Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok tisztaság mániás,...

Én vagyok tisztaság mániás, vagy a párom trehány?

Figyelt kérdés

Utálom, ha: fürdés után nem öblíti ki a kádat, vagy ha benne hagyja a vizet; ha a frissen takarított lakás közepére dobja a nadrágját, ha reggel nem csukja össze a kinyitható kanapét, ha nem viszi ki a tányérját a szobából, ha kajaszag van a lakásban főzés vagy evés után (ilyenkor minden ablakot kitárok), ha késő este eszik a szobában (kajaszag) vagy süt valamit olajban. Azt is utálom, ha nem az ajtóban veszi le valaki a cipőjét és azt nem a lábtörlőre teszi. Heti 2x takarítok, mert ennyire van időm, de ha tehetem, minden nap felporszívózok. Nagyon-nagyon rosszul érzem magam, ha nincs rend körülöttem, ezért mindent elkövetek a rendért, de a párom sose vigyáz rá, egyetlen este alatt a feje tetejére fordítja a lakást (legalábbis szerintem, azt csinálja, amiket leírtam) és lefekvés előtt is pakolok meg másnap is, de persze mindig szólok mindenért, van, amiben javult, de nem mindenben. Azt mondja, beteges, amit csinálok, de én annyit szeretnék összesen, hogy ne éljünk mocsokban, mert ha nem takarítanék ilyen iramban, akkor 3 nap alatt felbuknánk mindenben, akkora kupi lenne. Ő pedig örülne,ha néha lazítanék.

Másnál is szívesen takarítok. :) És nem tudok aludni, ha a lepedőn van egy kis gyűrődés. 1,5 évvel ezelőtt nagyon nem ilyen voltam. Ha tényleg tisztaságmániás lettem (terhesség kezdete óta), akkor hogyan lehet ezt visszacsinálni?


2010. febr. 24. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mintha csak magamat olvasnám! :) Nálam nem a terhesség kezdetekor jelentkezett ez az állapot, hanem a szülés után pár nappal, mikor hazajöttünk a kórházból. Mióta a gyerekem egész nap pakol, és úgy nézünk ki 100 négyzetméteren, mintha 2 bomba robbant volna, még háklisabb vagyok a férjem kis "trehányságaira". Néha szólok érte, de inkább szó nélkül megcsinálom :(((
2010. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Mocsokban élni nem jó, de nem kell túlzásba esni. A lakás van értetek és nem ti a lakásért. Elvégre azért kopácsoltátok össze, hogy kényelmesen legyetek, nem azért, hogy karóval a popsiban vigyázzatok mindenre.

Ha emiatt még cseszegetni is fogod a párod lehet elege lesz belőled.

2010. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Te is túlzásba viszed kicsit, de ő is trehány. Kössetek kompromisszumot és osszátok meg a házimunkát. :-)
2010. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

1 válaszoló vagyok. Ok, igazad van második, de én tényleg nem bírom elviselni, hogy ruha itt, ruha ott, cipő szanaszét, táskáit, mappáit ledobálja, mobilja itt, head-sett ott, így tényleg nem jó élni. Az is igaz, hogy ha cseszegetem, akkor egyszer megúnja. Azért csinálom azt, hogy látványosan, az orra előtt elkezdem összeszedni utána a dolgait, és akkor lelkiismeret-furdalása lesz, és jön segíteni.


Ezt amúgy azóta csinálja, mióta egyszer fél napot egyedül volt a gyerekkel..azt mondta, ezt ő nem bírná és minden tisztele az enyém, és kérdezte, hogy tudok emellett még főzni meg mosni meg vasalni is? Kérdzetem hogy "szerinted mitől vagyok estére hulla?". Na azóta segít. Sajnos pedánsabb nem lett, de legalább segít.

2010. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Raplizni a lepedőn lévő gyűrődés miatt, tényleg túlzás.A többi nem. Normális ember nem hagyja a kádba vizet, nem vágtázik sáros cipővel a lakásban, nem vágja a gatyáját a szoba közepére, ha igen, utána elrakja. Egy egy tányér bennhagyása nem a világ, a kajaszagot viszont én is utálom.Egy picit több lazaságot, de alapvetően nincs veled baj.
2010. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
64%
elottem szolonak nagyon igaza wan
2010. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az egyáltalán nem túlzás, hogya cipöt a lábtörlöre teszi, a ruháit ne hagyja szanaszét, evés után a tányérokat a mosogatóba tegye, a fürdöszobában a kádat kiöblitse maga után, ezek alapvetö dolgok.
2010. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell állandóan pakolni,és elég hetente egyszer porszívózni.A szobában nem kell enni.Nálunk sem veszi le senki azonnal a cipőjét,csak akkor,ha bemegy a szobába.Az pedig,hogy a lepedő gyűrött miért lenne baj ? Hogy lehet úgy feküdni-aludni,hogy a lepedő síma maradjon? Lehetne a párod is rendszeretőbb,de ezt nem állandó piszkálgatással kellene elérned.Ne pakolj el utána,hagyd a ruháját ott,ahova dobta.Néhány nap után rájön,hogy ez neki sem jó.Ha nem szoksz le erről a rendmániádról,mit csinálsz,ha meglesz a baba?
2010. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Igaz, ha meglesz a baba, és már jön-megy, akkor porszívózhatsz naponta 2-szer, 3-szor is. Nálunk ráadásul sötétkék szőnyegek vannak, gondolhatjátok.. zokniról is bármi ráragad azonnal... :(( Tegnap fél zacskó szezámmagot szórt szét a lakásban. Szóval kicsit most még fogjál vissza a rendmániából :))
2010. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már megvan a baba. :) Ma pakolt először. :) Még nem tud járni, de ügyesen ellavírozgat a bébikompban és megtalálja azokat a helyeket, ahol jó sok cuccot dobálhat a földre. :)

Sáros cipővel nem jön be, csak szárazzal. De akkor meg az jut az eszembe, mibe léphetett bele az utcán? :)

A lepedő a legnjagyobb problémám. :)))) Arról sose szokok le. De arra már megtaláltuk a megoldást, délelőtt kifeszítem a lepedőt az ágyon, hogy ne kelljen este veszekedni rajta. Egyszerűen addig nem tudok elaludni, amíg 1 kis gyűrődést is érzek az arcom alatt (párnát nem használok).

2010. febr. 24. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!