Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki, aki...

Segítene nekem valaki, aki ugyanígy van mint én?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de kérlek, akinek van ideje olvassa végig és ha tud tanácsot adni, akkor nagyon sokat segítene. 20 éves fiú vagyok, lassan már 21 leszek decemberben. 6 éves voltam, amikor édesanyám elhunyt autóbalesetben, apa volt a hibás és ezért sosem fogok neki megbocsájtani. Borzalmas gyermekkorom volt, semmi jó nem történt velem. Persze mindez édesanyám elvesztése miatt volt, van, mert őt szerettem a legjobban és erre csak most jöttem rá, mert egy kisgyerek 6 évesen még mit sem tud róla, hogy milyen valakit elveszteni, tudtam hogy már nincs anya, de még nem fogtam fel, csak most, 20 évesen amikor az utcán látom hogy más az anyukájával sétál, beszélgetnek, nevetnek megöleli és sokszor rám tör a sírás bárhol utazom vagy vagyok. Én sosem fogom tudni, milyen egy boldog család, most az anyai nagyszüleimnél vagyok, de itt sem érzem jól magamat, apával nem tartom a kapcsolatot, az ő szüleivel sem. Mondhatni nincs senkim sem, barátaim sincsenek. Gondoltam már arra is, hogy felteszek valami hirdetést internetre, hogy családot keresek vagy nem tudom, biztosan viccesen hangzik, de nekem borzasztóan szükségem lenne egy pót anyára és apára, mindent megtennék értük. A másik pedig az, hogy a sors velem bánik így, holott a légynek sem tudnék ártani, teljesen normális, kedves, barátságos ember vagyok és attól még hogy nincsenek barátaim, majdnem mindenki szeret, mert sokat nevetek, vicces vagyok, nem vagyok bunkó senkivel, nincsenek káros szenvedélyeim, nem járok bulizni, nem iszom, drogozom meg semmi. Azt elfelejtettem írni és lehet, hogy ezért most sokan meg fognak bélyegezni majd, amit most írni fogok, mert tudom, hogy ilyen téren a társadalom nem túl elfogadó. 17 éves koromban jöttem rá arra, hogy meleg vagyok. De aki ismer, az tudja, hogy nekem 2-3 meleg ismerősöm van, nem járok meleg helyekre, nem vagyok lányos kinézetű és amiben én különbözöm a többitől az az, hogy én tiszteletben tartom azt, hogy valakinek barátja, barátnője van és még csak rá sem nézek úgy a másik barátjára hanem inkább örülök neki, hogy boldogak együtt és eszemben sincsen szétszedni vagy bepróbálkozni. Én teljesen máshogyan gondolkodom. Hát nagyjából ennyi lenne, elég sok mindent leírtam, igaz, lenne még miről mesélnem, de akit érdekel, szívesen írok privát üzenetet is. És ha tudtok tanácsot adni, nagyon szívesen fogadom őket. Köszönöm.


20/R



2015. jún. 17. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd szakember segítségét abban, hogy feldolgozd anyukád elvesztését. Mert úgy tűnik, hogy nem sikerült elfogadnod, hogy mi történt.

Nem kell másik családot keresned. Ott vannak a nagyszüleid. Felnőtt korban a barátaid is lehetnek olyanok, mint a családod. És majd lesz saját családod.

2015. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább fordulj szakemberhez(kezdetnek elég pszichológus,terapeuta is), de pótanyás hirdetést semmiképp se adj fel.


Szerintem ennyi idősen már kár szülőpótlékokat keresni, gondolj anyukádra úgy, hogy még mindig veled van, és ugyanúgy szeret téged,csak most már a Mennyországból :)


A hiányát semmi sem fogja kitölteni,sem barátok,sem új család, se új szerelem, de ez így van helyén, hidd el. El kell fogadnod, hogy nincs és kész.

2015. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Ha ujra hetero leszel es lesz csaladod, kisgyerek, akkor te is a kisgyereked majd mindketten anyanak fogjatok hivni a feleseged, hogy "Gyere menjunk nezzuk meg mit foz anya..." igy visszakaphatod az anyukadat.
2015. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
33%
Amit olvastam, abból nagy részt József Attila élete ugrott be. Szerintem is fontos lehet egy szakember. A melegség... szerintem ez összefüggésben lehet anyukád elvesztésével. Ugyanis létezik olyan, hogy a nőkben az anyukát keresik az illetők. Szerintem ez egy átmeneti állapot. Sok erőt kívánok!
2015. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ilyen fiatalon írok (15) Részvétem anyukád elvesztése miatt, tudom milyen szülők nélkül...

Ami kitűnt a szövegedből az az, hogy apukádat csak az elején említetted meg. Nem tudom a körülményeket, hogy miben hibázott. De arra gondoltam, hogy ha jó lenne a viszonyotok, akkor talán könnyebb lenne feldolgozni a történteket.

Viszont nem ismerem a pontos történetet :/

15/L

2015. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
A 3# furának tűnhet,de igaz.
2015. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Borzasztóan sajnálom, ami történt veled, de talán ideje lenne megbocsátanod apukádnak. Hidd el, valószínűleg ő is magát vádolta egész életében. És akkor ha anyukádat nem is kapod vissza, még lehet köztetek egy olyan apa-fia viszony, ami csökkenti az űrt, amit érzel.
2015. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
De kis aranyos vagy. <3 Szívből kívánom, hogy legyél boldog. Sok sikert midnenhez!
2015. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
*mindenhez
2015. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, igazatok van. Pszichológusnál régebben jártam már, de nem sokat segített sajnos. Amit viszont megtanultam az az, hogy amíg én nem akarom, hogy a dolgok változzanak, addig nem is fognak és egy szakember maximum csak a jó utat tudja megmutatni, de nekem kell elfogadnom ezt az egészet, nem másnak, csak nagyon nehéz. Az élet néha nehéz. És sajnos olyan dolgokat csináltam, amiket már nagyon megbántam, ez miatt. A másik pedig az, hogy...most ez lehet, hogy furcsán fog hangzani, de egyszer kétszer voltam igényes meleg helyeken, csak ismerkedni és mivel nem vagyok ronda, ezért mindig az történt, hogy bementem, megállt mindenki pár másodpercre és mindenki engem nézett és utánam jött meg minden. És amikor például beszélgettem egy nagyon kedves meg aranyos férfival, akkor nem rögtön a szex jutott az eszembe, hanem hogy milyen jó lenne most megölelni, meg úgy megölelgetném stb, én amúgy is inkább ez a fajta vagyok, szeretethiányos szokták mondani. Azt viszont elfelejtettem írni, hogy van olyan dolog, ami boldoggá tesz az életben és mindent elfelejtek arra a pár órára, a torna és a tánc. Ez a mindenem, felvettek egy táncművészeti suliba is, szeptembertől ott fogok tanulni. Apukámra pedig, hogy válaszoljak, vele már soha többet nem szeretnék találkozni, még csak látni sem szeretném.
2015. jún. 17. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!