Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők tudta és engedélye...

A szülők tudta és engedélye nélkül a nagymama titokban megkereszteltetheti az unokát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 13:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%
De ez tényleg nem árt. Én is meglettem keresztelve, ha hinnék Istenben most egész jól jönne, nem kéne egy csomó dolgon végig mennem, hogy meg lehessek keresztelve. Mert ugye csak a születése pillanatában teljesen ártatlan az ember.
2010. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ártani nem árt, de szerintem ez fontosabb döntés annál, hogy titkoban, a szülők tudta nélkül a nagymama így megtegye. Itt nem arról van szó, hogy árt-e, hanem arról, hogy meg lehet-e tenni, és ha igen, akkor mi van.
2010. febr. 27. 14:29
 13/34 anonim ***** válasza:
69%
Képzeld el, az én anyósom simán megrendezte a keresztelőjét a kislányomnak,megszervezett mindent, olyan vendégeket hívott a férjem családjából,akiket ki nem állhatok, szóval mindent lezsírozott az ÉN tudtom nélkül. Az egészben az fájt, hogy a férjem is tudott róla, de nekem, és az én szüleimnek nem szólt senki. A vége az lett, hogy mondtam, a kislányom és én nem megyünk el, ő pedig mondja le, vagy csináljon amit akar. Jaaa és a legdurvább, hogy ő szólt egy csajnak,hogy legyen a keresztanyja a babának, aki ugyan a családban van, de nonszensz, hogy ő lett volna a keresztanya. A kérdésedre a válasz: igen.
2010. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
63%

nos erre már megkaptad a választ


a keresztség viszont a protestáns tanítás szerint is elengedhetetlen az üdvösséghez, és nem egyszerűen egy felnőttkori hitvallás

2010. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

de nem is egy emberre ráerőszakolt dolog! Már ha valakinek ez tényleg fontos, és nem tökmindegy, hogy mi van.

Az utolsó előtti válaszolónak. tényleg durva, pont ettől tartok én is. Mondjuk én nagyn bízom abban, hogy a férjem ebben nem lesz partner.

2010. febr. 27. 14:34
 16/34 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak még csak annyit, hogy az a dolog nem csak az én bogaram, hanem a vallás megválasztásához való jog az ENSZ gyermek és emberi jogai közt is szerepel.
2010. febr. 27. 14:36
 17/34 anonim ***** válasza:
86%
Bár én római katolikus vagyok és csecsemőkorban lettem keresztelve és nem távolodtam el a hittől, csak azoktól az emberektől tartózkodom, akik nem hitelesek, de szerintem el kéne törölni vagy korlátozni kéne a csecsemőkeresztséget, csak akkor engedélyezném, ha a pici súlyos beteg, életveszélyben van, vagy hasonló, de egy ép baba esetén jobb volna megvárni egy döntésképes kort, és persze akkor is lehet hitre nevelni, de legalább maga döntsön arról, hogy melyik irányzatot érzi magáénak, ne az legyen, hogy később szívesebben tagadná le, vagy átkeresztelkedne, mert nem volt számára hiteles a példa, amiket látott.
2010. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
77%
Ami azt illeti, igen megteheti. Viszont! Nem értek egyet néhány előttem kommentelővel, miszerint "miért fáj az neked" stb. Ugyanis: a gyereket a szülők nevelik nem a nagyszülők. Másodszor: engem megkereszteltek kiskoromban római katolikusnak, mert a mama erőltette. Számomra a dolog értelmetlen, időpazarlás volt a sok előkészület, meg miegymás, ráadásul ha most keresztelkedésre adnám a fejem (23 éves vagyok) KIZÁRT, hogy katolikus lennék. És örültem volna, ha a szüleim képesek ellenálni a mamának, és engedték volna, hogy ezt én döntsem el, amikor akarom. Mellesleg nem hiszek Istenben, így sokkal inkább képmutatás a dolog. A kérdezővel abszolút egyet értek.
2010. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, teljesen egyetértek!
2010. febr. 27. 14:39
 20/34 A kérdező kommentje:
bocs, 14:38-nak írtam a kommentet
2010. febr. 27. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!