Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van akinek tényleg a családala...

Van akinek tényleg a családalapítás az életcélja?

Figyelt kérdés

Külföldön élek már jó ideje. Dolgozgatok, tanulgatok, tervezgetek, de még botrányosan az elején vagyok mindennek.

Nyelvsuliba járok, hogy elérjem az egyetemre/továbbképzésre (attól függ, hol indul a szak) elvárt nyelvi szintet.

A tanár egy téma kapcsán megkérdezte, ki mit csinálna másként az életben. Mindenki mondott valami apróságot, hogy például más szakmát tanult volna, nem csak 30 felett költözött volna ki, több nyelvet tanult volna...

Egyedül egy fiatal lány mondta, hogy ha újra élhetné az életét, ugyanezt az utat választaná, mert úgy érzi, mindent tökéletes csinált.

15 évesen férjhez ment, 16 évesen szült, most a férjével élnek idekint egy ötszobás házban, nagyon jó körülmények közt. (4 saját autó van a családban) A lánynak 8 általánosa van meg, nem dolgozik, és az anyanyelvén kívül egyedül ezt a nyelvet beszéli kicsit, amit a suliban tanulunk.

Nem szoktam mások életében vájkálni, de én úgy érzem, mindent elrontottam, nem teljesítettem eleget, nem haladtam.

20 évesen kijöttem külföldre, az addig tanult 5 nyelv mellé egy év alatt elsajátítottam egy hatodikat középfokon, dolgozni kezdtem (pont ma vettek fel a 3. munkahelyemre), és x féle variációm van a jövőmre vonatkozóan.

Mégis úgy érzem, amit nyújtok, az kevés. Ha többet tanultam volna, ha több nyelvet elsajátítottam volna, ha még otthon lediplomázok...



Miért van az, hogy másokat boldoggá tesz, hogy családjuk van, egyesek meg, mint én, csak hajtani tudnak, és nem érnek el semmit?


21L


2015. máj. 21. 15:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Európai lányról (18) van szó, mielőtt valaki arab vagy indiai kulturális sajátosságot tippelne.
2015. máj. 21. 15:45
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Felőlem mindenki azt csinál, amit akar.
2015. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ, hogy gyerekkorban hogy neveltek. ha úgy neveltek, hogy semmi sem volt jó, amit csináltál, kritizáltak, szidtak, nem dicsértek eleget, nem hagyták, hogy kibontakozz, hogy magad próbálkozz és abból tanulj, hanem mondogatták, hogy rossz vagy, rosszul csinálod, ezt nem tudod, stb.: akkor attól lettél ilyen elégedetlen, saját magának megfelelni nem tudó, kapálódzós valaki.

Nem a te hibád, csak tudatosítani kell magadban ezt. És még nagyon fiatal vagy, szóval simán lehet még jó életed.

2015. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

hát én biztosan nem elégednék meg a lány sorsával, hogy 15 évesen férjhez menni, gyereket szülni stb. valószínű sosem fog továbbtanulni vagy dolgozni, ha olyan típusú a lány.

előttem nem ilyen célok rebegnek, de hát különbözőek vagyunk.

én is ismerek egy ilyen lányt-volt osztálytársam. ő is nagyon fiatalon szült, most 19 évesen jön a második. neki is 8 általánosa van, meg egy megkezdett bolti eladó szakmája.

én nem elégednék meg ezzel,főleg mivel másokra vagy utalva ilyen helyzetben! szóval ha a pasi lelépne, és kapna egy minimális gyerektartást, akkor mihez kezdene a lány vajon? kicsi gyerek mellett nehéz munkát találni/vállalni, ráadásul nem is nagyon képzett.

szerintem mindenki tegye azt amit ő szeretne, de ne csodálkozzanak, hogy amit ők csinálnak az nem nagyon követett életforma.. (pl zaklat olyanokkal hogy mikor akarunk már gyereket a párommal?!? nem mindenki akar tinimami lenni..)


egyébként miért beszélsz 5 nyelven, ha egy olyan országba mentél ki ahol meg kell tanulnod egy hatodikat?

2015. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért ne beszélhetnék 5-ön? Amugy sem tervezek hatnál megállni, ez a hobbim :)
2015. máj. 21. 16:21
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
21évesen még mit sirdogálsz? én is kint éltem külföldön éveket ott is sok olyanba belefutottam akik 16-17évesen csináltak x kölyköt,azt most gyorséttermeken kivül SEHOVÁ nem kellenek.... szóval valamelyik szülő részről volt pénz keményen.Mind1 melyik Nyugati "fényűzőnek hitt" országban vagy a világon.Ha nincs háttered,ott sem lesz jobb életed.
2015. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit mondott volna? Beismerné egy csomó ember előtt, hogy élete legrosszabb döntése volt gyerekként gyereket szülni?

Hol engedik, hogy ilyen fiatalon férjhez menjen?

2015. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem igazan ertem, akkor most Te irigyled az a lanyt vagy sem? Esetleg csak a boldogsagat szeretned Te is viszont nem tudod Neked mi lenne az? Gondolj arra, hogy mit ertel el eddig es ne arra, hogy mit nem. Hiszen van celod Neked is, leirtad. Szerintem ez egy atmeneti allapot. :)
2015. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sarkítottan: van, aki "karrierista", van, aki "családcentrikus", van, aki egyszerűen maximalista, mindegy, hogy a munkában vagy a konyhában dolgozik.

Van, aki azért koncentrál a munkára, mert nem talált megfelelő párt magának, és van, aki feladja az esetleges karrierlehetőségeit a családjáért - meg van, aki egyensúlyoz a kettő között.

Ez mind-mind egyrészt világnézet kérdése, másrészt a külső körülmények hatása. Ki ilyen, ki olyan.

És igen, lehet a család valakinek az életcélja (más kérdés, hogy ez nagyon rizikós tud lenni manapság: a pár szétválhat, a gyerekek kirepülnek stb.), és egyik percről a másikra ott maradhat valaki egyedül (rosszabb esetben egy fillér nélkül)

2015. máj. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Te most panaszkodsz vagy dicsekszel? :)


Mégis mi a fenét akarsz 21 évesen? Inkább tanulj, iratkozz be egy egyetemre, mert azt tuti nem végezted el 21 évesen, ha dolgozol küldöldön.

2015. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!