Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a kiút ebből a paradoxonból...

Mi a kiút ebből a paradoxonból? Hogyan szerezhetem vissza a gerincemet?

Figyelt kérdés
A családomról van szó. Mindkét fél hibás, én is, és ők is. Én azért, mert nem teljesítettem, és ennek leplezésére, hazudtam. Azért hazudtam, mert tudtam mit kapnék, ha elmondanám. De akkor sem voltam jó amikor hazudtam, meg akkor sem, amikor elmondtam az igazat. Ez érthető is. Annyira rossz a kapcsolatom a családommal, hogy szinte beszélgetni sem tudunk. Nem ismerjük egymást. Még a legalapabb dolgokat is. És ebben nem én vagyok a hibás, hanem a neveltetésem. Hogy nem tudok kiállni magamért. Nem merem elmondani a véleményem, mert tudom, hogy leszólnák, és nem hinnének bennem. Mondjuk a kudarcaim után már meg is van az okuk, de míg nem voltak kudarcaim addig is így volt. És most már az én felelősségem mindezt helyretenni úgy érzem, a saját életem, gerincem miatt. Elegem van ebből. Mi ebből a kiút? Elszakadás a családtól, és szépen lassan, fokozatosan megoldani a dolgokat?
2012. jan. 19. 17:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy mindenki csak lehúzza a másikat, ahelyett hogy nyugodtan belegondolna a problémákba :(
2012. jan. 19. 17:37
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Hát jó lenne, ha konkrétumokat írnál, mert így nekem az jön le, hogy egyest kaptál, nem mondtad el, és kiderült.


Ennek ellenére azt tudom mondani erre:


"És ebben nem én vagyok a hibás, hanem a neveltetésem."


hogy hagyd a süket dumát. Nekem is rossz gyerekkorom volt, de most már felnőttem, én vagyok magamért a felelős. Amíg hárítod a felelősséget, semmi nem fog változni. Semmi.

2012. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

ez zavaros.

De az általános: nem másoknak kell hinniük benned, hanem neked magadban.

A jellem dolga pedig csak elhatározás és akaraterő kérdése.

2012. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is azért írtam, hogy most már az én felelősségem rendbe tenni. Köszi a válaszokat.
2012. jan. 19. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet. Itt a megoldás a mielőbbi elszakadás. De utána még évekig fogsz küzdeni azért, hogy ne maradj ilyen. Sajnos elég nehéz megváltoztatni a családtól kapott mintákat, DE NEM LEHETETLEN!

Nem tudsz bízni a szüleidben, nem tudsz beszélgetni velük, ez nagy gond. De sajnos ezzel nem tudsz mit tenni. Vannak olyan szülők, akik képtelenek őszintén beszélni a gyerekükkel, vagy egyáltalán csak meghallgatni, mi is a baja, inkább elrendezik egy fülessel.

Szakadj el tőlük, és építsd újra a személyiséged. Ha van rá mód, kérd szakember segítségét, tudom hogy nem divat, de én évek óta küszködöm hasonló problémával, és nem nagyon jutok előre. Ha még egyszer csinálnám, egy pszichológusnál indítanék, nem vesztegetném el a fiatal éveim.

2012. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!