Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Michael nevet szeretném...

A Michael nevet szeretném adni a fiamnak, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy Michael legyen a neve a fiamnak, és nem magyarosítva, úgy hogy Májköl, mert az úgy nagyon hülyén hangzana.
2010. márc. 2. 20:03
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
92%
Mért nem inkább Dzsiánkárló nevet adod a szegény gyerekednek?:D
2010. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
93%
Biztosra tudom mondani, mert voltam hasonló helyzetben, hogy nem adhatod ezt a nevet sajnos (én úgy sem tehettem meg, hogy a férjem nem magyar állampolgár). Csak magyar írásmóddal adhatod, ha mindkét szülő magyar állampolgár és a gyereknek nem lesz semmilyen más állampolgársága. Ez 100%. Ne fizess feleslegesen, ne terjeszd fel az Akadémiának, mert vagy nem fogják elfogadni vagy nagyon sok időbe (hónapokba, évekbe, neked rengeteg pénzedbe) fog kerülni. Válassz olyan nevet, ami magyarul is olyan, mint angolul. Pl. Márk, Erik stb. Ne menj ebbe bele, mert a magyar bürokráciában csak elveszik a pénzedet, aztán úgysem lesz ebből semmi. Ilyen írásmóddal nem fogják úgysem elfogadni. Nekem még nyomósabb indokkal sem fogadták el az ilyen jellegű névváltoztatásomat (pedig külföldön élek, külföldi férjjel). Szóval nem ajánlom, felesleges idő -és pénzpazarlás lenne ezen hadakozni.
2010. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Már volt egy ilyen kérdés és akkor mi utánnanéztünk, hogy hogy van a mostani törvények szerint.

Ha a szülők egyike nem magyar állampolgár, akkor a nemzetiségének megfelelő írásmódú nevet kaphat a gyermek. Ha mindkét szülő magyar állampolgár, akkor csak a magyar utónévkönyvben szereplő nevet kaphatja, illetve csak magyar írásmóddal és leírással kaphatja (Májköl). Ha az egyik szülő kettős állampolgár akkor is csak a magyar törvényeknek megfelelően kaphat nevet a gyermek.

Nagyon sokáig böngésztem mire megtaláltam az érvényben lévő törvényt. Az is igaz, hoogy kérvényezheted az Akadémiánál, de nem valószínű, hogy engedélyezik csak azért, mert neked tetszik.

2010. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de haragszol már most valamiért rá? Mert egyébként nem tudom elképzelni, hogy ilyen nevet adjon valaki a gyerekének.
2010. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, ha nem vagy külföldi, vagy a párod nem az. A magyar névadási szabályok szerint csak fonetikusan leírva lehet külföldi nevet adni, és még azt is engedélyeztetni kell, ha mások még ezt nem tették meg.
2010. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
92%
Ennyire szégyelled a hazád?
2010. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
91%
Májköl.. Jóhogy nem KITT :D
2010. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
91%
szegény gyerek, szarrá fogják szivatni
2010. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Amerikaiangol-szász a férjed? Tégy úgy! Vagy keress amíg nem későőő!
2010. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
86%
Eszmeletlen gaz ez a nev....:-S
2010. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!