Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből vajon mi a kiút?

Ebből vajon mi a kiút?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2006-ban kezdtem el a jogot..elsőben össz 35 kreditet teljesítettem a 60-ból Rómából még akkor a zh-m se lett meg..másodévben sikerült a róma de akkor a többi tárgyból nem tudtam levizsgázni így lassú viz partot mos módszerrel félévente 3-4 vizsgát tettem le a többit felvettem Cv-ben így össze-vissza haladtam. Még mindig egyetemista vagyok már csak 10 tárgyam van de az össze-vissza..van elsőből, másodikból, harmadikból, negyedikből és ötödévről is tárgyam. 2006-tól kezdve fizetősön vagyok..szeretnék 1-2 éven belül diplomázni. Vajon ez hátrány a munaerőpiacon...mert amit megtanulok az négyes-jeles csak lassan tanulok tehát pl egy tárgyat 2-3 hétig de akkor szó szerint a 600 oldalt. Ha lutrizok akkor rossz tételt húzok és megbukok..van valami módszeretek?
2015. jún. 19. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak nincsenek ismerőseid egy komoly irodába se fognak felvenni szerintem. Tárgyalásoknál nincs mindig végtelen idő felkészülni.
2015. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem neked való a jogászkodás!
2015. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már 9 évet beleöltél, természetesen végezd el, bár ha valaki kérdezi, inkább hazudj valamit, hogy dolgoznod kellett mellette 12 órában gyárban vagy akármi..de ezt ne hangoztasd, hogy nem ment és a tanulás miatt vagy ilyen régóta az egyetem hallgatója.Nem szégyen ez, de nem is jelent előnyt majd.De mostmár végezd el, ne add fel a végén.
2015. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez szep tortenet. En is 2006ban kezdtem a jogot,2011ben diplomaztam,tehat 5 ev alatt befejeztem.


Lehet kicsit hangulatrombolo lesz a valaszom,de igy nyilvan erintett vagyok a temaban,belelatok a rendszerbe.


Ez nagyon gaz. Sosem ertettem azokat az evfolyamtarsaimat,akik 8-10 evig kinlodnak,es nem latjak be,h ez nem megy nekik. Nehez szak,nehez szakma,es senki nem ezzel a tudassal a fejeben jon a vilagra,tanulni kell. De te nem tudod. Nem erted a lenyeget,a logikajat, magat a gondolatmenetet a jognak. Nezd,een alapvetoen kozjogi bealitottsagu vagyok,nehezemre esett elsajatitanom a maganjogi targyakat. Nem ertettem a logikajat,gondolatmenetet,nem jott at a lenyeg,nem is dolgozom vele. Te az egeszet nem erted,ezt be kell latnod. Ha mar egy roma problemat jelentett,mi lesz veled egy penzuggyel..


Nyilvan mostmar fejezd be,ha ennyi idot,penzt meg energiat beleoltel,de gondolkozz alternativ munkakban,mert igy a szakmaban nincs helyed,legalabbis a klasszikus agakban nincs. Ugyvedkent ehenhalnal,ugyeszsegre,birosagra meg fel sem vesznek. Ugyintezo persze lehetsz egy kormanyhivatalban,de azzal sokra nem mesz.


Ha az elhelyezkedesi eselyeket nezzuk,kapcsolat nelkul a seggedet torolheted ki a diplomaddal.


Melyik egyetemre jarsz?

2015. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!