Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a fiamnak útlevel...

Hogyan tudok a fiamnak útlevelet vagy személyi igazolványt csináltatni az apja nélkül?

Figyelt kérdés
Nem élünk együtt, és nem is tudom, hogy hol lakik, évek óta nem láttam. Ilyenkor hogy oldható meg egy külföldi utazás?
2011. júl. 10. 15:05
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor hogyan lehet? Akinek csak egy szülője van, a másikat nem lehet elérni, az 18 éves koráig ide van láncolva? Vagy akkor mi a módja? Vagy akkor kérni kell ezt a kizárólagos felügyeletet? Bár most kicsit meg vagyok kavarodva, mert az apja amúgy sem kapott semmilyen felügyeleti jogot, viszont tiltó határozat sincs (mivel erre okot nem adott). De akkor ez azt jelenti, hogy még ebből tárgyalás meg ilyesmi is lesz (újra)?
2011. júl. 10. 15:21
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem úgy volt, hogy a bírósági végzés (miszerint anyukámnál vagyok elhelyezve) kellett volna, ebben az esetben az ő aláírása kell. mi lusták voltunk megkeresni, a másik szülővel jó volt a kapcsolat, így eljött ő is.


Tehát vagy mindkét szülő, vagy a bírósági végzés, hogy nálad van elhelyezve.

2011. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a kizárólagos gyám, akkor senki más beleegyezésére vagy aláírására nincs szükségaz útlevélnél sem .
2011. júl. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 timar1979 ***** válasza:
77%
Pontosan úgy van ahogy az utolsó írta. Elég ha te aláírod és viszed a bírósági papírt. Mondom én kb egy hónapja csináltattam útlevelet.
2011. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha kizárólagos felügyeleti jogod van,akkor nem kell a kedves papa.Nálunk ugyanez a helyzet.Benne is van a nevében "kizárólagos felügyeleti jog"Én sem tudom hol az exem,nem is látogatja a gyereket,és ezen oknál fogva NEM kérdezi senki a véleményét...
2011. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Na, akkor tehát: személyihez elég vagyok én egyedül is? És akkor azzal ő is úgy utazhat, mint a felnőttek személyivel? Szóval az is úgy érvényes, ugye? Mert az egyelőre megteszi, de az útlevél is kelleni fog, igaz, az majd csak télen, mert kaptunk egy meghívást, csak az már nem EU, szóval oda útlevél kell. De addigra remélem azt is el lehet valahogy intézni, nem örülnék, ha a bürokrácia miatt nem mehetnénk.
2011. júl. 10. 15:29
 17/23 timar1979 ***** válasza:
77%
Az útlevélhez is elég vagy. De minek állnál kétszer sorba, ha úgyis kelleni fog az útlevél is a télen?
2011. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen, kizárólagos felügyeletivel mind a kettőt megcsináltathatod! Tényleg minek állnál sorba kétszer mindenért...
2011. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mi pénteken voltunk útlevelet csináltatni, nálunk van apuka is.

Amiért mégis írok, az az, hogy kérdezte a hölgy, hogy akkor mit kérünk, személyit vagy útlevelet? Mindkettő 3 évig érvényes, a személyi ingyen van, az útlevél 2500 Ft, ha nem sürgősségi. Ha sürgős, akkor 5000 Ft. Személyivel csak EU országba mehetsz, útlevéllel bárhova.

Mi útlevelet kértünk, mert idén még kérdéses a Horvát tengerpart.

2011. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én a 3 hónapos kislányommal repülök Londonba és oda útlevél kell, úgy tudom a személyivel nem lehet külföldre vinni. Legalábbis repülővel nem.
2011. júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!