Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye az apának a gyerekre?

Van esélye az apának a gyerekre?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk együtt, 8 éve házasok. A férjem szüleivel közös telken, de külön házban lakunk. A tulajdonos a férjem, én és a gyerekek (7 éves, 3 éves) csak be vagyunk jelentve oda. Tavaly megcsalt, míg én a kórházba voltam a picivel majd 3 hónapig. Megtudtam de nem bocsátottam meg neki, hogy akkor nem állt mellettem mikor a legnagyobb szükségem / szükségünk lett volna rá. Az is igaz, hogy azóta a csillagokat is lehozná az égről ha tudná, de valamiért nem tudok megbocsátani. Megfenyegettet, hogy a gyerekeket nem vihetem, és mivel a húga jogász sok érvet sorolt fel az mellett miért kapná őket ő. Így én ugy tettem, mintha minden rendben lenne. a spórolt pénzemen vettem egy lakást.

A kérdésem, a gyerekek lakcím kártyáját kicserelhetem, hogy az legyen az állandó lakcimük? Ha már az lesz a lakcimük oda költözhettek velük, még a válókereset beadása előtt (ugy tudom akkor mindketten jogosan tarthatjuk magunknál őket, hisz nincs elhelyezési végzés). Dolgozok a fizetésem 200ezer felett van valamivel. A húgom és a szüleim, nagynéném családja közel és segítenek ha kell.

A férjem családja, gazdag. A két ház egymás mellett.

Van esélye a gyerekekre? Amúgy nem sokat törődik velük, szinte alig volt otthon, leszámítva ezt az utolsó pár hetet...


2015. jún. 5. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj egy ügyvéddel mielőtt ezt megléped. Nehogy bajod legyen abból, hogy a tudta nélkül változtatod meg a címüket. A másik, hogy mivel, ahogy te is írtad, nincs végzés, mi van ha egyszer a suliból/oviból haza viszi őket? Ott is jogosan lesznek. Elkezditek "lopkodni" egymás elől a gyerekeket?
2015. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Ne változtasd meg a címüket, annak semmi értelme. És szerintem gondold át még néhányszor a válást is. Mondom ezt úgy, hogy nemrég én is válásközelben voltam, mi párterápiára mentünk. Ha a válás mellett döntesz, akkor csakis a normál úton csináld, add be a válókeresetet, stb. Nem hiszem, hogy a férjednek komolyabb esélye lenne a gyerekekre, általában az anyának ítélik őket, hacsak nem vagy drogos, alkoholista, stb. Viszont a láthatást biztosítanod kell, azünidő is meg lesz felezve, ne vedd el a gyerekeket az apjuktól a te sérelmeid miatt.
2015. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A gyerekek lakcímkártyáját csak közös megegyezéssel cserélhetitek le, és ahhoz be is kellene őket jelenteni a lakásodra. Illegális, ha az apa nem egyezik bele. Rosszul tudod, a válókereset beadása előtt nem költözhetsz el önkényesen a gyerekekkel, gyerekrablásnak minősül, súlyosan büntetendő, ha a másik fél beleegyezése nélkül történik, meg ne próbáld!


Az egyedüli út az lenne, ha beadnád a válópert, az ideiglenes gyermekelhelyezést, és ha azt megkapod, akkor költözhettek, ideiglenes felügyelettel. De vedd figyelembe azt is, hogy a bíróság nem nézi jó szemmel, ha a gyerek megszokott környezetét megváltoztatják. Mindig annak a félnek van nagyobb esélye, akinél a lakóhely és környezet marad - tehát a megszokott óvoda, bölcsőde, iskola, közeg, barátok, család, stb., és az van hátrányban, aki messzebb költözne.


A férjed anyagi helyzetéről és a munkabeosztásáról nem írtál, csak a tiedről, így nem tudjuk kinek lenne nagyobb esélye.

2015. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a spórolt pénzeden vett lakás nagy valószínüséggel közös szerzemény, mert a házasság alatt szerzett összes vagyontárgy és az összes jövedelem közös.


De ennek alapjána "férjed" háza is közös, kivéve ha a szüleitöl kapta ajándékba, és erröl papír is van, vagy pedig már megvolt neki a házasságkötés elött.


Kivétel, ha a házasságkötéskor olyan szerzödést kötöttetek, ami alapján mindenki a saát jövedelméböl él, és nincs vagyonközösség.


Ettöl függetlenül a megcsalás jogilag nem indokolja egy házasság felbontását - ennek ellenére, ha beadod a keresetet, felfogják bontani.


A gyerekelhelyezés nem egyértelmü, mert egyrészt a gyerekeket nem feltétlen szakítják ki a megszokott környezetböl, viszont éppen ennyire valószínütlen, hogy az apa kapja, ha eddig föként te láttad el a gyerekeket és az apa nem.


A gyerekek lakcímét nem változtathatod meg az apa beleegyezése nélkül.

Viszont ha beadod a keresetet, akkor lehet kérni azt, hogy a gyerekeket ideiglenesen nálad helyezzék el, ezután viheted öket.


De az, hogy neked 200ezer a fizetésed, nem ok arra, hogy ne kaphasd meg öket.


Mindenképpen beszélj elöször egy ügyvéddel, és töle kérj pontos felvilágosítást, mielött bármit is lépsz.


A vagyonmegosztásnál esetleg kérheted az általad vásárolt lakást, a jelenlegit meg hagyod a férjednek, ha az nem saját vagyona. Ebben az esetben ugyanis a "saját" lakasod fele árát ki kell a férjednek fizetni.

2015. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
+ még valami: a spórolt pénzeden vett lakást felezni fogják a vagyonmegosztáskor, a férjed házát nem, mivel különvagyon ha jól értem.
2015. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nos, én a jogban nem vagyok otthon, de az emberismerettel próbálkozok... Amit a férjed csinàl az elmondottak alapján, úgy hívják, hogy èrzelmi manipuláció. Bár te kell ismerd őt 11 év után, de valószínűnek tartom, hogy csak marhára fél, hogy elhagyod és így próbàlt magához láncolni. Én a helyedben egyszer leülnék vele beszélgetni, csak kettesben és megmondanám neki, hogy már ideje lenne, ha felnőne ( egy ember akkor nő fel, ha felelősséget vállal a tetteieiért, ő megcsalt és ezért vállalnia kell a felelősséget, hogy te így már nem tudsz rá felnézni), aztán érdemes elmondani azt, hogy itt két kisgyerekről van szó, akiknek a legfontosabb egy anya ahhoz, hogy felnőjenek, hogy gondoljon bele abba, hogy ő hogyan bírná felnevelni a két gyerkőcöt ( itt nem az anyagiakra gondolok, hanem a törődésre, a tanításra, a velük való foglalkozásra stb. ), ezt ő lenne képes biztosítan? ( nagymama ide vagy oda ) Aztán elég nyomós érv az is, hogy elmondod neki, hogy tegyük fel, hogy vele maradsz a gyerekek miatt, de te már nem érzel úgy iránta, mint az előtt, így az ő hűtlensége miatt 4 ember boldogságát teszi tönkre. A sajátját, a tiéd, és a gyerekekét, mert előbb-utóbb a gyerekek is megisszák a levét. Én ezt ajánlanám, hogy első körben próbáld így megbeszélni vele, ha ez nem működik, akkor érdemes a jogi dolgoknak utàna nézni. Remélem segítettem valamit!
2015. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem feltétlen kell felezned a lakásodat, ezt mindenképpen meg kellene kérdezned ügyvédtől, lehet különvagyon is, ha igazolni tudod, hogy csak a te pénzedből vetted.
2015. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Aláírtam az esküvő előtt egy házassági szerződést, mert anyósom ragaszkodott hozzá. Ez esetben a lakás az enyém, a bankszámlámon megmaradt pénz is.

A férjem, közalkalmazott és a fizetése havi 600ezer Ft (jutalékkal együtt), jogász anyuka és testvér, apuka a médiában dolgozik. Mikor összevesztünk azt mondta nem érdeklik a gyerekek (én érveltem amelet, hogy a gyerekek még a telekre sem mennek vele anya nélkül) de tudja, hogy azzal bánthat csak ha elveszi tőlem őket, és minden kővel megmozgat, hogy nála maradjanak.

Igen, ő is azt mondta, hogy mivel oda vannak bejelentve ezért fogják neki ítélni. Bár én is közel vettem a lakást pont az iskola miatt. Ha nem marad más, arra is gondoltam, hogy nyaralás címén kimegyünk külföldre (apai nagymamámhoz) és ott hagynám el.

2015. jún. 5. 16:37
 9/15 anonim ***** válasza:
600 ezer közalkalmazottként? Ez nettó? Csak mert szerintem Magyarországon a miniszterelnök fizetése ennyi, ha csak a közszférát nézem ez kimagasló összeg.
2015. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg, de ha érdekel, a fizetése nagy része a jutalék.
2015. jún. 5. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!