Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit azért hogy...

Iza84 kérdése:

Tehetek valamit azért hogy vissza költözhessek az otthonomba?

Figyelt kérdés
Nyolc évvel ezelött vettünk egy családi házat az akkori párommal. Svájci frankos hitellel. Közösen fizettük, született kettö gyerekünk is. Mivel a kapcsolatunk tönkre ment és ö nem volt hajlandó elköltözni igy én költöztem a gyerekekkel. Ő maradt és fizette a hitelt. Mikor elváltunk a gyerekek felügeleti jogát én kaptam, és továbbra is ő maradt a házba de ugy hogy a bíroságon megegyeztünk hogy eladjuk.Persze azóta hallani sem akar róla. Töbszőr felvetettem neki hogy had költözzek vissza a gyerekekkel, mert minden nap hallom a gyerekektöl hogy nekik ott vannak a barátok a család.Hozzátenném hogy én albérletben lakom, ő nem fízeti honapok óta a hitelt,és a bank rajtam akarja bevasalni. Ami részben érthető is,de nem tudok albérletet,az ő vagyis a közös házat,plusz a gyerekeket is nevelni. De sajnos nem tudom az exemel megbeszélni,hogy költözzön el. Szerintetek van valami törvényes utca annak,hogy esetleg vissza mehesek a gyerekekkel?
2015. jún. 16. 16:26
 1/10 Rezi Dencia ***** válasza:
63%
Mennyi pénzt ajánlottál neki, a költözés fejében?
2015. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Visszaköltözni visszaköltözhettek, mivel éppúgy a tiéd is a ház.

De! Amíg ő is tulajdonrészes, és önszántából nem megy el, addig nincs az a törvény, amivel ki tudnád rakni. Hiába nem fizeti a hitelt.

Az ilyen ember már csak akkor fog elköltözni, amikor viszi a bank a házat.

2015. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
kérvényezd inkább a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését!
2015. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Addig nem jutottunk el hogy én ajánjak neki valamit is. Mert nem akart hallani róla.
2015. jún. 16. 19:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha a közös tulajdon megszüntetését kérem akkor lehetne esélyem,hogy ö elköltözzön,mi meg vissza?????
2015. jún. 16. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem rakhatod a saját tulajdonából, neki és neked is ugyanannyi jogotok van ott élni. Ha ő nem akar menni, attól még te beköltözhetsz, legfeljebb nem lesz túl jó a hangulat otthon...
2015. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a férjednek és neked ugyanolyan jogod van ott lakni, szóval fogod magad, visszaköltözöl, és kész.

A bank meg sz*rik rája, hogy ti éppen mikor, kivel és hogyan csináljátok, nem az ő dóga. Neki a pénze kell. Teljesen jogosan.

2015. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mióta egyedül él a volt férjed a közös tulajdonú házatokban, fizet neked havonta lakáshasználati díjat, illetve rendeztétek jogilag, hogy ő átvállalja a hiteltörlesztést annak fejében, hogy maradhat a házban?


Ha a megállapított lakáshasználati díj és az törlesztőrészlet a tőled átvállalt



Nem tudom, miért pontozták le a 3. hozzászólót. Ha nem tudtok egymás között megállapodni egy mindkettőtök számára elfogadható megoldásban,


Arra mindenféleképpen találjatok megoldást, hogy a hitelt törlesszétek rendesen, mert ha elúszna a házatok, amire feltehetően kifizettetek nem kevés pénzt, az egyikőtöknek sem lenne jó.

2015. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8 vagyok, elnézést, de sikerült véletlenül elküldenem a hozzászólást, mielőtt befejeztem volna.


Ezt akartam írni:


Ha a megállapított havi lakáshasználati díj és a havi törlesztőrészlet 50 %-a, amit ő vállalt át helyetted, azonos összeg, akkor az egy igazságos megoldás, feltéve, ha a ház 50-50 % arányban a közös tulajdonotok.


Nem tudom, miért pontozták le a 3. hozzászólót. Ha nem tudtok egymás között megállapodni egy mindkettőtök számára elfogadható megoldásban, akkor szerintem sincs más lehetőséged, mint bírósághoz fordulni, és kérvényezni a közös tulajdon megszüntetését.


Ennek három módja van, ezekről itt olvashatsz:


[link]


Ha a természetbeni megosztás nem jöhet szóba, kivásárolni ("megváltani") pedig nem tudod a volt férjed 50 %-os tulajdonrészét, akkor marad az árverezés, ahol neked és a másik tulajdonosnak elővásárlási joga van.


De mivel te visszaköltözni szeretnél a házba, ha nincs arra anyagi lehetőséget, hogy akár megváltással, akár az árverezés során a te kizárólagos tulajdonodba kerüljön a ház, akkor a jogi úttal nem éred el, amit szeretnél, és csak akkor van esélyed oda visszaköltözi a gyerekekkel, ha ebben ti ketten meg tudtok állapodni a férjeddel.

2015. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!!!
2015. jún. 17. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!