Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Éreznek még sokan mások is...

Éreznek még sokan mások is ugyanígy mint én?

Figyelt kérdés

Van most ez a netadó botrány ugye.

Eddig sem szavaztam Fideszre, sőt senkire sem, mert azt mondtam: áh ezek mind ugyanolyanok. És tényleg ugyanolyanok, de ez a mostani dolog valahogy már nálam is azt hozta ki, hogy a legközelebbi választásokon tényleg elmegyek szavazni valamelyik pártra. Csak azért, hogy Orbán ne folytathassa ezt.

Bár, hol van az még... addig 20 új adót vezetnek még be. Úgy, hogy senki nem fog ténylegesen fellázadni.


Mert hú micsoda tömeg, micsoda történések. És? Ugyanúgy megcsinálják, amit meg akarnak csinálni.


Szóval én egy fiatal srác vagyok és azt mondom ez már durva.


De mint olvastam egyszer egy könyvben: Olyan a vezetőség mindig, mindenhol, akár egy cégben is, nem csak országoknál, amilyen a dolgozó, a nép, a tömegek.


És ok, hogy most rossz sokaknak, de kérdem én, (visszatekintve az ország múltjára) nem jogos a nép szenvedése?


Ok, hogy Marika néni meg a családok, meg az átlag embereknek nem kellene szenvedniük, de az ország szempontjából... így hozta a történelmünk, ez lett a sorsunk. Köszönhetjük ezt igazából a múlt vezetőinek és a jelennek is.

De hát ők is csak emberek.


Na ebben volt politika bőven, lehet kövezni. :)


2014. okt. 30. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én azzal nem értek egyet hogy csak olyanért mennek ki hogy netadó... ami oké de közel sem annyira fontos mint hogy eladják a földeket és hogy nem fizetnek pénzt a munkáért csak éhbért gyakorlatilag élhetetlen. A mások hogy az ország múltja nem a mi hibánk tehát nem kéne miatta szenvedni. Rengeteg adót fizetünk így is ezért abból kéne jól elosztani csak ugye kellenek a luxusházak meg a többi marhaság. Nyugaton is így van ez ott is csak ott azért keresnek pénzt. Bár igaz hogy ott is egyre kevesebbet. Viszont nem hónapról hónapra tengődnek. Ezt miért tűre ez a fogyatékos nép?
2014. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Eddig sem szavaztam Fideszre, sőt senkire sem, mert azt mondtam: áh ezek mind ugyanolyanok."


Honnan tudod, hogy ugyanolyan amikor szavazhattál 18 pártra tavasszal, amiből eddig csak 2 kormányzati munkáját láttad?

Szóval inkább nem mentél el és így pontosan tudnod kellett, hogy ezzel a Fideszt segíted. És voltak még pár millióan hozzád hasonlóak.

2014. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, én nem "érzek", hanem gondolkodom, összevetek, következtetek. És szavazni mindig elmegyek, mert ha ennyit sem törődnék a saját sorsommal, a legrosszabbat érdemelném. Orbán ténykedésein nem sápítozom utólag, mert kezdettől tudtam, hogy ilyen a természete. Aki ezzel tisztában volt, pont azért ellenezte a hatalomba jutását, mert tudta, ez fog következni.

A történelmünket pedig magunk csináljuk, a mi felelősségünk.

2014. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyre többen ébrednek rá hogy Orbán megvezette őket már nem is először. Ígér fűt-fát aztán mikor megnyeri a választást beint mindenkinek és megy a buta feje után.


Megbukott az unortodox gazdaságpolitikájával most kitalálta sz illiberális hülyeségét.


Sajnos Orbán csak szavakban tud nagyokat alkotni a gyakorlatban sorra bukja be a nagy ötleteit.


Mióta közelkerült a hatalomhoz azóta még soha nemtudott elérni semmilyen komoly gazdasági eredményt.


Például ittvan ez a rezsicsökkentés ezt is a szolgáltatók pénzéből csinálja semmit nemtud felmutatni ami a gazdaság felpörgetéséből származna. ő mindig elvesz valakiktől és oda adja másoknak, az internet adót is elveszi a kisemberektől és oda adja haveroknak meg a rendőröknek.


Orbán egy túlzott önbizalomtól fűtött nulla ember csak szájkaratézik de eredmény az nulla.

2014. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nufnuf válasza:

Tulajdonképpen néha eszembe jut 21 felé, hogy milyen lehetőségeim vannak az életben.

Mivel ismerem az átlag magyart és az intelligenciaszintjét ezért nem hagyom hogy mások döntsenek helyettem. Úgy érzem, hogy már felesleges szavazni menni. Egyik rublika sem tetszik.


Valamelyik nap eldöntöttem. Hazafiságom van és gerincem is. Tulajdonképpen csak két lehetőségem van. Vagy alapítok egy pártot és megpróbálom sikerre vinni, vagy északra költözöm.


Mindenki lebeszél arról, hogy megtegyem az elsőt, hiszen ki bízna egy 21 éves lányban semmi protekcióval. :(


Ha az USA-ban megkérdezik, az óvodásokat, hogy mivel fognak foglalkozni, ha felnőnek, azt mondják, hogy ők lesznek az Államok elnökei. Mikor valaki azt mondja hogy csak egy elnök kell, elsírják magukat.


A magyar óvodások között ha valaki ilyet mondana, a többi gyerek kicsúfolná.


Részben ezért tartunk ott ahol... korrupció, félelem mások véleményétől...

és a szavazók próbálják a sok rossz közül a legkevésbé rosszat beikszelni....


Ezért érzem néha úgy, hogy ezeknél, még én is jobb lennék. Ha más normális induló nincsen akkor pedig szinte érzem, hogy ezt kell, vagy kellene tennem.


Valamilyen szintem megérdemeljük a sorsunkat, mint közösség.

2014. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!