Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tett ilyen kijelentést?...

Miért tett ilyen kijelentést? Olyan lekicsinylő volt.

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a gyerekünkkel, de mostanában szeretnék visszamenni dolgozni. A férjem tett egy ilyen kijelentést, hogy neked csak 50-60 ezret kellene keresni, hogy a számlákat fussa, ő úgy is tök jól keres, úgy már eléldegélnénk.

(Az előző munkahelyem sajnos nem kerestem sokkal többet ennél, még a kicsi előtt, pedig diplomás vagyok, csak ahol élünk nincs munkalehetőség.)

Ez szarul esett, azt válaszoltam neki, hogy menj el te ennyiért dolgozni, én nem kereshetek többet ennél, úgy gondoltad? Erre ő: én minek mennék ennyiért, mikor ennek a tripláját keresem, és röhögött.

Annyira lenéző volt ez a viselkedés, elég szar volt robotolni 70 ezerért, mert állandóan túlóráztam és persze ezt a munkát is tök lenézte, mert szerinte csak lógattam a lábam. Ezért is volt, hogy pár hónapja megbeszéltük, hogy elköltözünk innen egy időre, hogy a kicsinek is több lehetősége legyen és én is találjak munkát, mert már itthon becsavarodok és nálunk nincs munkahely. A férjem kérheti bárhová az országban az áthelyezését, tehát neki biztos munkahelye lenne bárhol, én meg bízok benne, hogy találok. Kipróbáltam magam, elküldtem egy-két álláspályázatra az önéletrajzomat és bizony felkerestek, tehát, biztos lenne nekem is munkám.

Most meg már nem akar elmenni sehová, maradjak csak otthon, neveljem a kicsit, minek dolgoznom... És ahogy ezt előadta, ezzel a lealacsonyító stílussal és kiröhögve?!

Szerintetek ennyire le kell nézni, azt, aki kevés pénzért dolgozik, felelősségteljes beosztásban, ki kell nevetni, hogy én a tripláját keresem ennek, tehát én vagyok a fej.

Nagyon nem esett ez jól.


2010. febr. 25. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ritka egy egoista hólyag a férjed, már ne sértődj, de így van. Már maga a dolgokhoz való hozzáállás is vérlázító.

Kevés olyan szerencsés nő van, aki otthon tud lenni a gyerekekkel, van mondjuk egy közös vállalkozás, hogy mégiscsak legyen munkája és a férj tökéletesen el tudja tartani a kis családot. Vagy van egy nagyon jól kereső férj, és a kis család igazi paradicsomban él és ez nagyon jó nekik.

De nálatok te nem elégedsz meg az otthonléttel és a gyermek is gondolom közösségbe van már ( bölcsi-ovi) és szeretnél te is dolgozni, ezt nem szabadna lealacsonyítani.

Én a helyedben keresném a lehetőségeket és a férjemet meg kész tények elé állítanám. Ha meg nem működik és továbbra is azt akarja a férjed hogy otthon legyél és csak ő érvényesüljön és még ezt a fejedhez is vágja akkor az semmi jóra nem vezet.

Küzdj a saját önmegvalósításodért, állj a lábadra, ne hagyd magad elnyomni, keress munkát, építs karriert ha neked ezzel teljes az életed.


Kétgyermekes dolgozó férjes családanya

2010. febr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Hát te tudod, hogy mennyire volt bunkó,de szerintem 150-180 ezer sem túl sok, hogy ezzel annyira nagyképüzzön egy családapának ez a minimum amit megkeressen.

De van egy barátnöm ahol a férj nem engedte a lányt dolgozni.


Szerintem most ami benned van mi bántott meg azt mind írd le. és mikor haza megy akkor mond el neki, ha nem ´riod le, mikor szemtöl szembe állsz már nem fogsz rá emlékezni, vagy már nem is fog annyira fájni, vagy csak nem fogsz szóhoz jutni. ha leírsz mindent ami most jár a fejedben egyszerübb lesz alöadnod.

de gondolomezzel veszekdést szülsz, a kérdés megéri-e vagy csak nyelsz egyet, aztán pár év múlva elváltok.

2010. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A férjed stílusa valóban sértő.

De azért gondold végig,amit írtál.Elköltöztök egy időre?Hová mennétek lakni? Ha elmégy dolgozni,akkor mennyire fog lekötni a munkahely,kell-e majd ott is túlóráznod,mennyi lesz a kereseted, stb.?Akkor lesz-e elég időd a gyerekre és a háztartásra? Tolerálják-e a munkahelyen,hogy nem dolgozol,mert beteg a kicsi? Tapasztalatom szerint a munkaadók teljes értékű embereket akarnak csak foglalkoztatni.Mi lesz,ha idegen helyre költöztök,és a munkahelyed megszűnik,mert nem tudsz teljes erőbedobással dolgozni? Csak akkor volna értelme,ha biztos a munkahely és a fizetés is jó.

2010. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

,,Küzdj a saját önmegvalósításodért, állj a lábadra, ne hagyd magad elnyomni, keress munkát, építs karriert ha neked ezzel teljes az életed."


azt hiszem, ebben minden benne van

2010. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elmondom, nálunk hogy van, meséld el a férjednek, hátha ő is átgondolja! szóval az én férjem vállalkozó, egy lányunk van. jól keresek (kb. annyit, mint a Te férjed), de ezt a pénzt csak kocsifenntartásra, meg magamra és a lányomra költöm, meg félrerakosgatok belőle. a közös kiadásokat a férjem állja. az én pénzem az ő bevételéhez képest aprópénz. mégis fontosnak tartja, hogy jól fizető állásom legyen. azt szokta mondani, hogy azért, hogy ha vele valami ne adja Isten történne, ne a tartalékok feléléséből legyünk kénytelenek magunkat fenntartani a kislányommal. az ugyanis akár mennyi is, de véges...egyszer elfogy...én nem szeretem, ha erről beszél, viszont ha RACIONÁLISAN nézzük a dolgokat, igaza van. több lábon kell állni!


szóval én azt mondanám a férjednek a helyedben, hogy ne legyen ilyen, de mivan, ha mondjuk ma este karambolozik, és hosszas ápolásra szorul? vagy még rosszabb? miből fogtok megélni? nem kell ráijeszteni, de azért számoljon a lehetőségekkel...

2010. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ezt éled át. Jobb, ha számíthatsz magadra is. Nem jó kiszolgáltatottnak lenni. A párod keresete nem hatalmas összeg, kár vele felvágnia.

Nekem sajnos most nincs munkám, s kiszolgáltatottan élek a párom mellett, bár ez nem érezteti. Azt mondja, hogy az ő fizetésével (270ezer forint) el vagyunk. De akkor is rossz tőle függeni. A férfiak tudat alatt így is maguk mellé akarják láncolni a nőt. :(

2010. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden el lett tervezve és utánajártunk a dolgoknak, tudnánk hol lakni, a mostani házunkat nem adnánk el, a férjemnek biztos munkája lenne és idővel nekem is, mert sajnos a szakmám vidéken nem keresett, de nagyvárosban van sok lehetőségem. A kicsi bölcsibe megy, igaz fizetni kellene, de a férjem is a dupláját keresné és én is kereshetnék 130-150 körül, ami nem rossz.

Az, hogy mennyire lenne időm a kicsire és mindenre, nem tudom, biztos nem sok. Viszont a férjem nem minden nap dolgozik, csak minden 3. napon, vagyis ő betudna segíteni, bár szerintem ez a baja, hogy ő nem akar gyereket nevelni és háztartást végezni. Mert mikor nem dolgozik túl sok mindent nem csinál, csak pihen, vagy szaladgál ide-oda. A gyereknevelés és minden rám marad, néha besegít, de csak ha kérem.

a lényeg, hogy nagyon csúnya megnyilvánulásai vannak mostanában, olyan mintha ki akarna sajátítani és bezárni a 4 fal közé.

2010. febr. 25. 12:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Szívem szerint nem mennék dolgozni, de a kicsi sem lehet mindig itthon velem, szüksége van a közösségre is. Azt még nem tudom, hogy ezt hogy fogom elfogadni és nyugodt lenni, ha nincs velem állandóan. Nagyon szeretem és már most sajog a szívem, hogy mennyire fog hiányozni...
2010. febr. 25. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!