Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt apu? Hogy...

Miért csinálja ezt apu? Hogy lehetne pszihológushoz vinni? Én is olyan leszek?

Figyelt kérdés

Próbálom leírni röviden.

Apu velem meg anyuval elég gonosz, mindenért leszid minket. Multkor egyszer anyu elhagyta apu doboz cigijét és apu akkora balhét vert, meg azt mondta nekem hogy engem szeretett a világon a legjobban (Múlt időben!!!) én meg kérdeztem, hogy mostmár nem? És ezután 3 napig nem szólt hozzám. A bátyám egyetemista és nagyon ritkán van itthon de akkor is csak a gép előtt ül. De apu nagyon oda van érte. Vele mindig beszélget meg este beköszön neki hogy jó éjt, hozzám meg be se jön. Anyuval is nagyon izé, pedig anyukámnak van egy betegsége és ő már attól is nagyon kivan. Én nemsoká elmegyek gimibe, kolis leszek, de nem akarom anyut itthagyni egyedül. Ő nemtud kiállni magáért, hanem eltűri a dolgokat.

Valahogy el kéne vinni apukámat pszihológushoz(mert szerintem depressziós is a válság meg mama halála miatt), de ő nem akar elmenni. A nagymamám is pont így viselkedett.

Félek hogy én is olyan leszek mint apu, meg mama.

Segítség!


2010. febr. 28. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű megoldás: wálás!
2010. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy ilyen emberrel nem biztos, hogy mehet a válás.
2010. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tesóddal kéne erről beszélni, mivel vele beszélget.h ogy egyik este mikor otthon van mondja meg, hogy ez így nem jó nektek.
2010. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tudatosítod, hogy nem akarsz olyan lenni, akkor nem leszel olyan, van az embernek saját akarata. A koliról, színvonalasabb továbbtanulásról ne mondj le, magadra is gondolj, hogy nem tesz jót Neked egy ilyen bántalmazó környezet. (Különben se biztos, hogy bármi is változna,ha maradnál, és a szüleid élete amúgy sem a Te felelősséged, nem Neked kell elrendezni - inkább nekik kéne arról gondoskodni, hogy zavartalan környezetben nőj fel...) Anyukád felnőtt ember, valamennyire ki kellene tudni állnia magáért, és ha nem válik illetve nem keres segítséget, az részben az ő felelőssége is - bár az igazi bűnös nyilván apukád.

Mindenesetre gyerekként nem valószínű, hogy rá tudod beszélni anyukádat a válásra,vagy apukádat arra, hogy pszichológushoz menjen. Utóbbit talán a háziorvoson keresztül lehetne megvalósítani -valamiért csak elmegy oda apukád előbb-utóbb, és akkor előre kéne szólni a háziorvosnak, hogy finoman vezesse rá,és küldje el egy ilyen szakemberhez. De ezt is inkább anyukádnak, kéne intézni, esetleg a bátyádnak.

Ha bántalmaz benneteket, vegyétek fel a kapcsolatot a NANE egyesülettel: www.nane.hu

2010. febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!