Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek itthon miert...

Szerintetek itthon miert ennyire gyakori, hogy egyik naprol a masikra elnek csaladok?

Figyelt kérdés
Tenyleg az alacsony fizetesek lenne az oka vagy inkabb az, hogy az emberek nem tudnak banni a penzukkel?
2015. máj. 16. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Saját tapasztalatból tudok beszélni, persze lehet, hogy nem ez az általános tendencia.

Nagynéném és a családja (velük él nagyanyám is) havi szintem 400.000 Ft-ot keresnek meg, a 3 felnőtt. Velük van 2 gyerek. Megkapják a fizetést és akkor dőzsölnek, eljátsszák a nagygazdagot, és a számlákat alig tudják kifizetni. Az internetet minden 2. hónapban kikötik náluk.

Egyszerűen képtelenek bánni a pénzzel. Egy percig nem fordult meg senki fejében az, hogy a következő fizu 30 nap múlva jön. Valószínű ez az életfelfogásuk az oka annak, hogy hamarosan kilakoltatják őket. Csak sajnálni tudom őket.

2015. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
A többségnek tényleg alacsony a fizetése, ők nagyon is tudnak bánni a pénzükkel. Kevesebben vannak, akik nem tudják beosztani. De ők inkább a magasabb fizetésűek között vannak. (Nem félmilliósra gondolok)
2015. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert a csodálatos kormány világrekorder ÁFA-val terhelte meg a legtöbb élelmiszert,az alapvetőeket is,így sokan még azt se tudják megvenni. Meg nézd meg,sokan minimálbérért güriznek.

Továbbá van az a réteg,aki még a minimálbért is cigire meg alkoholra költi,de sorban áll a segélyért. Szóval lehetne órákig sorolni.

2015. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Sok család azért keres keveset, mert tanulatlanok. Csodálkoznak, hogy minimálbéresek, de közben nincs semmi szakmai tudásuk, nem ismernek egy idegen nyelvet sem, stb.

Aztán van a másik kategória, amikor havi 20-30-40 ezer vagy több elmegy alkoholra és/vagy cigire. :)

2015. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
4-es. Nem mindenki tanulatlan, aki keveset keres. Az sem feltétlenülkeres többet, aki beszél idegen nyelvet. Ezt csak a propaganda állítja.
2015. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a negatív hozzáállás az oka. vegyük pl az én családomat. Simán lenne pénz mindenre, de elszívják és elisszák, ahelyett, hogy lennének távolabbi terveik. Pedig lenne mit csinálni. Hiteleket kifizetni, házat felújítani, mert kb esik szét minden és a többi...de nem. Helyette inkább másokat hibáztatnak, legtöbbször engem, hogy én teszek tönkre itthon mindent. Tök mindegy, hogy már ezer éves bútorok, minden tök régi nálunk és már attól szétesnek, ha hozzáérek. Szerintem az az oka ennek, hogy az emberek nem néznek magukba és nem pozitívak, hanem helyette mindig azt keresik, hogy kire lehet rákenni a dolgokat.
2015. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

TUL sok hust alkoholt fogyasztanak bagoznak TV net jatekok

Ha van kert zoldseg gyumi helyett gazt termelnek

2015. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Rengeteg olyat ismerek, ahol magasak az igények.

Iphone nélkül nincs élet, de mindenből a márkás kell meg a nagy ház, nagy lakás.

Aztán csodálkoznak, hogy nincs pénzük.

Ők azok, akik külföldön is kb éhenhalnak.

2015. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván soktényezős a dolog, szerepet játszik benne a jelenlegi kormány gazdaságromboló politikája, a rengeteg különadó, stb.

Ezen kívül rengeteg a tanulatlan ember, akik nyilván alulfizetettek is. Lehet mondani, hogy az ő bajuk, az is, de nem muszáj így lennie. Más országokban sem utaznak a Bahamákra nyaralni a gyári munkások, de annyit legalább keresnek, hogy ne haljanak éhen belőle. Magyarországon nem, és EZ az ország, a kormány szégyene, nem csak a munkásé. Az egészhez pedig hozzátartozik az egyetemi és főiskolai férőhelyek radikális csökkentése, a tandíj duplájára emelkedése, és a tandíj nélküli helyek 1/3-ára csökkentése is.


Inkább a kisebb hányad az, aki talán eleget keres a megélhetéshez, de mégsem tud bánni vele. Ismerek én is ilyet, de nem hiszem, hogy ez lenne a legmeghatározóbb ok. Inkább a fentebb említett politikai tényezők.

2015. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz a minimálbér 70.000- Ft alatt van. Munka kevés, úgyhogy gyakran csak az egyik fél dolgozik a családból. Még saját ház esetén is hol elég ennyi pénz a rezsire, utazási költségre, megélhetésre és esetleges gyerekekre? Persze sokan szórják el a pénzüket alkoholra meg hasonlókra, de az én környezetemben túlélők vannak, akik sakkoznak a számlákkal, hogy kibírják addig, ameddig majd csak jobb lesz valami.
2015. máj. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!