Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viseljem el? Hogy tegyem...

Hogy viseljem el? Hogy tegyem a páromnak is elviselhetővé a követkző napokat?

Figyelt kérdés
Ért egy elég nagy tragédia minket, én inkább beszélnék róla, párom meg magában szereti elintézni inkább az ilyen ügyeket. Ráadásul még más miatt is a nyakán a hurok, sok a munkája. Nem szeretném őt bántani, de nekem ebben a helyzetben kommunikációra lenne szükségem. Mással nem tudom megbeszélni, mert senki nem tud a dologról. Mit tegyek?
2010. febr. 25. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a pároddal való megbeszélés ennyire kilőve, akkor ide még mindig leírhatod, hisz itt senki nem tudja ki vagy. Ha pedig csak a párod tudja, akkor nem is fog senki rádismerni, tanácsot a feldolgozásához viszont talán tud adni valaki.
2010. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ide mindenképp leírom majd, olyan sok kedves ember tud vígaszt nyújtani!

Többször volt már gondunk (ekkora sosem), és én addig (napokig) mondogattam a páromnak, meg panaszkodtam, amíg kitört, hogy nem vesze-e észre, hogy őt is ugyanúgy bántja? Nem vettem észre, mert nem mondott róla semmit, talán kicsit többet hallgatott és gondolkodott a szokásosnál. Ő ilyen fajta :S

2010. febr. 25. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Minden ember más. Van, aki ezt magában szereti elfojtani és van, aki ki szereti beszélni. Ha annyira nagy a tragédia akár pszichológussal is megbeszélheted, sokat tudnak segíteni :)
2010. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű tragédia? Haláleset, kilakoltatás, betegség...
2010. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mintha magunkat látnám. Az én férjem is ilyen. Ha valami bántja nem tud róla beszélni, magában rendezi le mindig. Nagyon nehéz. De azért meg lehet rá találni a megfelelő hullámhosszt. Végül is elég nagy probléma lehet, de ha nem tudjuk konkrétan sajnos csak általánosságban tudunk valamit is tanácsolni.

Nálunk ha valami nagyobb baj történik is általában napokig nem beszél róla, magában örlődik (azért észre szoktam rajta venni ha valami nem stimmel). Ilyenkor sajnos el kell telnie pár napnak, és igenis leülök vele és próbálom rávezetni hogy ez nem csak Neked hanem nekem is ugyanúgy fáj. Ha ő még ilyenkor is magában tartja, én elmondom neki amit érzek, de ekkor már késztetést érez arra, hogy "véleményt" mondjon és sikerülhet ilyenkor megbeszélni, de ez tényleg helyzetfüggő.

2010. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A közös babánkat, akire rengeteget vártunk, sajnos ki kell venni belőlem, mert nincsenek rendben vele dolgok. Ki kell mondjuk rá az ítéletet, nincs mód a megmentésére, nem szeretném részletezni, hogy miért.
2010. febr. 25. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a babát!


Szerintem mondd meg a férjednek, hogy tudod, hogy nem szeretne róla beszélni, de neked szükséged van arra, hogy kibeszéld magadból ezt a tragédiát, mert másképpen nem tudod feldolgozni. Neki se jó, ha magában tartja... Szükségetek van egymásra, meg a szeretetre, most még jobban össze kell tartanotok. Kérd meg, hogy üljön le, és hallgasson meg... Hátha belőle és "kitör" a fájdalom.

2010. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18:05 vagyok. Ez nagyon nehéz. Őszintén sajnálom, tényleg nem lehetett könnyű döntés. De ezt a döntést ketten kellett hogy meghozzátok, és ketten is tudjátok csak átvészelni, megbeszélni és ha lehet akkor túltenni magatokat a dolgon, mert elfelejteni nem tudjátok. Ebben sajnos konkrétumot nem tudok mondani, mert ezt még nem éltem át. Hát szerintem pár napnak azért el kell telnie ahhoz, hogy ezt az ember meg tudja beszélni.

Nekem a családban hasonló történt. Megszületett a baba, majd 3 napra meg is halt. Okokat nem akarok írni, a lényeg, hogy az anya hetekig nyugtatókon élt a férje csak annyit tudott tenni, hogy átölelte és biztosította, hogy mellette van. De nálatok annyiban más, hogy (nem akarom,hogy kegyetlenül hangozzon)sajnos nektek kellett dönteni. (ennek tudjátok az okát ha nekem is ilyesmi lenne valószínű én is így döntenék).

Talán annyit tudsz tenni, hogy egyenlrőre csak biztosítod affelől hogy együtt vagytok, átöleled és majd csak egy idő múlva lehet erről beszélni. Ez a leghülyébben hangzik, de sajnos ilyenkor az egyetlen ami segít az idő. De ugyanakkor azért igenis kell róla beszélni, én azért azt tanácsolom, hogy akkor mondjad el neki Te, hogy mit érzel, hogy Rád ez milyen hatással van, és eközben nagyon erősen öleld át. Talán így sikerülhet valamit a dolgokról beszélni, mert előbb vagy utóbb kell...

Mégegyszer is nagyon sajnálom a dolgot.

2010. febr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!