Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők tudta és engedélye...

A szülők tudta és engedélye nélkül a nagymama titokban megkereszteltetheti az unokát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 13:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Hát egy normális pap nem vállalja be az biztos.
2010. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Anyum ilyen helyen dolgozik. A keresztelőt a szülőnek kell kérnie, ha a nagyszülő kéri az nem megfelelő, elfogadható. Hisz a keresztelőn a szülők igérik meg, hogy az adott vallásnak megfelelően fogják nevelni a gyereket, a keresztszülő(k) segítségével, nem a nagyszülő...
2010. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Engem az átkosban így kereszteltetett meg a Nagymamám. 9 éves voltam. Anyukámnak hazavittem a keresztlevelet, a döbbenettől szólni sem tudott. Megvolt aztán kész. Mit tudott tenni. A családunk református, nem csinált belőle Anyu nagy ügyet.
2010. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

katolikus esetén jogilag nem


868. kán. -- 1. §. Ahhoz, hogy a gyermeket megengedetten kereszteljék

meg, szükséges:

1. hogy a szülôk, illetve legalább egyikük, vagy az, aki törvényesen

helyettesíti ôket, beleegyezzék


ilyenkor a legjobb az, ha a nagymama saját maga kereszteli meg a gyermeket, ugyanis a keresztség így is érvényes lesz

2010. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%
Az előző rendszerből hallottam már ilyen esetet, egy pap mesélte, hogy esküvőre készített fel egy párt, és egyiküknél így derült ki véletlenül, hogy mégis megkeresztelték, de nem a szülei, hanem a nagyszülő vitte el. Most nem tudom, de ha lehet, akkor se tartom jó ötletnek. Ha a nagymama mégis szeretné, ettől függetlenül is taníthatja a gyerkőcöt hitre, és később, ha a gyerek nagyobb lesz, dönthet maga is úgy, hogy meg akar-e keresztelkedni, már elsőáldozó korban dönthet a gyerek a szülő nélkül arról, hogy meg akar-e keresztelkedni.
2010. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy az anyósom római katolikus, mi pedig nem. Állandóan rágja a férjem fülét azzal, hogy meg kellene keresztelni a fiunkat. A férjem sem vallálos (egyébként az anyósom sem templombajáró), de se velem, sem az anyjával nem veszekszik emiatt.

Tartok tőle, hogy az anyósom a hátam mögött, az akaratom ellenére elviszi a kisfiunkat. Ilyenkor mit lehet tenni?

2010. febr. 27. 14:14
 7/34 A kérdező kommentje:
én is azzal értek egyet, hogy a gyermek ha nagyobb lesz maga döntsön, és hittant is tanulhat (sőt, nekem is fontos, hogy kereszteléstől függetlenül ismerje a bibliát)
2010. febr. 27. 14:16
 8/34 anonim ***** válasza:
50%
és neked miért fájna, ha a gyerek meg lenne keresztelve?
2010. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
52%
ártani senkinek nem ártana, a nagymama meg megnyugodna
2010. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
egyrészt mert nem vagyok katolikus, másrészt mert azt szeretném, ha erről a fiam (ahogy én is huszonéves fejjel lettem református, előtte nem voltam megkeresztelve), és nem a nagyanyja (akivel alig van kapcsolatna, nem jár hozzánk és 19 hónap alatt egy fél órára sem lehetett eddig rábíznio a fiunkat) döntene erről.
2010. febr. 27. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!