Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért számít furcsának, ha...

Miért számít furcsának, ha valaki a keresztnevén hívatja magát a gyerekével?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 12:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem szokás. Kiskoromban azt mondták, hogy az a tiszteletlenség jele a gyerek részéről.

Nem fogom most megvitatni, hogy tényleg így van -e.

Szerintem ez rögzült évszázadok során az emberbe, ezért tűnhet furcsának, hogyha más családokban nem anyának, apának hívja a gyerek a szüleit.

2015. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
68%
Azért furcsa, mert nincs benne sem szeretet, sem melegség. A szomszédot is Margitnak hívják, anya viszont csak egy van.
2015. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Nem furcsa, ez is egy szokás. A család magánügye, ebbe senki sem szólhat bele.
2015. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
49%
Hideg és távolságtartó szerintem. Egy anya miért szégyenli, hogy ANYA lett? Miért nem szabad így hívnia a saját gyerekének?
2015. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
57%

Az ennyire többszáz éves szokás miért nem tartja magát házastársak közt?

Pl.:

-Nézd már asszony.

-Gyere uram...


Ehelyett a galádok a keresztnevükön szólítják egymást vagy 50-80 éve...

2015. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
66%
5# egyátalán nem ezt mondtam, csak szerintem ha látod, hogy az anyukád is anyának hívja a mamádat, te is anyának hívod az anyukádat, akkor miért ne ezt tanítanád a gyerekednek is?
2015. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
61%
"Asszony"-nak és "uram"-nak szólítani egymást házasságon belül nem ugyanaz, mint anyádnak azt mondani, hogy "Margit". A szomszédot hívom a keresztnevém, nem anyámat. Azért a minimális közelséget engedjük már meg annak a gyereknek, szerintem! Értem én, hogy öregít, ha valakit anyának hívnak, de a Margittól egy 3 éves gyerek szájából szerintem nem öreg lesz, hanem szánalmas.
2015. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Jól van na, nem kötekedni akartam.:)
2015. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%

Mert ha ezt más meghallja, abból rögtön arra következtet, hogy a gyerek nem tekinti apjának/anyjának az illetőt, ha pedig az nem tiltakozik ellene, akkor nyilván nem is teszi/tette meg azt, amit egy szülőtől elvárható.


Vidéken az is sértésnek számít, ha keresztszülői megszólítás nem adja meg a keresztgyerek.

2015. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
45%

"szerintem ha látod, hogy az anyukád is anyának hívja a mamádat, te is anyának hívod az anyukádat, akkor miért ne ezt tanítanád a gyerekednek is?"


Mert te gondolom, MINDENT úgy csinálsz, ahogy az anyád, nagyanyád csinálta? Gondolom, akivele gyüttélsz, az a férjed, a nászéjszakán vele vesztetted el a szüzességedet, uramnak szólítod öt és ö parancsol a családban, te meg szó nélkül engedelmeskedsz! Mert a nagyszülök korában így volt szokás, és elég sok szülönék is.

Amennyiben nem, akkor az érved nem érv, hanem csak kötözködés.


Szerintem az teljesen léynegtelen, hogy a gyerek HOGyAN nevezi a szüleit, a lényeg a HANGSÚLY és a HANGSZÍN. Lehet anyának, söt ÉDESANYÁMNAK is szólítani valahit és közben hülyének nézni, meg lehet aka´r Katinak is szólítani és közben a lehetö legjobb kapcsolatat fenntartani.


Azt azonban sehogy sem értem, hoyg valakit a keresztnevén szólítani miért RIDEG és TÁVOLSAGTARTÓ dolog - mert szerintem éppen hogy nem az.

2015. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!