Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig viseljem még el?

Meddig viseljem még el?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek 2éve. Barátomnak anyagi gondjai vannak,reggeltől estig dolgozik,este hazaér,fáradt,nem is találkozunk,nem beszélünk telefonon sem,ha beszélünk,akkor csak olyan 2percet,abba elmondja,hogy mi volt vele,velem nem is törődik.

Megértem,hogy kell a pénz,dolgozni kell,de azért ha kapcsolatban él,valamennyit tudnia kéne arról is,akivel van..nem? Nagyon rosszul esik,hogy hónapok óta az megy,hogy fűt-fát megígér,de mindig a munka lesz belőle!

Melózzon,kell a pénz,pihenjen,az ember szervezetének muszáj, de hol velem nem tud lenni???

Ha nem is tud átjönni,olyan helyen dolgozik,hogy VAN ideje telefonozni, de nem keres,semmi sms,semmi, mindig csak én hivogatom..

Mikor átjön,és megemlítem neki,hogy néha kereshetne,akkor kiakad,hogy nem értem meg..de megértem,de nehéz úgy élni,hogy semennyire nem törődik velem!

Vasárnap végre kettesben tudnánk lenni,erre hívja a haverja,hogy menjünk fel hozzájuk,házibuli lesz,erre rögtön megy,mert nem hagyja el miattam a haverjait, felejtsem is el,ott is együtt leszünk... de az telejsen más szerintem... nem bulira vágyok..Annyit kértem,hogy hónapok óta nem volt olyan este,hogy kettesben legyünk,ezt az egyet használjuk ki,de neki a haverok fontosak,mert sok ilyen eseményt lemondott már miattam..!

Nehezen viselem,mégis mit tegyek?

18 éves vagyok,és full szerelmes..


2011. máj. 19. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nehéz helyzetben vagy, és igazad van teljesen. A párod számára utolsó helyen vannak a te lelki szükségleteid, neki sokkal jobb, ha rövidke szabadidejében egy füst alatt lerendezhet téged és a barátait is.. hiszen dolgozik eleget, legalább azon az egy napon úgy legyen, ahogyan ő akarja. Csakhogy így veled van kiszúrva, te nem kapod meg, amit akarsz..

Két ilyen kapcsolatot is ismertem, ment az ígérgetés a fiú részéről, hogy ez a kettőjük érdeke, milyen jó is lesz majd később, csak 1-2 évig kell ilyen keményen melózni, utána majd élhetnek boldogan.. mindkét esetben néhány év múlva feladta a lány, bármilyen szerelmesnek is érezte magát az elején. Azóta mindketten boldogok, teljes életük van, a fiúk pedig pontosan ugyanúgy kergetik a pénzt, és elfelejtik élni az életüket..

2011. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi előre is, de nem lesz túl pozitív, amit mondok. Én átéltem totál ugyanezt a helyzetet, mondjuk én már majdnem 24 voltam, akkori barátom 26. Jól indult a kapcsolat, a pasi is igen lelkes volt, meg én is, aztán a barátomnak anyagi gondjai lettek. Rengeteget dolgozott, és ő is "eltűnt". Ráadásul, mi még távkapcsolatban is éltünk. Én maximálisan megértő voltam, mondtam, hogy semmi gond, ha nincs pénze utazni, majd megyek én, belefér.


Igen ám, de a barátom ugyanezeket a tüneteket produkálta. Nem keresett már szinte soha a vége felé. Néha írt egy-egy ímélt, de az is csak pár mondat volt, hogy mit csinált aznap stb.


Egyszer aztán elegem lett, és megmondtam neki (telefonon), hogy azt megértem, hogy melózik, de azért néha-néha legalább egy sms-t eresszen meg, sőt még azt se kell, csak akkor csörögjön rá egyet a telefonomra (hogy azért gondol rám), azért még fizetni se kell. Mondta, hogy nem fér bele az idejébe. Mondtam, ne haragudjon már, de amikor üresjárat van az életében, pl. sétál, vagy mondjuk ül a vécén (!), akkor csak nem melózik, egy darab csörgés tán csak belefér. Mondta, hogy jajj, annyira a melón jár az esze...


Hát nem tudom. Én ezen berágtam. Jó ideig türelmes voltam, de ilyet mondani, hogy nem tud még csörögni se...


Aztán jött a következő "érdekesség". Közeledett a szilveszter, ami nekem a szülinapom is egyben. Számítottam rá, hogy együtt töltjük, elhívtam magamhoz, de a kedves ex közölte, hogy ő már megbeszélte a legjobb barátjával még tavaly, mikor mi nem ismertük egymást, hogy azt vele tölti, és az ígéret szép szó stb. De "szeretettel várnak" engem is, tette hozzá kényszeredetten.


Aztán persze nem került sor a bulira, mert a kedves ex idő előtt szakított velem. Részleteket lásd, ha érdekel: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Az volt amúgy, hogy odarendelt magához, közölte, hogy vége, aztán másnap mehettem vissza az első vonattal. S*ggfej!


Egyébként azzal indokolta a szakítást, hogy az anyagi gondjai miatt megszűntek az érzelmei. Próbáltam támogatni, biztatni, mondtam, hogy csinálja nyugodtan a dolgát, én megértem, hogy most nem tud annyit beleadni a kapcsolatba, de ő azt mondta, hogy nem, nem, ez nem megy neki. És egyébként is, mi annyira más anyagi körülmények közül jövünk, hogy ezt a kapcsolatot nem lehet folytatni (!).


Ennek volt annyi alapja, hogy engem eltartottak a szüleim, ő pedig a doktori ösztöndíjából élt. Tény, hogy több mindent megengedhettem magamnak, de SOHA, SEMMIT nem kértem tőle, nem vártam el tőle, hogy meghívjon ide-oda...


No, de visszatérve a kérdésedre: én azt látom gázosnak a leírásodban, hogy a barátod a haverjaival azért találkozik, veled meg nem. Én már tuti dobbantanék (a rossz tapasztalatom miatt), de hát te döntöd el. Ha még megér neked egy misét, próbálj vele beszélni, legyél kedves és megértő, biztosítsd a támogatásodról, de mondd el neki azt is, hogy szeretnéd, ha többet lennétek kettesben. És egy buli a haverokkal nem ugyanaz (hajjaj, de ismerős!).


Sok sikert, remélem, rendeződik majd.

2011. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh..meglepő,de nagyon hasonlít kettőnk helyzete!

Nálunk is ugyanez van,de ő még a fejemhez vágja,hogy örüljek,hogy a szüleim megadnak mindent,de sajnos erre az ő szülei nem képesek!

Most felhívott,hogy elfog menni,ha megyek,ha nem,mert évente egyszer van ilyen,és annyi mindenről lemaradt miattam,hogy oda mindenképpen elfog menni!

Persze eljátszottam a megértőt,de már idegroncs vagyok!

Iskolába járok még, muszáj tartanom magam a többiek előtt,de annyira kikészültem,hogy a nap 24órájában sírni tudnék..

Visszagondolok arra a kedves,aranyos srácra,akit megismertem,aki még fél éve boldogan jött át nap mint nap hozzám, minden szuper volt...

És ide jutottunk?!?:SS

Nem tudom felfogni.. nem tudom,hogy lehet-e még változtatni ezen..csak kérdéseim vannak..senkim nincs,minden barátom én hüly..e feladtam miatta..

(Barátom van,ezalatt a nagy "LB"-kre gondoltam)

Szóval ez a helyzet..ő megy Vasárnap,mikor EGYSZER velem lehetne,én pedig idézem..:"Okos lány vagy,feltalálod magad.."

Mikor megkérem,hogy vegyen vissza a munkából maga miatt is,akkor annyit mond,hogy ..:" Befejezed az iskolát,össze akarok költözni veled,a házat nem hitelre kell megvennem..."

Ha velem tervezi a jövőt (állítólag),akkor miért a barátok.....???

Puff neki..

köszi a választ!:)

2011. máj. 19. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátaiddal felvehetnéd a kapcsolatot, most legalább van időd rájuk.
2011. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok (aki a hasonló szitut írta le). Azt elfelejtettem mondani, azt bizony én is megkaptam a kedvestől, hogy bezzeg engem eltartanak a szüleim stb. stb. Volt képe ezt mondani nekem, mikor kapcsolatunk elején mondtam neki, hogy az anyagiak elég érzékeny téma nálam (nem milliomosok a szüleim, de az tény, hogy nem szűkölködtünk).


Szóval szerintem ez oltári bunkóság, hogy ezt vagdossa a fejedhez, ezt nem kéne hagynod.


Közös jövő? Hát te tudod, de ha már most sz*r a kapcsolat, nem lesz jobb később. Ne hülyéskedj már, 18 vagy, ráérsz még. Jó, tudom, rohadt könnyű mondani, meg hát úgyis te döntesz, te érzed, te vagy benne... de hidd el nekem, megérdemelsz egy olyan pasit, aki még a lábad nyomát is megcsókolja. Nem pedig abban merül ki a találkozásotok, hogy a haverjaival együtt úgymond téged is "letud".


Egyébként a barátod hány éves? Azt nem írtad, ha jól emlékszem.


Szóval azt mondom, ha neked ér annyit a dolog, mondd el ezeket neki szépen (de nyugodtan, ne idegesen -- tudom, nehéz). Ha meg ennyire nem megértő, akkor gondolkozz el, kell-e neked ez a kapcsolat.

2011. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző. Hát, azt viszont nagyon nem jól tetted, hogy hanyagoltad miatta a barátaidat... illetve oké, egy bizonyos szintig természetes, hogy háttérbe szorulnak a barátok, de ha teljesen leépíti őket az ember, a végén ki marad...? Kellenek a barátok. És jól mondja az egyik hozzászóló, vedd fel velük a kapcsolatot újra, ne legyél ennyire beszűkülve a barátodra!
2011. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ilyen "osztálytársaim" vannak,akikkel vagyok napközben,viszont olyan,akivel bármit megbeszélhetek,az csak a kedvesem volt!

Én 18 éves vagyok,ő pedig 23 éves!

2éve vagyok vele, 3éve ismerjük egymást!

Most hívott fel,hogy átjön,beszélek vele,este jelentkezem!

Puszi!

2011. máj. 19. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, írj majd, kíváncsi vagyok, mire jutottatok!
2011. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos..ideért, mosolyogva,odabújt hozzám,elkezdett puszilgatni,mesélt,és így-meg úgy szeret stb..

Aztán elvoltunk,és 7órakor közölte,hogy neki most mennie kell (fél7-kor ért ide), mert megy melózni.

Ez annyira levette a jókedvem,hogy valami vámpír bújt ki belőlem.. elkezdtem nagyon erősen zokogni,sírni,nem tudtam abbahagyni,hogy mikor végre egyszer átjön,akkor is csak fél órára.. Erre ő ideges lett,hogy nem értem meg,hogy melóznia kell.. mondom,hogy oké,de vasárnap,mikor veled lehetnék,akkor is haverozni? Erre a válaszát idézem:" Abbahagytam miattad a kosarazást, elhagytam egy csomó barátom,ezt enged már meg.."

Mondom,tedd,csak tennéd akkor,amikor csomót együtt tudunk lenni,nem akkor,mikor 30percekre látlak..

Erre felidegesítette magát,elment,és közölte,hogy hagyjam,mert elege van belőlem..

Persze megint ki maradt faképnél,sírva???

ÉN,aki csak ki merte nyitni a száját....:SS:(

Ennyi!:S

Neked amúgy van valakid már az ex óta?

2011. máj. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!