Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mibol temetik el a csaladok a...

Mibol temetik el a csaladok a hozzatartozokat?

Figyelt kérdés
eleg realis a gondolkodasom, anyosom, aposom mar igen idosek, ne adja isten sose tudni. De mi van akkor? Fizetesunk annyira eleg hogy megeljunk, semmi tartalekunk nincs. Sogornomre szamitani nem lehet, a temetes minden koltsege a mi nyakunkba fog szakadni.
2015. ápr. 11. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk általában gyűjtenek az "öregek" rá, egy közeli rokon (fia, lánya, vagy aki jár hozzá) tudja a bankszámlák hozzáférési adatait, vagy van joga is felvenni, vagy tudja otthon hova van eldugva a pénz, és abból. Vagy az ő nevükön fut a megtakarítási számla ha van annyira jó viszony és bizalom így a későbbi hagyatékin nem problémáznak rajta, viszont ilyenkor nem is nyújtja be ez a rokon a számlákat.


Mert egyébként ha saját pénzből temeti az ember utána a hagyatékin benyújtható a temetés költségeit leíró számla/számlák és ilyenkor a temetést intéző ember, ezt a hagyatékból visszakapja és csak ezután örökölnek az örökösök bármit.

2015. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az idősebbek szoktak erre félretenni, még ha esetleg nem is tud róla a család többi tagja. Ha viszont nincs miből, akkor lehet kérni temetési segélyt, illetve az örökség terhére is el lehet temettetni valakit.
2015. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszüleim évtizedekkel korábban felretettek rá, de pl anyámnak is van külön élre sporolt pénzem pedig ő még 60 sincs. Amúgy lehet rá kölcsönt felvenni, saját felretett pénzből fizetni - hogy a sogornodnek ez tetszik vagy sem, az nem számít, rá lehet terhelni az oroksegre, annyival kevesebb lesz. De pl külföldön lehet erre biztositast is kotni
2015. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

de tényleg, és nálunk nincs erre biztosítás? nem azért, de egy 30 évesnél se lehet tudni, mit hoz a holnap ... :( és én se szeretnék milliós költségeket a családra hagyni, de félretett pénzem meg nekem sincs, holott sajna minden esélyem megvan h netán bekövetkezik.

A temetési segély az egy vicc, abból ugyan nem temetnek el senkit, szal más forrás kellene.

2015. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát az én anyósomnak tuti nincs erre pénze. Állandóan úgy kér kölcsön a tesójától egy kis pénzt meg az anyjától...vagyishát nem kölcsön, mert azt nem adja meg. Kizárt dolog, hogy van neki félretett pénze. 60-as és ilyenkor már igenis fel kell készülni mindenre. Én azt mondom, elég szemét dolog nem félretenni a saját temetésedre úgy, hogy esetleg lenne esélyed rá. Anyósom dohányzik. Ha nem dohányozna, pikk-pakk összegyülne nagyon max 3 év alatt a temetésére. Egy szem fia van. Ha az egy szem nővére és anyja hamarabb megy el, mint ő, senki mása nincs, csak a fia. Nem azt mondom, hogy szegények vagyunk, de azért marha jól jön majd, hogy ki kell vennünk ezt a pénzt a zsebünkből, mondjon bárki bármit. A nővérének meg az anyjának van egy pici pénze, ha még külön nem is tettek volna el, akkor is, ami örökség jutna arra, aki örököl tőlük, biztos futná. Én már gondolkodtam is, hogy megmondom páromnak, ha tőlük örököl, rakjuk félre azt a pénzt anyukája temetésére. A nagymamának és a nagynéninek helye is van a temetőben, mind a kettő férjeik halálakor megcsináltatták a dupla helyet.
2015. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyunak sincs egy fillér félretett pénze, sőt tőlünk kér rendszeresen hó végén.Sose volt takarékos, gyűjtögető típus.

Úgyhogy a testvéremre,és rám hárulnak majd a temetési költségek.


Máshol összedobja a család, de van olyan öregasszony, aki egymilliót gyűjtött, hogy abból temessék el majd...

2015. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk is az utóbbi igaz. semmi félretett pénzünk, jóformán mi tartjuk őket. :(
2015. ápr. 11. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ti nem tudtok róla, hogy van felretett pénze és kölcsön kér, nem jelenti azt, hogy erre sincs neki félre rakva. Az olyan pénz, amivel nem nyúlnak. Nagyanyám is így volt
2015. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám is inkább éhen halt volna, minthogy a temetési pénzéhez hozzányúlt volna.

Egyébként nem kell milliós tételekre gondolni, sokkal szolidabban is kihozható egy temetés. Nagymamám pl. azért spórolt, mert náluk egyértelműen a koporsós temetés a "divat" és neki csak is az lehet majd, de az sokkal többe kerül.

Nagyjából 70 éves korában mondta el, hogy van ilyen pénze neki is és papámnak is, illetve hol találjuk, hogyan jutunk ehhez hozzá, ha úgy alakulna. Nagypapámat még ő temettette, kérdeztük, hogy szüksége van-e anyagi támogatásra, nem volt.

A szüleim még viszonylag "fiatalok", de sosem lehet tudni elven van életbiztosításuk, ami pl. tartós betegségre, rokkantságra is érvényes, ahogy halálesetre is.

2015. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukám anyja nem rég halt meg. Semmi pénze nem volt, alkoholista volt és dohányos, folyton anyut húzta le. A temetés után pár héttel derült ki, hogy az én megtakarított pénzemből (kb 500ezer) lett eltemetve...
2015. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!