Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok tisztaság mániás,...

Én vagyok tisztaság mániás, vagy a párom trehány?

Figyelt kérdés

Utálom, ha: fürdés után nem öblíti ki a kádat, vagy ha benne hagyja a vizet; ha a frissen takarított lakás közepére dobja a nadrágját, ha reggel nem csukja össze a kinyitható kanapét, ha nem viszi ki a tányérját a szobából, ha kajaszag van a lakásban főzés vagy evés után (ilyenkor minden ablakot kitárok), ha késő este eszik a szobában (kajaszag) vagy süt valamit olajban. Azt is utálom, ha nem az ajtóban veszi le valaki a cipőjét és azt nem a lábtörlőre teszi. Heti 2x takarítok, mert ennyire van időm, de ha tehetem, minden nap felporszívózok. Nagyon-nagyon rosszul érzem magam, ha nincs rend körülöttem, ezért mindent elkövetek a rendért, de a párom sose vigyáz rá, egyetlen este alatt a feje tetejére fordítja a lakást (legalábbis szerintem, azt csinálja, amiket leírtam) és lefekvés előtt is pakolok meg másnap is, de persze mindig szólok mindenért, van, amiben javult, de nem mindenben. Azt mondja, beteges, amit csinálok, de én annyit szeretnék összesen, hogy ne éljünk mocsokban, mert ha nem takarítanék ilyen iramban, akkor 3 nap alatt felbuknánk mindenben, akkora kupi lenne. Ő pedig örülne,ha néha lazítanék.

Másnál is szívesen takarítok. :) És nem tudok aludni, ha a lepedőn van egy kis gyűrődés. 1,5 évvel ezelőtt nagyon nem ilyen voltam. Ha tényleg tisztaságmániás lettem (terhesség kezdete óta), akkor hogyan lehet ezt visszacsinálni?


2010. febr. 24. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
A gumis lepedő megoldás lehet a problémád egyikére:-))
2010. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem ez kicsit sok! Anyukád is ilyen pedáns volt? Rendre nevelt? Szerintem szokatás kérdése az egész. Ami neked borzasztó, az a párodnak semmiség. Fontos a tisztaság, de én pl nem vagyok rendmániás, időnként rakok rendet, van h szétdobálok mindent, de mindennek tudom a helyét, amikor zavar a zsúfoltság összepakolok. De ha mindent azonnal a helyére tennék, attól megőrülnék, az egész életem arról szólna, h görcsösen pakolom helyre a dolgokat. Az olajszag, fürdővíz, cipőlerakásban egyett értek, az ágyemű meg apró bogarasság, nem ezzel van a gond , hanem h görcsösen ragaszkodsz hozzá, kényszeríted a párod, próbálod idomítani, igy nem érzi kényelmesen magát a saját házában! A viselkedésed válóok lehet. Próbáld megbeszélni a pároddal h ő is szálljon be a házimunkába.


Nekem is van egy nagynéném, aki velem egyidős, az anyja benevelte teljesen. Kaja után azonnal pattan fel h mosogassopn, mindent sarkosra igazít, a pasiját is benevelte h a szekrényben a ruhák sarkosra legyenek behajtogatva.


Mikor vele vagyok és ilyeneket csinál, vagy én nála vmit, akkor bűntudatom van, ha mosatlant csináltam, meg feszélyezve érzem magam, a nagy miliméter pontosságú renddtől. Szerintem természetellenes!


Amugy sokan azért csinálják ezt mert belül a lelkükben nem érzik magukat biztonságban, és ez ad nekik egyfajta biztonságot.


Ha más dolgokra irányítod a figyelmed, sport , festészet, kertészet, állatok, akkor ez enyhülni fog.

2010. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem voltam ilyen, néhány évvel ezelőtt olyan emberek vettek körül, akik mindig cikiztek, hogy milyen koszos vagyok (akkor heti 1x takarítottam és ennyi) és ez akkor, amikor terhes lettem, bekattant az agyamba és azóta csinálom ezt. Ha valaki jön hozzánkés egy kicsit széjjel van valami, akkor (lehet hogy ő észre sem veszi) nagyon kellemetlenül tudom magam érezni.
2010. febr. 25. 07:32
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tisztaság mániás vagy. Csak hogy a kérdésedre válaszoljak.

Nálunk 3 kicsi gyerek van, heti egyszer takarítok. Eszek én magam is a szobában, ésígytovább. Tényleg a kulcsszó: lazaság: lazulj, játsz inkább a gyerekkel a morgás helyett!

2010. febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

A gumis lepedőt tényleg fontold meg. Nekem is olyan van, nem azért, mert a másik gyűrődik, az nem érdekel, egy kicsit ez is gyűrődik, de én időnként szétrúgom álmomban a paplant és a lepedőt is, ezért én sokáig nem is használtam lepedőt, de az meg nem jó, a gumis lepedő volt a megoldás, nem tudom szétrúgni álmomban, ráadásul puhább, mint a sima lepedő, nagyon jó rajta aludni, egyszerűen mosható, esztétikus, és a te igényeidet is kimeríti, hiszen nem gyűrődik, és figyelj, még vasalni se kell, időt spórolsz másra. :-)

A többire nem tudom a megoldást, én nem vagyok ilyen mániákus, csak akkor jön rám a takarítási roham, ha valami nehéz vizsgára kell készülni, de talán ha a párod besegítene a házimunkában (nem tudom, van-e amit szeret csinálni), csak ha valamit elvállal, ne szólj bele, hogyan csinálja. :-) A gyerkőc meg amint elkezd szaladgálni, borogatni is fog.

2010. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha te képes vagy a lepedőn veszekedni este, ahelyett, hogy szexelnétek, már ne is haragudj, de nagyon nagy gond van a fejedbe is, meg a házasságodban is.


Amúgy egyik véglet a férjed, másik végleg vagy te.

Nagyon nagyon túlzásba viszed. Heti egyszer takarítani bőven elég. De a férjed tényleg nem mászkáljon sáros lábbal. Jobban oda kéne figyelnie rád, de szerintem már hiteltelenné váltál. A sok cseszegetés miatt már az elvárható dolgokat is direkt nem teszi meg. Kössetek ésszerű kompromisszumot: ő elpakol maga után, végülis nem vagy a rabszolgája, te meg nem takarítasz naponta, és nem cseszegeted, ha valamit nem jól csinál (pl. a ruhája nem úgy van elpakolva, ahogy elképzelted, végülis az meg az ő holmija). Segít a takarításban, pl. felporszívóz, akkor értékelni fogja a tisztaságot, és nem járkál be sáros lábbal. Viszont nem kritizálod azt, ahogy csinálja, és nem porszívózol ki újra, hogy nem jó. És másnap sem. Mondom, heti 1 takarítás.

Ha egyik nap nagyon fáradt, belefér, hogy másnap pakolja el a holmiját. Ekkor otthagyod, és nem csinálod meg helyette. Lehet, hogy az elején ott lesz egy hétig, de ha elfogy a tiszta ruhája, és csak azt mosod ki, ami a szennyestartóban van, akkor előbb-utóbb bele fogja tenni.


Te is pontosan tudod, hogy nem voltál ilyen. Szóval benned van a hiba legfőképpen, te változtál meg. Próbáljatok ésszerű kompromisszumot kötni.


Ja, és ne felejtsd el, hogy a lakás van értetek és nem ti a lakásért. És ha nem bírod elviselni a rendetlenséget (ami csak szerinted az, hiszen korábban nem voltál ilyen), akkor elsősorban saját magadban kellene rendet tenned.

2010. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!