Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesít hogy 17 évesen az...

Idegesít hogy 17 évesen az öregek és szülők kicsinek hívnak sokszor! Mit tegyek hogy ne mondják már ezt többet?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Örülj neki:)
2015. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Mert gyerek vagy, azért.
2015. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy ne szólítsanak így.
2015. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt valami becenevem még kiskoromból, amit egy idő után cikinek éreztem. Mondtam otthon, hogy ehelyett a keresztnevemen szólítsanak - néhányszor még becsúszott a régi név, ekkor kijavítottam, de megszokták, és utána már nem használták a régi becézést.
2015. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Javítsd ki minden alkalommal. Nem könnyű ám megtanulni az új módit 17 év után.
2015. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Csak azt zavarja, ha kicsinek nézik, aki az is, de többnek akar látszani. Egy felnőtt ember csak mosolyog ezen, megöleli az öregeit, aztán megy tovább a dolgára.
2015. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Kicsim, majd gondolj vissza erre, amikor már sajnos nem lesz lehetőségük így hívni. :( Reméljük még arrébb van. Ilyen korban engem is zavart, már nem. 22/f, persze ha nem nyilvánosan max család, barátok, rokonok előtt. :D Majd elmúlik az a "cikik a szülők" korszakod hidd el. :D
2015. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Ez szerintem nagyon kedves.

Én még felnőttként is szeretem, ha idősek azt mondják nekem, hogy kislány, stb.

De ha zavar, akkor kérd meg őket normálisan, hogy ne mondják ezt. Bár családban, ha nem mások előtt mondják, nem tudom, mi zavaró lehet benne.

2015. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

21 évesek vagyunk a barátommal, mégis ha négyen megyünk valahova a szüleimmel, úgy hivatkoznak ránk hogy "a gyerekek" :D Kinőttem már, hogy zavarónak érezzem.

De ha téged zavar, akkor kérd meg őket, hogy ne nevezzenek így.

2015. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
öcsémet is kicsinek szólítjuk, ő is 17 :) barátnőm öccse 19, és t kicsizik. nyilván ha tesóm szólna, hogy zavarja, megpróbálnék leszokni róla, de ahogy fentebb írták, majd' két évtized után nehéz leszokni róla
2015. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!