Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyözzem meg anyumat?

Hogyan gyözzem meg anyumat?

Figyelt kérdés
19éves vagyok és sajnos nem birok szorakozni járni barátaimmal beülni teázoba mert nincs pénzem a családom szegény alapok megvannak de plussz az semmi igy válaltam munkát 6orás és elég jol birom a fizikaimunkákat de anyum nem engedi mert akkor keveset lennék itthon és ilyenek de szeretnék egy 1-2honapig dolgozni és egyszer ugyis elkell kezdenem magamrol gondoskodni
2010. márc. 3. 18:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján maximum 14 évesnek gondoltalak volna. Tanulj meg rendesen írni! Teljesen mindegy, hogy anyukád engedi-e vagy sem, ha ilyen írásképpel adod be az önéletrajzodat, úgyse kapsz állást sehol.
2010. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia, ha tanulsz, akkor vállalj munkát! Én mérnöknek tanulok,jövőre párhuzamoson, de 17 éves korom óta dolgozom bármixerként! Gimisként sem haltam bele, menni fog neked is! Csak ne hagyd, hogy kihasználjalak!
2010. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nemrég kezdtem el dolgozni egy - szerencsére - nagyon jó munkahelyen, ahol maximálisan tekintetbe veszik, hogy diák vagyok és összevissza érek rá. Először nem mondtam el a szüleimnek, mert ők azt a nézetet vallják, hogy "ne dolgozz még, csak tanulj", hajlandóak finanszírozni a tanulmányaimat, de csakis azt. Nekem meg igényem van arra, hogy tudjak szórakozni járni, szép ruháim legyenek, stb., amit ők adnak, az pontosan a bérletre és a kajára elég. Nem sokkal azután, hogy elkezdtem dolgozni, hívott anyukám és mondta, hogy nem tudja, hogy lesz, mert anyagilag most nagyon rosszul állnak, mert csökkentették a bérüket, összesen kb annyival, amennyibe én kerülök nekik. Akkor mondtam el, hogy szánom-bánom, de titokban elkezdtem dolgozni, ha nagyon rosszul állnak, akkor szóljanak és úgy gazdálkodom, hogy ne kelljen nekem pénzt küldeniük vagy legalábbis jóval kevesebbet, mint most. Mit ne mondjak, telefonon keresztül is éreztem, hogy majd' kiugrik a bőréből, hogy nincs veszélyben a tanulásom. Persze utána még kérdezte párszor, hogy bírom-e, nem megy-e a tanulmányaim rovására, de azt hiszem, mára már sikerült megnyugtatni, hogy ha valaha döntenem kell, az iskola lesz az első. És hogy ezt a főnököm is maximálisan tiszteletben tartja.

Ha otthon élsz, akkor persze nem igazán lehet ezt így megoldani, de ha egy mód van rá, akkor csak ajánlani tudom. Egyszerűen kiveszel minden eszközt a kezéből, ha utólag bűnbánóan bevallod, hogy igen, te dolgozol.

Másik ötlet: nem tudom, hol élsz, de megpróbálhatnál irodai jellegű munkát találni, aminek legalább egy részét lehet távmunkában végezni. Akkor a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. (sajnos nem tudom, miket lehet vállalni pontosan, ha pl. programozni tudsz, az tipikusan olyan, hogy csinálod otthon, max. hetente egyszer bemutatod, mennyit haladtál)

2010. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tudsz mellette rendesen tanulni?

Tudom, hogy jót tesz a munkatapasztalat, de az én egyetemem mellett ez kivitelezhetetlen volt, előadáson megérte ott lenni, szemináriumról meg félévente csak hármat lehetett hiányozni.

Hogy tudsz napi 6 órát dolgozni?

2010. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

neki vágtam és birom csinálni szerencsére anyukám beletörödött persze kicsit még mérges de idővel elmulik , birom csinálni sok kitartással

köszönöm a tanácsokat hasznosak voltak

2010. márc. 5. 07:50
 16/17 A kérdező kommentje:
ja és az aki 14nek ítélt meg az írásom alapján inkább ne is írjon választ mert ha gondokkal küzd az ember elég rosszul esik egy ilyen és ha nneked ez a legnagyobb problémád hogy nemtudok helyesen írni akkor majd ha lesz idő rá sajnállak egy kicsit
2010. márc. 5. 07:51
 17/17 anonim válasza:

Mond meg hogy szeretnél 1 kis tapasztalatot nszerezni munkai téren, és a zsebpénz sem jönne rosszul...Persze ha már 18 is elmúltál biztos megértenék, hogy 1 kicsit szeretnél már a saját láastra állni, és tapasztalatokat szerezni az életről

!:)Sok sikert

2010. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!