Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesvérem egy félcigány...

A tesvérem egy félcigány lánnyal van kapcsolatban. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már kèt ève együtt vannak. Azt hittük csak egy hóbort lesz de úgy tűnik komoly a dolog. Össze költöztek, lassan az esküvőt tervezik.

A lány igazából normális, de annyira nem ismerjük mert olyan visszahúzódó.

Annyit tudunk, hogy az apja cigány az anyja magyar.

Tesóm állítása szerint nagyon normálisak ès a lány apja se tartja a kapcsolatot a családjával.

Mind a ketten jó beosztásban dolgoznak.

A lány is tanult.

De ez mind a tesóm mondta, mivan ha nem ivaz ès csak vèdi őket.

Elèg nehezen dolgozzuk fel, magát a tudatot, hogy cigányt hozott a családba.

Tennètek valamit, hogy ne menjen mèg komolyabb irányba ez a kapcsolat?


2015. júl. 3. 10:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem áskálódjatok továbbra is, amíg végképp el nem marjátok a testvéredet a rasszizmusotokkal és gyűlölködésetekkel.

A szüleitek az unokákat már nem is fogják látni ezzel a hozzáállással. És meg is érteném.

2015. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

"anyu nem akarja hozzánk meghívni őket."


ja értem szóval az előítélet mindent felül ír! Sok boldogságot a tesódéknak ti pedig szokjátok meg nélkülük! Úgy látszik nektek fontosabb hogy ne legyen cigány a családotokban, mint hogy együtt boldog legyen a család!

2015. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan veszd el fiadat/testéveredet pár napon belül : 24. rész, a retardált család.
2015. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%

a rendes cigány olyan mint a fehér holló, mindenki mondja, hogy létezik, de még senki se látott :D


viccet félretéve...

én sem szeretem a cigányokat, de ha a tesóm 2 éve együtt lenne egy ilyen lánnyal akinek ilyen a családja az nem zavarna...az elején persze nekem is meg lenne a véleményem, de idővel tudja a lány bizonyítani, hogy nem olyan mint a fajtájából sokan...a cigány nem attól cigány mert barna a bőre hanem attól mert cigány...az életvitel a lényeg, nem a bőrszín...fehér emberek is játszák mekkora cigányok és sokkal gusztustalanabb dolgokat is művelnek olyankor mint amit a tényleges cigány tesz...szóval szerintem adj neki egy esélyt...

2015. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%

"Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.

Anyám szájából édes volt az étel,...."( J. A.)


Te meg félig ostoba, vagy tán egészen

2015. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy mi a baj a lánnyal. Látatlanban is szimpatikusabb nálad és a családodnál. Ki nem állhatom a fajgyűlölő, előítéletes embereket.

Ismerek olyan családot, ahol pont az anyuka a félcigány. Mos, főz, takarít, dolgozik és rendesen neveli a gyerekeket. Sok "tisztábban" magyar példát vehetne tőle.

A pofámról sülne le a bőr, ha elüldözném a testvérem szerelmét, mert rasszista vagyok.

2015. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem akarjátok magatokhoz meghívni, akkor egy közös ebéd/vacsora egy étteremben.Csak akkor tudtok levonni következtetéseket, ha megismeritek őket. Vagy nyissál Te, próbáld a tesódon keresztül megismerni a lányt és családját (látogatás, közös program) és ha minden oké, akkor be tudsz számolni otthon arról, hogy nincs gáz.
2015. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
94%
Végtelen az emberi hülyeség.. Szerinted mi fog történni, egy nap teliholdkor átváltozik a lány és kiszereli a rézcsöveket a lakásból aztán eladja a méhben, vagy mi?
2015. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
92%

Szomoru nagyon a gondolkodásotok.

Miért nem lehet az embert nézni a másikban nem a származását?

2015. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
26%
Én azt gondolom, hogy érthető, ha manapság valaki ilyen alapon előítéletes, mert sajnos a honi kisebbség egy nem elenyésző hnyadával szemben ez már nem feltétlen csak előítélet. Tudom, mert itt élek, még ha nem is p.c. ezt így kimondani. Ugyanakkor ez nem szabad, hogy elembertelenedetté tegyen a többségi társadalom tagjait, s így Benneteket sem, mert az adott személlyel szemben ez bizony, az előző megállapítástól Függetlenül ez kőkemény előítéletesség. Márpedig Szerintem minden ilyen kérdést csakis a személy szintjén szabad vizsgálni, és mint személy, az az illető, lehet hogy nemcsak kifogástalan emberi minőségű valaki adott esetben, de ráadásul -ha így van-, ártatlanul szenved valószínűleg nem keveset, a társadalom cigány származású tagjaként, az ilyen általánosító (még ha alappal is rendelkező) attitűd miatt, amit te és a kedves családod is képviselsz.
2015. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!