Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a fiamnak útlevel...

Hogyan tudok a fiamnak útlevelet vagy személyi igazolványt csináltatni az apja nélkül?

Figyelt kérdés
Nem élünk együtt, és nem is tudom, hogy hol lakik, évek óta nem láttam. Ilyenkor hogy oldható meg egy külföldi utazás?
2011. júl. 10. 15:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
elég az egyik szülö aláírása amugy is szerintem
2011. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Elöször utánaérdeklödsz az útlevél-osztályon.

Másodszor: elintézed azt, hogy a gyerekednek te legyél a kizárólagos jogi képviselöje, indok, hogy évek óta nem tudsz az apáról semmit, és reménykedsz, hogy sikerül.

2011. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 timar1979 ***** válasza:
100%
Kell hozzá a gyerek születési anyakönyvi kivonata, meg ha van akkor egy bírósági vagy gyámügyi igazolás, hogy a gyerek nálad van elhelyezve plusz a te papirjaid. Én is most csináltattam a gyerekeknek.
2011. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 napietus ***** válasza:
84%
15:09, jogi képviselő csak ügyvéd lehet :) de kizárólagos felügyeleti jogot kérhetsz a helyzetre hivatkozva, valószínűleg megadják.
2011. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Személyi igazolvány igényléséhez nem kell mindkét szülő jelenléte, csak az útlevéléhez.
2011. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A bíróságtól az ítélet már megvan három éve, nálam van elhelyezve, apjának még láthatási joga sincs, mivel nem jött el a tárgyalásra sem (idézést sem vette át), így gyakorlatilag nincs semmi, csak ez így konkrétan nincs leírva, hogy KIZÁRÓLAGOS gondviselő vagyok (bár majd azért most belenézek újra, nem emlékszem pontosan).

Csak össze-vissza infókat hallottam, hogy a személyihez pl. elég az egyik szülő aláírása, de mástól meg azt hallottam, hogy mindkettőé kell.

2011. júl. 10. 15:14
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom apja is külföldön van, pont most küldi a szülői beleegyező nyilatkozatot,amit a londoni nagykövetségen szerzett be, én így csináltatom most. De te nem tartod vele a kapcsolatot, ez más eset. Neked kell lenni a kizárólagos szülőnek. Talán a gyámügyhöz fordulnék.
2011. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Személyit tudsz csináltatni, de külföldre ezzel nem tudod vinni.
2011. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

18 éven aluli gyermek esetében mindkét szülő aláírása kötelező.


Nekem is kellett, mivel anya egyedül nevelt. Egy szülő nem elég.

2011. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: csak útlevélhez, személyi csináltatható, és azzal is sok helyre lehet utazni külföldön.
2011. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!