Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesvérem egy félcigány...

A tesvérem egy félcigány lánnyal van kapcsolatban. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már kèt ève együtt vannak. Azt hittük csak egy hóbort lesz de úgy tűnik komoly a dolog. Össze költöztek, lassan az esküvőt tervezik.

A lány igazából normális, de annyira nem ismerjük mert olyan visszahúzódó.

Annyit tudunk, hogy az apja cigány az anyja magyar.

Tesóm állítása szerint nagyon normálisak ès a lány apja se tartja a kapcsolatot a családjával.

Mind a ketten jó beosztásban dolgoznak.

A lány is tanult.

De ez mind a tesóm mondta, mivan ha nem ivaz ès csak vèdi őket.

Elèg nehezen dolgozzuk fel, magát a tudatot, hogy cigányt hozott a családba.

Tennètek valamit, hogy ne menjen mèg komolyabb irányba ez a kapcsolat?


2015. júl. 3. 10:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
Az én tesóm meg egy vörös hajú fiút hozott be a családba! Nagyon durva.... Nem térünk magunkhoz...
2015. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Hidd el vannak cigányok akik normálisabbak mint egyes magyarok! Ezt írom úgy hogy sajnos sok rossz tapasztalatom van a cigányság terén. De pontosan tudom hogy azok akikkel jóban vagyunk akik többet dolgoznak egyes léhűtő magyaroknál mélységesen szégyellik azt ahogy a többségük viselkedik! A férjem egyik jó barátja egy roma vállalkozó és tényleg tűzbe tennék egymásért a kezüket. Azt is meg kell hagyni a pasi se volt mindig tökéletes, de ki volt az mindig. Vállalkozó családja van 2 gyerekkel, mondta hogy a neje szeretne még egyet, de nem úgy van az fel is kell nevelni nem igaz hogy ahol elfér kettő ott a 3.nak is jut! Több embernek ad munkát, és vannak olyan cégek akik kijelentették csak az ő brigádjukkal hajlandóak a munkát megcsinálni.

Szóval ha a testvéred boldog és szereti azt a lányt szerintem hagyjátok békén! Kérjétek meg kicsit többet vigye hozzátok hogy jobban megismerjétek és megnyugodjatok!

2015. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

Miért védené őket?

Milyen család vagytok ahol hazudtok egymásnak? S még ti mertek egy szót szolni csak cigány léte miatt?

Szánalmas... XD

"Elèg nehezen dolgozzuk fel, magát a tudatot, hogy cigányt hozott a családba"

Mert??

Ha féreg, féreg, nem cigány. Ha normális, normális, nem cigány. Agyatlanok. Nincs mit fldolgozni de ez is nehezetekre seik. Szégyen.

2015. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%

Istenem...sok eszetlen birkaszar. Ugyanez volt regebben Amerikaban is, csak ott megoldottak...

Mi kozod van hozza, hogy kivel van a testvered? Nem mindegy. Boldog. Ez a lenyrg. Ne legyetek mar ennyire onzo fergek, mert ezert ilyen ez a kurrrrva orszag...

2015. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

Az életem egyik meghatározó alakja egy telivér cigányember volt. Kevés nála jobb, műveltebb, okosabb embert ismertem. Sajnos, már nem él, de azok az elvek, szempontok, tudás, amit annak idején belénk, tanítványaiba oltott, a mai napig elkísérnek, és segítenek abban, hogy magam is tőlem telhetőleg jó ember legyek.

Meg tudom érteni, hogy akit naponta érnek rossz élmények, atrocitások túlnyomórészt romáktól, azok hasonlóan viselkednek abban a szituációban, amit leírtál. Mégis, meg kell próbálni túllépni az általánosításon, és magát az embert nézni, akivel a családod kapcsolatba került, nem a származását. Jó embert találni mindig felemelő érzés, ha olyan közegből jön, amivel eddig rossz tapasztalataid voltak, az különösen. Segít abban is, hogy ne sztereotípiákban gondolkozz, és ne mosd össze a jövőben a cigányság fogalmát a bűnözéssel.

2015. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

#11:06 -os

Te honnan veszed hogy putriba elnek a cigányok?

Kèpzeld el,hogy nem mindegyik el putriban,es kepzeld el hogy nem mindegyik dögös,es degeneralt allat!

Vannak normálisak,es tanultak a teljes cigányok kozott is! ( igaz keves,de van!)

Sajnallak hogy ilyen szuk latokoru vagy.... Es hogy mindegyiket egy kalap ala veszed...

Vannak olyan cigany csaladok,akik szep hazba elnek,tisztessegesen,tisztan,szeretetben... Es ezert megdolgoztak...

Igaz olyanok is vannak hogy a retekbe furodnek,elnek,csipnek,lopnak,marnak...

De nem mindegyik!

2015. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

De ha egyszer normálisak a szülei, normális, jó munkájuk van, akkor miért baj, hogy cigány?? Nem leprás. A cigányokkal az a gond, ha úgy élnek, hogy nem dolgoznak, veszekednek, verekednek. De ahogy leírtad ők nem ilyeneken.

Na meg attól, hogy valaki nem cigány egyébként még lehet rossz ember, piás, verekedős, akármi.

Gonoszak vagytok.

2015. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tennék, mert nem tartozik rám. És rád sem.
2015. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%
Én megértem az aggódásodat, én a helyedben meghívnám a szülőket egy hétvégi ebédre/vacsorára. És ott azért kiderülnek dolgok, ha pedig kellemesen csalódtok, az csak jó!
2015. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Mar volt róla szó de anyu nem akarja hozzánk meghívni őket.
2015. júl. 3. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!