Őszinték vagytok?

Figyelt kérdés

Sokszor megfigyeltem (sajnos magamon is), hogy hazudik az ember amikor meglát egy nagyon kis csúnya gyereket. Persze senki nem mondja, hogy "húú de kis csúnya gyerek, mekkora füle van!" Viszont jön a sok nyálas hazugság, hogy "jaj de csodálatos stb"


Értem én, hogy minden anyának a gyereke a legszebb, de miért nem tudnak tisztán látni?


Nos a kérdésem azért írodott, mert nemrég egy ismerősünknek megszületett a kislányuk. Szegény kislány örökölte apja horihorgas orrát, lapát füleit, vézna kis testét. Anyjától sem a szépet örökölte, hanem a kis kiguvvadt szemeket. A két szülő eleve nem tartoznak a "helyesek" kategóriába sem, ráadásul mindkettőnek vannak látható és rejtett betegségei. (anyuka strumás, pajzsmirigy betegségek, kancsalság, apuka esetében, horpadt mellkass, aránytalan testméretek )


Én is mint sokan mások a kedves hazugságot választottuk: "nagyon aranyos kislány"

De az anyuka anyja őszinte volt. Kimondta azt, amit mindannyian gondoltunk, és látunk. Nem rosszindulatúan, vagy undorító módon mondta ki, hanem kedvesen, de őszintén. Nagy vita nem lett belőle, de láttam, hogy az anyukának ez nagyon fájt. Bár hozzátette, hogy nem vagyok vak én sem.


Kérdésem: Szerintetek miért nem vagyunk őszinték? Miért hazudunk ha sokunk ragaszkodik az igazsághoz?? Ti kimondjátok ha egy gyerek nem szép? Vagy hazudtok?


2015. jún. 16. 09:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

3-as voltam.


Egyébként meg nekem sem tetszik minden baba,gyerek.

Van olyan ismerősöm,akinek szerintem kicsit viccesen néz ki a fia,olyan kis gülü szeme van.:D

2015. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Sarkosan fogalmazva - de csak mint a kérdés - igen, az ember hazudik, elsősorban a saját túlélésének, másodsorban a közösség működésének érdekében.

Szebben a #10 válaszadó fogalmazta meg.

2015. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok őszinte. Környezetemben is van nem szép gyerek, akiről a szülei, rokonsága azt hiszi, gyönyörű.

Inkább hallgatok, vagy ha mégsem, azt mondom, cuki.

Nem tehetnek róla, hogy nem szépek, és ezzel nem akarom még én is megbántani őket.

Nekem sem esik jól, ha azt mondják, bezzeg milyen vékony voltam lánykoromban. Tudom, van tükröm, mérlegem. De ne dörzsöljék már az orrom alá, még akkor sem, ha tudnék változtatni rajta.

2015. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom a megfontolatlan őszinteség, avagy az "ami a szívemen a számon" tulajdonság nem feltétlenül egy pozitív tulajdonság. Bizonyos helyzetekben mindenképpen az, igen... Más helyzetekben viszont taplóság.

Attól, hogy őszinte vagyok, még nem kell taplónak lennem és mindenben a hibát látnom elsőre. Attól, hogy nekem nem kifejezetten szép egy kisgyerek, attól még lehet belőle majd egy nagyon értékes kisember. Én ilyen helyzetben egyszerűen nem mondom azt hogy szép, vagy nem szép. Elég egy "de édes vagy"... vagy egy "de aranyos vagy"... "de cuki vagy"... Ezzel nem hazudok, hiszen szerintem minden baba aranyos és nem is gázolok bele a szülők lelki világába.


Az őszinteség mellett a tapintatosság is egy ritka nagy erény szerintem.

2015. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

van olyan amikor az őszinteség a legjobb gyógyszer pl.: amikor sógornővel való csatánál(vagy anyós) a másik fél csak nyel évekig és aztán robban a bomba, akkor inkább őszinték lettek volna egymáshoz az elején és kész.

De ebben az esetben felesleges őszintének lenni, hisz attól még a gyerek nem lesz szebb, a szülőben viszont mély fájdalmat okozol.

2015. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hat, en ugy gondolom, h hiaba elfogult egy szulo, azert o is tud es kepes is osszehasonlitani. Es ha egy baba csunya, akkor azt a szulo is latja. En ilyenkor csak annyit szoktam mondani, h "nagyon aranyos". ebben nincs benne, h szep, de az sem, h csunya. Aranyos attol meg lehet egy baba, ha cyunya. Egyebkent pedig a legcsunyabb gyerekekbol szoktak a szep felnottek lenni, szoval szerintem az nem jelent semmit, ha egy baba csunya. Az enyemek is csunyak voltak ujszulottkent, mint a kis bekak. Es mondtam is masoknak is, hiszen teny volt. Most 10 honaposak, es rengeteget valtoztak. A kisfiamnak szinte fekete szemei voltak meg par honaposan is, meg alig volt szempillaja, es kis girnyo volt :) Most oriasi vilagoskek szemei vannak, akkora szempillakkal, h feler a szemoldokeig :) A kislanyom ugyanugy kis bekaforma volt, meg aprobb szemekkel es meg kegyetlen kopasz is. Most ugy nez ki, mint egy porcelan baba, buzavirag kek szemekkel es voros hajjal. Most csodaszep mind a ketto, de nem szallok el ettol, m tudom, h sokat valtoznak, es lehet beloluk csunya gyerek, vagy akar csunya felnott is. Nekem nem az a fontos, h hogy neznek ki, hanem az, h az enyemek :)
2015. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én sosem hazudok, de tényleg.

Láttam már csúnya gyereket, ilyenkor azt mondom, csinos a ruhája, ha az, vagy hol vették a babakocsit, jó a színe, akármi... vagy csak hallgatok, ennyi.

Volt, hogy megláttam egy újszülöttet talpig habos rózsaszínben, épp gondoltam, megdicsérem (nem volt csúnya) hogy milyen szép kislány, erre kiderült hogy Gyurika, akit lánynak vártak... na, akkor hallgattam jó nagyot, jobb a békesség, aztán dicsérni is elfelejtettem :D

2015. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mert ez nem az a helyzet ahol őszintének kell lenni. Van amikor egyenesen tilos. De hogy melyiket választod, kell megfelelő intelligenciával kéne rendelkezz, ami nálad kérdező valószínűleg hiányzik, a többiekben viszont hála istennek még megvan.
2015. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nem hazudok, de nem is mondom azt a gyerekre, hogy csúnya. Egyszerűen nem mondok rá semmit és kész. De mondjuk a szép gyerekekre sem szoktam mondani, hogy szép. Nem értem, miért kéne egy kisgyerek külsejét pontozni? Ez a való élet, nem pedig egy szépségverseny! A felnőttekre sem mondjuk kapásból, hogy szép/csúnya, amikor először találkozunk velük, akkor a gyerekekre miért kellene ezt mondani?
2015. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!