Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha nem vagyok/leszek...

Miért baj ha nem vagyok/leszek kitűnő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Általános iskolás 8.-os vagyok. A szüleim mindig megkövetelik tőlem a maximumot. Nagy problémát csinálnak belőle ha év végén egy-két négyes becsúszik :'(

Igazából nem vagyok rossz tanuló. Minden ötös volt tavaly a matekot és a kémiát kivéve. (azok négyesek) Teljesen humán beállítottságú vagyok. A logikára alapuló tárgyak soha nem mentek. Számolásban elég gyenge vagyok. De minden más ötös. Nem értem mi a problémájuk.

Miért baj az nekik ha nem vagyok kitűnő?


2011. szept. 2. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj! Attól, hogy nem vagy kitűnő tanuló, még lehetsz nagyon jó ember!
2011. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a szüleid ezzel csak szorongást váltanak ki belőled a teljesítménykényszer miatt. Olyannak kéne elfogadniuk, amilyen vagy. Első voltam.
2011. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem lehetsz mindenből nagyon jó. Nem vagy tökéletes, ahogy a szüleid sem. próbálj velük beszélni.


Ők is kitűnők voltak?

Ha igen, akkor valószínűleg az ő szüleik is ezt mondták nekik.

Ha nem , akkor csak simán nem szeretnék ha olyan lennél mint ők.


Ülj le velük higgadtan beszélgetni! És figyelj továbbra is a tanulásra, most inkább a félévi ötösre lesz szükséged nem az év végire (:


13L

szintén nyolcadikos c(:

2011. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ava87 ***** válasza:
100%

Én sosem voltam kitűnő tanuló, mégsem könyvelt el senki hülyegyereknek :)

Különben sem értettem, mi értelme van elvárni egy gyerektől, hogy kitűnő tanuló legyen. Persze ha szorgalomból tényleg kitűnő, az nagyon szép eredmény, valójában olyan gyerek nincs, aki mindenből ugyan annyira jó.

Én matekból egész életemben hármas voltam. Na és? Nyilvánvaló volt, hogy nem leszek matematikus, ezzel szemben magyarból, angolból szinte soha nem kaptam ötösnél rosszabb jegyet dolgozatra, évvégén meg mindig ötös voltam. A szüleim (szerintem okosan) inkább azzal foglalkoztak, hogy amiből jó vagyok, abban fejlődjek még jobban. Ami nem ment, azt meg természetesen gyakoroltatták, járattak tanárhoz, ha szükséges volt, de nem piszkáltak azzal, hogy ebből is pont olyan jónak kéne lennem, mint a többiből.

2011. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel a saját tökéletlenségüket mutatod meg nekik. Ők a szülők, sőt, A SZÜLŐK, akik eltervezték a te szép és jó életedet, a legjobb szándékkal, mindent megadnak, erejükön felül küzdenek, és erre fel a végeredmény "csak" egy majdnem kitűnő tanuló... Ezért rosszul érzik magukat, ha a teljesen kitűnő tanuló szüleivel találkoznak, és szóba kerülnek a tanulmányi eredmények... ők is teljesítménycentrikusak, csak a maguk világában. Hiszik azt, hogy neked tesznek jót, ha követelnek. Ott rontják el, hogy nem olyannak fogadnak el, amilyen vagy.

A keserűség ellen, amit ez okoz, nem tudsz mit tenni - hacsak azt nem, hogy minden egyes alkalomkor elmagyarázod, hogy a reál tárgyakból egyszerűen nem vagy olyan jó.

2011. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most volt a 20 éves érettségi találkozónk.

Az érvényesült az életben, akinek a helyén volt az esze - akár kitűnő tanuló volt, akár rosszabb.

Hiába volt kitűnő az egyik lány, ha csak magolt és abból volt a tudása, kevesebbet ért el, mint a közepes tanulók.

2011. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem értesz ezekhez a tárgyakhoz, nem a te hibád (bár megjegyzem általánosban volt olyan nekem is, hogy 4es lettem matekból és kémiából, viszont utána mindkettőből nyertem versenyeket, és vegyésznek készülök, szóval ez semmit se jelent hidd el)

Ja, és a 4es is jó jegy, ez is a neve, hogy JÓ!

Másrészt a többiből nagyon jó vagy, ha szerenéd elérni az elismerésüket indulj töri vagy magyar versenyeken vagy ilyesmi, nagyon sok ilyen van, régen én is jelentkeztem ilyenekre, vannak köztük érdekesek, szórakoztatóak, és elfeledteti velük, hogy a matek mondjuk kevésbé megy jól.

Vagy másként nézve...ők jók voltak ezekből a tárgyakból? Ha nem, akkor nem sok joguk van elvárni tőled, hogy ez érdekeljen, ha pedig jók voltak belőle, akkor kérd a segítségüket, akkor látják majd, hogy érdekel és próbálsz tenni érte.

2011. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És azt még kihagytam, hogy matekból fél évig jártam tanárhoz, és onnantól sose volt vele semmi problémám, sőt eredményeket is elértem vele. Nagyon sokat segített, kérd meg őket, hogy keressetek együtt egy jó matektanárt, akihez eljárhatsz különórára. Én előtte nem szerettem, de ezeken az órákon nagyon megkedveltem!
2011. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én épp az ellentéted vagyok, fullos reál...

soha nem voltam kitűnő, nindig voltak négyeseim de nem érdekelt. a kedvenc tárgyaimra koncentráltam és így lett belőlem fizikus. a nem kedvencekből meg puskáztam mint állat. (javaslom Nicholas Viktor puskázás mesterfokon című könyvét :-) )


Egyetértekaz előttem szólókkal, a követelés csak szorongást vált ki.

2011. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!