gyerekekkel, esetleg játszótér. Hazajövünk.

Vacsora, a nagy lefürdik és én is. Mesenezes alvás kb nyolckor a nagynak . egy óra torna a kicsinek, altatás.

Ezután elmosogatom ami van, feltörlöm a konyhát és a fürdőt. A pici 11kor felkel és hajnali háromig nem alszik, ha a fejreállok se. Ha szerencsém van, tudok 11 előtt aludni. Ha nincs, akkor csak hajnali három után van lehetőségem.

Egyszerűen mindenre egyedül vagyok.

Míg volt ovi, akkor elvitte, vagy elhozta a nagyot, de most nem jár, minden másra egyedül vagyok.


2015. júl. 9. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

És pontosan mi a probléma? Rosszul osztod be az idődet. Be vásárolni nem kell naponta, meg lehet oldani heti havi vásárlással. Főzni lehet több napra is -csodás dolog a fagyasztó- bebietelt szintén, sőt, készen is lehet venni. Mosni se kell mindennap.

Ki nem jár amúgy? Apuka hol VAN?

2015. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Legalább hétvégén kérd meg a férjed,hogy egyik éjjel ő legyen ébren a kicsivel,hogy Te tudj pihenni,mert nem bírod,fáradt,kimerült vagy.

Nem lehetne kicsit jobban összehangolni a délutáni alvást a két gyereknek?Kb.egyszerre aludjanak el,és abban a 2 órában Te is aludj velük.Este pedig kitolnám a kicsi altatását.Próbáld meg 10-11-ig ébren tartani,s utána altatni.Másrészt nem lehet,hogy jön a foga,azért nem alszik?

2015. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Éjszaka nem alszod ki magadat, ezért vagy állandóan fáradt, ezen kell sürgősen változtatni, nem csoda, hogy ki vagy purcanva. Ha az éjszaka alvásod rendeződik, akkor simán meg tudod majd csinálni a nappali dolgokat.


Mennyi idős a kicsi? Amikor éjszaka felkel, mit csinálsz?


A férjed/párod az, aki hozta-vitte a nagyot? Ő napközben dolgozik?

2015. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a pici és miért kel éjszaka? Mondjuk nappal elég sokat alszik, lehet hogy csak nem álmos. Ezen próbáltál már változtatni?


A napi bevásárlás, főzés felesleges. Ezt próbáld két-három naponta elintézni.


Este segítsen be a férjed. Igen, nyilván dolgozik, de heti 1-2 alkalommal kibírja. Ha te még jobban kikészülsz, az kihat a gyerekekre és az egész családra.

2015. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bírnod kell. Már nem tart sokáig.
2015. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miert nem fekteted le a nagyot kesobb? Akkor kesobb kelne, egyszerre reggelizhetnetek.
2015. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
este tornáztasd és este,éjszaka aludjon. miért kell mellette ülni 11től 3ig? majd elalszik ha akar .egyébként más 2 gyerek mellett egyetemre jár vagy dolgozik stb, meg lehet oldani nem kell sajnáltatni magad. te vállaltad őket, már bocsánat
2015. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oh, bocsánatot kérek, lehagytam pár infót.

Nyolc hónapos a baba, kb egy éve nem alszom :)

Igen az apjuk a férjem, együtt is élünk.

Egy gyerekkel nem volt gond, a nagy áldott jó baba volt.

Ha kérek valamit maximum megígéri (vagy nincs benne köszönet)

Le vagyok tompulva, és rendesen meg is öregedtem.

Olyannyira, hogy azt hitték a 15 éves húgom a lányom (25 éves vagyok) Persze más se megy.

2015. júl. 9. 11:39
 9/13 A kérdező kommentje:

Volt hogy hagytam sírni éjszaka. Semmi nem változott.

Azt az ötletet is vetozom hogy kétszer egy óra helyett egyszer két órát tornázzon.

Szerintem senkinek nem mindegy, hogy reggel-este kocog egy órát, vagy este kettőt.

Elfárad szegény.

Az egész válla, nyaka, háta kötött (letapadt izomzat) egy hónap torna után ott tartunk, hogy tudja emelni a fejét és nyúl a tárgyakért. A lazítómasszázs kellemetlen, a torna olykor fáj neki.

Lehet hogy hülyén hangzik, de mintha frusztrált lenne azért, mert még nem mocorog.

Tudom, ismerősöm a harmadik gyerek mellett diplomázott, az is elég volt nekem, hogy s.za.rul érezzem magam, hogy nekem meg ez se megy.

2015. júl. 9. 12:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem akart kioktatni, de ne vedd már most ennyire a szívedre ezt.Ha most kikészülsz akkor mire a gyerekeid már emlékezni fognak, addigra egy roncs anyájuk lesz aki mindig ingerült és fáradt.Gondolom nem akarod, hogy így tekintsenek rád.Igenis próbáld meg esténként tornáztatni, az lenne a cél, hogy aludja végig legalább az éjszaka nagy részét. Tudom, hogy a kicsiknek sok alvás kell, nem arról van szó,aludjon nappal is, de ha az éjszakai alvás rovására megy, akkor lehet nem kéne hagyni nappal.

Nincs valaki aki tudna kicsit segíteni neked?Akár ismerős, akár egy hivatásos? Mert jó lenne, ha valakire rábízhatnád őket és kicsit elmennél kikapcsolódni, feltöltődni a férjeddel.:)

Mert ha jól számolom, akkor a kicsi alszik hétig. utána amíg boltban vagytok alszik. majd ebéd és torna után megint alszik. este nyolckor lefekteted a kicsit,ő felkel 11kor és hajnalig fentvan. nyilvánvalóan nem jó akkor ez a rendszer. én max 1-2 órát hagynám aludni. este pedig akkor később fektetném le

2015. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!