Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért számít furcsának, ha...

Miért számít furcsának, ha valaki a keresztnevén hívatja magát a gyerekével?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 12:52
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egyáltalán nem furcsa. Nem is értem miért lehet ez bárkinek is furcsa. A szülők is keresztnevén szólítják a gyereket általában... akkor nincs gond ezzel fordított esetben sem. Én nem szeretném ha a gyerekem majd anyának szólítana, az olyan semmilyen... és van nevem is.
2015. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
77%
Soha életemben nem gondoltam volna, hogy eljut a világ arra a szintre, ahol Anyának hívni valakit "semmilyen".
2015. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom a másik kérdésből jött ez, ott is leírtam hogy engem a lányom a keresztnevemen hív a kezdetek óta. Nem erőltettem rá, de azt se erőltettem hogy apa. Az anyjával a keresztnevünkön hívjuk egymást, és ezt vette fel a gyerek is. Az biztos hogy semmi köze a szeretet vagy tisztelet meglétéhez, csak egy szokás.
2015. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
55%
Hová jut a világ?? Komolyan nem értem. Normális emberek között(bár lehet, hogy ma már ők a hülyék mások szemében)az volt a legszebb dolog, ha a gyerekük először kiejtette az Anya vagy az Apa szót. Tele vannak ezek a szavak szeretettel, nem is értem, hogy kérheti valaki a gyerekétől, hogy holnaptól hívj Pistának.
2015. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
76%

Kiskoromban apukamat a kereszteneven szolitottam. Akkor semmi furcsat nem lattam benne, kesobb a nagymamam atszoktatott az Apura. Kamasz voltam, mire megkerdeztem anyukamat, hogy miert volt ez es elmondta a csaladi titkot: apai nagypapam nem az igazi nagypapam volt, csak nevelte apukamat. Az igazi apja egy szornyeteg volt. Ezert az "Apa" megnevezes apukamnak rossz emlekeket juttatott az eszebe, igy arra nevelt minket, hogy inkabb a keresztneven szolitsuk.

Anyai nagymamamat szinten a keresztneven hivjuk. Nala csak arrol van szo, hogy oregesnek tartotta a "nagymama" megnevezest, ezert ragaszkodott a keresztnevhez.

2015. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%

Nekem azért lenne furcsa, mert nálunk nem szokás és nem is ismerek ilyen családot. De ez a család magánügye, kinek hogy tetszik.

Mondjuk nekem eszembe jut ilyenkor, hogy pl. Marcsinak (ha mondjuk ez az anyuka neve) sok nőt hívnak, de anyának csak egyetlen egyet lehet, apának is.

De ez csak az én álláspontom, amúgy nem oszt, nem szoroz. Ha ilyennel találkoznék, nem tartanám furcsának, csak számomra szokatlannak.

2015. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
34%
Mert akkor kit hív anyának, apának?
2015. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%
Nekem fura lenne. Szinte látom, ahogy mennek valahová, találkozik a tini gyerek a haverokkal, és annyit mondd, hogy Sziasztok! Ez itt Juli. Az ott Anna, Jani és Kriszti a barátaim. Nincs különbség. Juli hiába az anyja, haver szinten van. Sem Anya, sem Apa nem lesz különleges szó az életében. Ez szomorú. Julinak mindenki hívhat, hív is, a postástól a boltosnéniig, de Anyának csak ő(k). Kár, hogy valaki (véletlenül vagy tudatosan) lemond erről az élményről és kapcsolatról. Én "Juliként" hívva nem érezném olyan közel anyámat magamhoz, mint Anyaként. Az ilyen mentalitású szülők a gyereknevelésben is a mindent megengedő, haverja vagyok a gyerekemnek típusú szülők? Ezt esetleg el tudom képzelni még.
2015. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
77%

"Az ilyen mentalitású szülők a gyereknevelésben is a mindent megengedő, haverja vagyok a gyerekemnek típusú szülők?"


Nagyon nem! Legalabbis az enyeim nem. Apukam lelki terrorban tartott kb 10-15 eves korom kozott,azota szerencsere normalizalodott a kapcsolatunk, a nagymamam meg mindig nagyon szigoru volt, igy idos korara pedig bigott katolikus lett es baromi nehez vele az elet.

2015. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
84%
A barátnőm fia utálja az apját, mióta véglegesen megromlott a kapcsolatuk, Zoltánnak hívja. Azt hiszem, ez sokat elmond.
2015. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!