Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igen érdekes kérdés! Ha...

Igen érdekes kérdés! Ha valaki iránt utálatot ÉRZEL, vagy valakit utálsz nem ugyan az?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 13:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ugyanarról van szó, mert ha "csak" érzed, akkor is a tudatalattidba ez beleivódik, és ezért utálattal fogsz hozzá közelíteni, vele foglalkozni. Ha utálsz valakit, akkor az már frontálisabb, nyíltabb, de a lényeg, hogy így is-úgy is kiderül, megmutatkozik mindkét esetben=>ugyanarról van szó.
2010. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak: olyan egyértelműen leírtam az előbb. Tényleg nem érted a különbséget? Az érzés ugyanaz, de míg az egyik adott pillanatokra értendő, amikor az illető konkrétan jelen van az életedben, addig: ha valakit utálsz, az egy tartósabb dolog, és akkor is eszedbe jut, hogy utálod, amikor nincs veled. Nem hiszem el, hogy nem érted, vagy érzed a különbséget. Ha ugyanaz lenne, akkor szerintem a kérdező sem tette volna fel a kérdést. Az ő fejében is megfordult - esetleg tudta is, csak kíváncsi volt a véleményünkre - , hogy van különbség. Csak az érzés ugyanaz! De tudod mit? Még az sem:


Ha undorodsz valakitől, az egy intenzívebb érzés. Például undorodsz a tökfőzeléktől, és ha telenyomnák a bucidat, akkor kihánynád, vagy undorodsz a gilisztától és a férgektől, mert gusztustalannak találod, vagy undorodsz egy büdös embertől, mert ha a közelébe mész, a hányinger fog el. Ha nem látod őket, eszedbe sem jutnak, de ha látod őket, egy rendkívül erős érzelmet válthatnak ki belőled.


Ha utálok valakit, az más tészta, hiszen utálhatom a volt pasimat, mert átvágta a fejem, és rosszul vagyok tőle, ha csak rá gondolok és egy ideig ahányszor csak pasira nézek, eszembe jut, hogy mennyire utálom a szemétségéért. Utálom például a matektanárt, mert folyamatosan engem szivat, így utálom az óráit, majdhogynem az iskolát is.


Na, most már odáig jutottam, hogy semmiképp nem azonos a két érzés sem. Az undor intenzívebb és rövidebb időtartamú, míg az utálat kevésbé gyomorforgató érzés, ám hosszabb időintervallumot feltételez, és tartósabb érzés, azaz az érzés tárgyán túlmutató. Esetleg: már semmit nem tesz "szegény", de te rendületlenül utálod. :)


Ha esetleg egész tanulmányt vár valaki tőlem, akkor megírom - úgyis időmilliomos vagyok még pár hónapig - írja meg a címét és elküldöm neki. :D


Tényleg érdekes a kérdés, Kedves Kérdező! Amint látod, a kettő közti finomságot :) nem midnenki érzi. :)

2010. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitok! Én azt mondom, hogy nem ugyanaz. És úgy látom, ezen lehetne vitatkozni. :)

Egy személyről van szó egyébként, nem pedig tárgyról.

2010. febr. 27. 10:18
 14/22 anonim ***** válasza:
Mi az utalát? EGY ÉRZÉS... továbbiakban no commment!
2010. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem kell összekeverni az undor érzését az utálattal!!!!!!! Itt a kérdés az volt, hogy utálat és utálat érzés ugyanaz e? Hát jóhogy ugyanaz! Ez most olyan, hogy:

mi a különbség ha valaki iránt szerelmet érzek, vagy szerelmes vagyok belé... UGYANAZ!!!

2010. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ma 08:55 részére:

A tegnapi 19:01-es választ a Kérdezőnek szántam, nem Neked. A kérdésedre (miszerint "Tényleg nem érted a különbséget?") a válaszom az, hogy nem. Szerencsére különbözően gondolkodunk, és ettől (is) szép az élet. De ez miért baj egyeseknek...?

2010. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Most rájöttem, hogy hülyeség itt válaszolgatni, mert egyesek képtelenek megérteni a magyar szavakat. Most meg fogom kérdezni egy, az ELTE egyik szakán végzett, angolról magyarra fordító kedves, nagyra becsült barátom, hogy mit gondol erről a kérdésről. Nekem egyszerűen csak két diplomám van, így megértem, ha nem értitek a szövegelésem. Úgy tűnik az én IQ-szintem kevés, hogy a tiétekkel megértesse a különbséget. Most már csak az ő véleményét fogom leírni, az enyémen már túl vagyok és süket fülekre talált.


Ami a legjobban megdöbbentett, az a kérdező legutóbbi beírása. Én egyből gondoltam, hogy az undor tárgya egy személy, de az undor nem csak személyre érthető, ezért bátorkodtam általánosságban írni. Amúgy meg: ha valaki nincs azon a szinten, hogy megértsen valamit, akkor hiába is magyarázzuk neki, mert nem jut el az agyáig. Hát ez van.

2010. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyokos! Te nem tudod értelmezni a kérdést!!! Az utálatot minek kell az undorral összekeverni??? Én pl. utálok egy embert, mert nagyon megbántott, de ettől függetlenül nem undorodom tőle! A 2 nem ugyanaz!!! Te nagy értelmiség! Nekem csak egy diplomám van, mégsem keverem-e két különböző dolgot! Pfff...
2010. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
"Az undor intenzívebb és rövidebb időtartamú, míg az utálat kevésbé gyomorforgató érzés, "---> és ezt ki kérdezte? a kérdés: ---> UTÁLATOT érzel, vagy UTÁLSZ közti különbség!!!!!!!!!!!!!! És nem az undor és utálat közti különbség a kérdés! Az egyértelmű mindenki számára, hogy különbözik!
2010. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ne nevezz nagyokosnak, mert nem ültünk együtt a homokozóban!!!! Még akkor se, ha kicsit belekeveredtem! A lényeg, hogy ha valaki iránt utálatot érzek, az az érzés rövidebb intervallum és általában csak akkor érzem, ha látom, vagy valakivel beszélek róla. Ha utálok valakit, az akkor is eszembe jut, amikor nincs velem. Ha nem értesz - függetlenül attól, hogy egy "kicsit" elmentem más szó felé- , akkor nagyon tudlak sajnálni. Amúgy meg: te valami sértődött, frusztrált egyén lehetsz, aki ide jön sértegetni. Valamelyik kérdésedre sértő választ adtam, ami bántotta az érzékeny lelked? Hát sajnálom, így jött össze! Nem zavar, ha most mindenkitől egy piros jelet kapok. Én tudom, hogy mi a különbség a két érzés között és a kérdező szerint is van különbség, különben nem tette volna fel. Nekem ez elég, úgyhogy mostantól nem kérek értesítést a válaszokról, mert unom a beteg agyad! Ha eztán hozzám intézed a szavaid, akkor olvasgasd is utána, mert én nem fogom. :D
2010. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!