Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyünk túl magunkat...

Hogyan tegyünk túl magunkat szeretteink tragikus halálán?

Figyelt kérdés
Én a mult hónapban talaltam rá édesapámra az iskolából hazatérve a bezárt házunk folyosóján. Szörnyű dolog ez, az ajtót kinyitva egyből rávetődött a fény es fel se fogtam a látványt hirtelen. ő is felakasztotta magát es én voltam aki eloszor ert haza. A látvány minden este elottem van, nem hagy nyugodni. Eloszor olyan volt mintha ott állna mozdulatlanul tartás nelkul aztán ránéztem az arcára Az arca fehér volt piros foltokkal, szája kék es a nyelve is ki volt öltve, a nyaka megnyúlt a lába a padlot érte, a kezei hidegen es kéken lógtak. Ez a kep kísért kísért minden ejjel mikor aludni szeretnek, vagy epp amikor az ajtót nyitom ki amikor hazaérek az iskolából.
2015. máj. 29. 23:40
1 2
 1/11 anonim válasza:

Részvétem, és sajnálom.

Hirtelen sok mindent akartam írni, de meggondoltam magam.

Sok embernek van hasonló élménye, de ez most nem ide tartozik.

Közhely, de az idő idővel múlékonyabbá, felejthetőbbé tesi mindezt!

De ez nagyon soká fog eljönni!

2015. máj. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnék bunkó, és az is leszek, mert ilyenkor nem tudom türtőztetni magam. Nagyon rossz húzás volt édesapádtól, hogy erre képes volt. Ráadásul otthon, ahol tudta jól, hogy valamelyik családtag fog minden bizonnyal rátalálni. Nem tudom milyen problémái lehettek, ami idáig fajult, de ez bizony nagy trauma egy gyereknek..sőt. Mindenkinek az.

Nagyon sajnállak, és részvétem mindezért. Ezen csak az idő segíthet. Légy türelemmel, és engedd el az utolsó emléked. A környezetváltozás sokat segíthet. Akár aludj pár napig rokonoknál, jó barátodnál/barátnődnél. Mozdulj ki otthonról. A sulinak mindjárt vége, itt a jóidő. Csak ülj ki a fűbe, és figyeld a természetet. De ne csak nézd, lásd is! Soksok boldog évet kívánok neked, élvezd ki, és ne szomorkodj. Az élet mindig megy tovább, sosem áll meg :) légy erős!

2015. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt. Egyébként is nehéz feldolgozni egy szerettünk halálát, főleg a te esetedben. Mindkét előttem szólónak igaza van. Idővel tényleg máshogy lesz. Próbálj mindig előre tekinteni, hogy veled mi lesz. És saját magadon segíteni,hogy előrébb tudj lépni az életben. Ez most még valószínűleg,mivel nemrég történt, elképzelhetetlen neked. Ez az édesapád döntése volt, hogy megtette. El kell fogadni, hiába nagyon szomorú ez.

Remélhetőleg van olyan személy a környezetedben akivel közeli viszonyban vagy. Beszélj erről a dologról vele, ne tartsd magadban, és engedd el ezt a borzasztó élményt. És hát.. én magam mögött hagynám ezt a helyet, és elköltöznék máshová.

2015. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en Edesapam is sajnos hirtelen atment egy jobb helyre nyugvani, mert az angyaloknak ott a helye es oriz engem...mar ket fajdalmas esztendeje. Tragikusan hunyt el. Nekem nyoszorogte utolso szavat ki es r m nezett utoljara a tragedia elott.

Azelott is sulyos depressziom volt, egy kicsit utana meg jobban az lettem. Megprobaltam megolni magam, halalalmaim voltak, nem erdekelt semmi.

AZtan...lett egy eletcelom...foglalkoztam a hobbiaimmal....es arra gondoltam h ez az elet csak egy homokszemcseje az egesz eletunknek, de lehet meg kevesebb is. Megtanultam nem ter-idoben latni a vilagot.

Szakemberek kezelnek, egyre boldogabb vagyok.

Apukadra ne haragudj, egy ongyilkos hajlamu nem gondolja vegig.

Az ido segiteni fog, illetve keress vmi hobbit. 15l

2015. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"ő is felakasztotta magát" - Miért, ki még? Egy is sok.


Egyébként nem voltak előzményei, hogy ilyenre készül, vagy képes lenne ilyet tenni?

Nehéz lehet, de muszáj feldolgozni, de gondoljátok végig, mi vezethetett idáig, ok nélkül nem történik ilyen.

2015. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

"de gondoljátok végig, mi vezethetett idáig, ok nélkül nem történik ilyen" - Pont ez az, amibe beleőrülsz. Ha folyton azon gondolkodsz, hogy mit tehettél volna, amivel mindezt megelőzöd, mit nem vettél észre, mit csináltál rosszul, hibáztatod magad.


Én is hasonlón megyek keresztül már hónapok óta és jelenleg csak remélni tudom, hogy nem úgy élem le az egész hátralévő életemet, hogy hibáztatom magam egy hozzám nagyon közel álló ember haláláért.

Az idő segíteni fog, közhely, de remélem igaz.

Szintén segítenek a kedvelt elfoglaltságok, az átmeneti környezetváltozás, a baráti társaság, beszélgetések.

2015. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Apád egy önző szemétláda, csak úgy megsúgom. Annyi esze lehetett vna, hogy kiírja az ajtóra, ne gyere be!


Én szerintem annyira mérges lennék rá emiatt, hogy nem álmodnék róla/vele.


Amúgy menj el pszichológushoz, ha zavar téged.

2015. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Okozhat betegség is ilyen szélsőséges tetteket, azért írtam, hogy nem árt átgondolni, mi miatt történhetett. Bízom benne, hogy a családnak amúgy semmi közvetlen köze nincs hozzá, de az ilyen esetekben benne van, hogy ha betegség, a hajlam öröklődhet, és ha így van, időben fel kell készülni rá, hogyan kell megelőzni. Azért írom, mert akadt ilyen betegség a családunkban, és egy tragikusan végződött sajnos.
2015. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen, ez tényleg nagyon átgondolatlan volt a részéről. már ha ezt a döntést is válaszotta, legalább ne otthon tette volna meg, főleg, hogy tudhatta hogy a gyerekek mennek haza, rátalálnak.. ráadásul a családi házban.ez egyszerűen érthetetlen, hogy miért nem gondolt rátok.

nem tudom, hogy ezek után megéri -e ott maradni a házban, lehet segítene ha elköltöznél legalább egy időre, mert írtad is hogy félve mész be azóta ott a bejárati ajtón.

költözz kicsit nagyszülőkhöz, úgyis mindjárt vége a sulinak. segítene, ha a nyarat ott töltenéd szerintem

2015. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Édesapám nem volt rossz ember, csak az utobbi 4 hónapban látszott rajta h baj van, soha nem beszelt a problémáiról, egy maximalista üzletember volt aki mindig uton volt. Mindent megadott nekunk amit csak tudott. De karácsony ota lattam rajta h nagyon lefogyott es kedvetlen volt, elzárkózott a külvilágtól. Mai napig se tudom h miert tette. De soha nem mondott semmit h mi a baj.
2015. jún. 2. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!