Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igen érdekes kérdés! Ha...

Igen érdekes kérdés! Ha valaki iránt utálatot ÉRZEL, vagy valakit utálsz nem ugyan az?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha valaki iránt utálatot érzel, azt utálod is és ha utálod, akkor utálatot érzel. Szóval :D, ugyanaz!
2010. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanaz, de például nyelvtani különbség, tudod, árnyalatnyi akad köztük. Elvégre ha egy külföldinek magyarázod, hogy mit jelent és mi a kettő közti különbség, például egy orosz anyanyelvűnek, neki is biztos több kifejezése lesz majdnem teljesen ugyanarra a szókapcsolatra.

Nem olyan erős a különbség, mint az utálat és a gyűlölet között, de elég közel vannak egymáshoz jelentésben.

2010. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
90%

A utálat - az 1 érzés. Tehát csak érezni lehet.

Tehát: uyganaz, csak 1 ill. 2 szóval kifejezve.

2010. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Lényegtelen :) Amúgy nem sok különbség van közte. De teszem fel, ha valakit utálok, akkor még mindig kötődöm hozzá érzelmileg, mégha utálom is.
2010. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a különbség, ha valaki iránt utálatot érzel, akkor lehet, hogy csak egy bizonyos cselekedete, szokása miatt érzed az utálatot, nem maga az ember iránt. Ha viszont az embert utálod, akkor utálod.
2010. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

az "utálatot érzek" csak egy finomabb kifejezés. de a lényeg ugyanaz.

mondjuk én senkit sem utálok, mert azzal már el is utasítom, és semmire nem vagyok kíváncsi ami vele kapcsolatos. de ha csak utálatot érzek, akkor csak ellenszenvesnek találom.

árnyalatnyi különbség van a kettő között.

2010. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanaz! Legfeljebb egy adott pillanatban.
2010. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az utálat egy érzelmi állapot, egy érzelem, nem? Érzelmek nélkül, pusztán tudatosan nem tudsz valakit utálni, csak elítélni.
2010. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben mi az "igen érdekes"? Ugyanazt jelenti mindkettő, esetleg árnyalatnyi különbséget bele lehet látni, de azt sem feltétlenül.
2010. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A 3. választ adónak van igaza. Ha valaki iránt utálatot érzel, akkor az adott pillanatban érzed, amikor látod, vagy valamit cselekszik, de főleg, ha látod. Amint kikerül a látókörödből, eszedbe sem jut és nem foglalkozol vele.


Ha valakit utálsz, akkor ez az érzés akkor benned van, illetve akkor is eszedbe jut, amikor nincs előtted, vagy nem látod. Ha valakit utálsz, az tartós érzelmet jelent és tartósan van jelen az életedben, ha undorodsz valakitől, az egy adott időszakra vonatkozik és nem folyamatos.

2010. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!